Skocz do zawartości
Peterp079

F650 GS vs Transalp

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Mam takie pytanie jak w temacie czyli teraz patrzac z perspektywy posiadania GS-ow na co zdecydowalibyscie sie majac wybor jak w temacie. Przewertowalem dokladnie takie same watki ale na forum Transalpa i tam jednak pisza ze Transalp lepszy zarowno w terenie - bardziej wytrzymaly, jak i na trasie normalnej - nie trzesie nic bo dwa cylindry. Czy to prawda czy jednak nie. Chodzi mi o uzywanie motocykla mniej wiecej 50 na 50 teren i asfalt. Jak rowniez o niezawodnosc. Z tego co pisza o transalpie to jest super... A jakie jest Wasze zdanie??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

poczytaj i zapytaj raczej na forach ogólnych - na tematycznych zawsze każdy swego ślepo chwali - najlepiej jakbyś miał okazję obmacać oba sprzęty i skonfrontować je ze swoimi gustami i preferencjami... jeśli je masz, bo jeśli jeszcze nie wiesz czego do końca oczekujesz od motocykla, a chcesz znać wszystkie szczegółowe odczucia z urzytkowania obu modeli, to gadaj tylko z kimś kto miał obydwa i zrobił przynajmniej po parę tysięcy... osobiście nikogo takiego nie kojarzę :? - poszukaj wątków na advrider.pl... coś mi się kiedyś obiło...

Transalp lepszy zarowno w terenie - bardziej wytrzymaly, jak i na trasie normalnej - nie trzesie nic bo dwa cylindry.

czy autor tego stwierdzenia dotykał GSa kiedyś? czy tylko widział na zlocie? a może na fotografii? :shock:

nie chce mi się grzebać, ale poszukaj i zestaw (najlepiej zrób nam tu piękne zestawienie dla potomnych :twisted: ):

- wysokości prześwitów

- skoki zawieszeń

- momenty silnika

już będziesz miał kilka odpowiedzi :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

gs_vs_transalp.jpg

bardzo ładne zestawienie parametrów... tyle że f650gs 2008 ma niewiele wspólnego z "naszymi" maszynami :lol: czy lepsze czy gorsze, właśnie kwestia co kto oczekuje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
a chcesz znać wszystkie szczegółowe odczucia z urzytkowania obu modeli, to gadaj tylko z kimś kto miał obydwa i zrobił przynajmniej po parę tysięcy... osobiście nikogo takiego nie kojarzę :?

Zdaje się, że Franz miał oba. Czasem tu zagląda to może się wypowie 8-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a to nie wiedziałem że na trampku też pomykał :lol:

te opinie będą bardzo wartościowe, szczególnie że będą dotyczyć tych roczników, które Cię, Peterp079, zdaje się interesują

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

może trochę nie na temat, ale jedną rzecz da się zauważyć. wszyscy psioczą na bmw, każde forum tematyczne zawsze zawiera wątek jakie to gs-y są do bani. dziwnym trafem na forach bmw trudno znaleźć wątki jak beznadziejne jest africa twin, varadero czy transalp. wytłumaczenie jest jedno. normalni ludzie, którzy użytkowali kilku motocykli dostrzegą wady i zalety w każdym sprzęcie. jacyś niedowartościowani nie-gs-siarze obiorą sobie gs-a jako najprostszy cel ataków, mimo że obok gs-a nie stali bliżej niż metr i dłużej niż minutę. jeśli chcesz słuchać kogokolwiek, to wyłącznie tych co użytkowani (a nie przejechali 100 metrów) różne motki. całą resztę mądralów możesz zignorować, tak jak robi to większość właścicieli gs.

ja osobiście wiem niewiele, ale swego gs-ka nie zamieniłbym na nic. :lol:

pozdro

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×