Skocz do zawartości
nokian66

pomoc odnośnie VIN

Recommended Posts

znalazłem GSa 650 z 2003 r gdzie po wprowadzeniu nr VIN widnieje data prod 05/2003 model USA a w dowodzie rejestracyjnym 01.01.2003 ! i rzeczywiście sprowadzony z USA. Co i gdzie mozna sprawdzić, moze to literówka przy rejestracji ? Co radzicie jak go sprawdzić, nadmieniam ze jest od roku zarejestrowany w Polsce.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżeli była montownia w USA to tak może być. Numer ramy to jedno, a montaż to drugie - reszta to ocean i fabryka w której go składano.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A to jakiś problem? Zarejestrowany to zarejestrowany - nikt (może oprócz kolejnego kupca) nie będzie numeru dekodował... Pewno nigdzie w papierach sprowadzonych nie było dokładnej daty tylko rok, więc diagnosta/urzędnik wpisał 1 stycznia...

Jak jest sprawny (reflektor asymetryczny ze znaczkami E) to brać i jeździć ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jeżeli była montownia w USA to tak może być. Numer ramy to jedno, a montaż to drugie - reszta to ocean i fabryka w której go składano.

No nie, numer ramy jest z maja, a zarejestrowany w styczniu...???

...ale ci amerykanie mają wizje :lol: w styczniu rejestrują motocykl którego rama będzie wyprodukowana w maju :lol:

Co za staff oni biorą :lol: :twisted: :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
...No nie, numer ramy jest z maja, a zarejestrowany w styczniu...??? :beer:

Bajerku - VIN jest z maja, a numer ramy to nie wiemy - autor nie pisze.

Miałem takie cóś kiedyś i nr nadwozia wybity na ramie różnił się z numerem VIN na tabliczce znamionowej i na podszybiu ( Passat z Kanady ) - są pewne inne literki w nr VIN inne niż w ramie - tak też można odnaleźć gdzie ustrojstwo było montowane. Różnice były legalne i wynikały z tego, że buda była produkowana w europie, a montaż był za oceanem.

Najlepiej podjechać / podejść do okręgowej stacji diagnostycznej i pogadać z diagnostą. Większość z nich ma dostęp do wszelkiego typu danych i kodów - kiedyś korzystałem w wątpliwej sytuacji i byłem w szoku co chłop wygrzebał - łącznie z godziną kiedy sprzęt zszedł z taśmy. Nie wiem jak motocykle, ale puszki amerykanckie są oznaczane w trochę inny sposób ( np. na podszybiu ) Żeby dojść do tego dlaczego tak jest z ta rejestracją ( maj - styczeń) , to trzeba by mieć wszystkie dokumenty na podstawie których rejestrowano motek.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oki, zapytam sprzedawcę czy ma jakieś dodatkowe papiery i niech poda nr ramy moto. Nie było by problemu gdyby nie odległość, mam do sprzedawcy grubo ponad 300 km. Jeżeli pojadę to tak jak radzicie, wjadę na stacje diagnostyczną Dzięki serdeczne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak swoją drogą wyznaję zasadę, że wszystkie papiery powinny iść ze sprzętem - nich Ci da wszystko co ma, a przynajmniej niech zrobi kopie jak nie chce się rozstać z oryginałami. Co do samych różnic: pod Krakowem stoi motek - dowód pisze 2001, a VIN 1995 - ktoś czegoś nie dopatrzył :roll: - u Ciebie przynajmniej lata się zgadzają, ale żeby w Nowy Rok produkować motki :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
... ale żeby w Nowy Rok produkować motki :D

Pewnie płacili 100% :) :beer: i na produkcji sami Polacy :) :lol: :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale chociaż będę miał sylwestrowego GS-a - i nikt inny takiego nie będzie miał!!! :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
co Wy tak daleko szukacie, wystarczy w forumowa wyszukiwarke wpisac dekoder VIN,

Wiesz jak to z dziećmi bywa - nie podasz nie zjedzą, ale głodne są :) ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widzicie ja w karcie pojazdu mam zbyt krótki nr.VIN :| I nie mogę tego sprawdzić na tej stronie czy wszystko jest dobrze z moim motkiem. 0325006f650 taki mam nr. w KP.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W karcie pojazdu jest wpisane NR identyfikacyjny VIN. Może jest to nie pełny nr? Moto stoi teraz w warsztacie ale jak po niego pojadę to sprawdzę dokładniej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witajcie. Moze ktos z was mi wytlumaczy pewne niezgodnosci.Sprawdzilem dzisiaj motocykl ktory chce kupic po numerze Vin i wychodzi ze jest to motocykl z 2002r a sprzedawca upiera sie ze z 2000. Gdzie lezy prawda? (tylko nie piszcie ze po srodku 2001 :-D )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chassis number ZH78253

Vehicle code 0172

Series R13

Model F 650 GS 00 (0172 ( 0182) )

Body type 0182)

Catalog model ECE

Production date 2001 / 09

Engine F 650 GS 00 (0172

Transmission -

Steering -

Catalyzer YES

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest coś nie tak z tym numerem

EDIT - już chyba wszystko jasne .

Edytowane przez Jarek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×