Skocz do zawartości
wilqu5

Od czego ta wtyczka- f650 96'

Recommended Posts

Witam,

tak sobie majstrowałem wczoraj przy moim świeżym nabytku i mi sie rzuciła w oczy ta wtyczka jako jedyna nie podpięta do niczego. Ktoś mi może powiedzieć czy powinna być do czegoś albo jest może jakąś 'dodatkową opcją' ?

1317042894258.jpg

z góry dzięki

p.s. ehh coś niestety dodawanie zdjęć mi słabo idzie..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zdjęcia nie widać, ale o tej wtyczce już było ( chyba ) :D - tak jest dobrze - a USA by ją zaprzęgli do roboty :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O tej wtyczce było w związku z GS. Miała być podpięta do jakiegoś filtrującego ustrojstwa, które było tak duże, że montowano mniejszy bak. Widziałem kilka NIE-GS'ów, w tym swojego, ta wtyczka we wszystkich jest luźna. W latach '94-'00 też już coś montowali dla amerykańców?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie widać najlepiej, ale czy to nie jest ta ze zworą?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie Jarku, to jest zwykla wtyczka. Natomiast nie pamietam czy tam jest napiecie na niej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki Chłopaki,

Wtyczka zmierzona i nie ma na niej napięcia ani też nie ma w niej żadnej zworki, zwykła wtyka. Myślałem że to jakieś podłączenie pod dodatkowe akcesoria czy cuś, w stylu elektryczne szyby abo co... :D Teraz mam jasność.

p.s. przy okazji, zacina mi sie prawy migacz jakby zwarcie było, znaczy świeci bez przerywania tylko przedni prawy ale jak pstrykne w przekaźnik to 'odskakuje' a lewy normalnie działa. Możliwe że to wina przekaźnika?

pozdrawiam i dziękuję

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sprawdź łączenia i kable pod kokpitem, miałem taki sam problem, gdy ułamał się kabel tuż przy wtyczce.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dzięki Chłopaki,

Wtyczka zmierzona i nie ma na niej napięcia ani też nie ma w niej żadnej zworki, zwykła wtyka. Myślałem że to jakieś podłączenie pod dodatkowe akcesoria czy cuś, w stylu elektryczne szyby abo co... :D Teraz mam jasność.

p.s. przy okazji, zacina mi sie prawy migacz jakby zwarcie było, znaczy świeci bez przerywania tylko przedni prawy ale jak pstrykne w przekaźnik to 'odskakuje' a lewy normalnie działa. Możliwe że to wina przekaźnika?

pozdrawiam i dziękuję

Obstawiam żarówkę prawego tyłu- przynajmniej ja tak miałem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No ok, mamy tą wtyczkę ale możecie Szanowni Koledzy rozwiać moją ciekawość po co ona w ogóle tam jest, pisane było że w amerykańskich wersjach coś podłączali, ale co? Trochę mnie to ciekawi :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Fajna jest ta nasza wyszukiwarka :D http://fora.home.pl/f650gs/viewtopic.ph ... b5a#p36678

ale czy ta służy do tego samego?

Biję sie w piersi, że nie skorzystałem z wyszukiwarki :) ale dalej nie jestem przekonany czy ta wtyczka służy do tego samego. Ale może już nie drążmy tego tematu :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
... ale dalej nie jestem przekonany czy ta wtyczka służy do tego samego. Ale może już nie drążmy tego tematu :)

A niby czemu - może ktoś kiedyś wrzuci odpowiedź - bo jak nie, to ktoś kiedyś znowu zapyta :D Konstruktory coś miały na myśli - tylko na chwilę obecną nie wiemy co? Można jeszcze prześledzić schematy, ale aż tak ciekawy nie jestem.

Tak czy owak chyba nic strategicznie ważnego :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Długo tak bedziecie dewagować? Nie lepiej rzucić okiem do OEM-u?

Czy to któryś z tych?

19.png

01 Zestaw przew. tyln. św. pozycyjnych 1 61112346408 $9.28 +podst

02 Zestaw przew. bieg jałowy/ciśn. oleju 1 61112346494 $22.00

03 Zestaw przew. akumulator/przekaźnik 1 61112346407 $20.25 +podst

04 Przewód rozrusznik/przekaźnik 1 61112346405 +podst

05 Przewód masowy 1 61112346406 $13.22

06 Przewód autoalarmu 1 61112346411 $7.61 +podst

Stawiam na przewód ALARMU 06

42.png

i To wyposażenie nie jest już dostępne.

Przestrzegać inf. serwisowej 48/2005

Dla samochodów z

Wersja krajowa Japonia = Nie

Y742A=Nie

01 Sterownik alarmu DWA 1 65752337481 +podst, ZAKOŃCZONO, Zobacz SI 48/2005, BED 9799331

02 Zespół sterujący 1 65752337477 +podst, ZAKOŃCZONO, Zobacz SI 48/2005

03 Wtyczka kodująca 2 65752337406 $44.23 +podst

04 Czujnik ruchu 1 65752337405 $158.68 +podst

Dla samochodów z

Wersja krajowa Japonia = Nie

Y742A=Nie

05 Nadajnik 433 MHZ 1 65752337407 $83.35 +podst

06 LED jednostki głównej DWA 1 65752337403 ZAKOŃCZONO, Zobacz SI 48/2005

07 Odbiornik jednostki głównej DWA DWA 1 65752337408 $65.20 +podst

08 Nakrętka sześciokątna M6-8-ZNS3 1 07129904876 $0.16

09 Podkładka A6,4-ZNS 1 07119931018 $0.40

10 Akumulator 3V 1 65752337504 $5.29

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Tak czy owak chyba nic strategicznie ważnego :D

Ale przydać się może... tak mi się przypomniało jak z Alikiem pojechaliśmy w czerwcu oglądać pierwszą eFkę do Gubina. Z racji, że cena była dość wygórowana do zastanego stanu, Alik podjął negocjacje wytykając słabe punkty i pamiętam, że jednym z argumentów było - "a tutaj wisi jakaś wtyczka niepodłączona" :) :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No widzę że temat dalej żyje:) oglądałem w książce dedykowanej temu modelowi, ale niestety schemat elektryczny to nie jest ulubiony przedmiot inżyniera spawalnika :D spróbuje się zagłębić w ten schemat i może odnajdę nasz "tajemniczy kabelek" :))

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Alik to jest szatan !

+1 dla Alika :D

Jasne, nawet wziąłem udział w Szatańskim Planie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To teraz wszystkie F-ki wystawione na sprzedaż będą miały wycięty kabelek z wtyczką :D

I będzie okazja zbić cenę "bo tu, o tu powinna być taka luźna wtyczka" :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale przydać się może... tak mi się przypomniało jak z Alikiem pojechaliśmy w czerwcu oglądać pierwszą eFkę do Gubina. Z racji, że cena była dość wygórowana do zastanego stanu, Alik podjął negocjacje wytykając słabe punkty i pamiętam, że jednym z argumentów było - "a tutaj wisi jakaś wtyczka niepodłączona" biggrin.png :beer:

Bomba... hehehheeh

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×