Skocz do zawartości
kptBurek

[2012] BMW G650GS Sertão - Dakar wraca

Recommended Posts

Bez przeniesienia, wznowienie produkcji było by nieopłacalne, dodatkowo BMW zyskało największy rynek świata o olbrzymim potencjale....

Na pewno masz na myśli Brazylię? ;-)

Tak naprawdę, to różne sprzeczne info można znaleźć na temat bieżącego miejsca produkcji G650GS - silnik to na pewno Loncin w Chinach, ale reszta to jedni piszą Berlin, a inni Manaus.

W Brazylii faktycznie produkowano ciągle, gdy w Europie nie było już jednocylindrowych f650 w ofercie (w 2008/09 sprzedawano go w Grecji, Australii, Usa i Brazylii właśnie). Czy po światowym wznowieniu dalej całość produkcji (czy też montażu CKD) leci z Brazylii, to nie wiadomo...

A ze swoją marką, to BMW raczej nie ma co liczyć na wielkie sukcesy motocyklowe w Azji - drogie, wielkie (jak na tamtejsze warunki) silniki itd...

Edytowane przez kptBurek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W Brazylii robili F650GS, ale poprzedni model. Faktycznie produkcja w latach 2008/2009 szła na Am. Poł. i Pn. o Grecji nie słyszałem.

Gdzie teraz majstrują nowego-starego singla nie wiem, ale twiny tłuką w Berlinie, a że podzespoły płyną z całego świata, a piece z Chin...cóż...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I added up the cost of the stuff you put on it is $5368.60 plus tax and instalation. Lets see the bike cost about $10,000 plus. That makes a $16,000 650cc dual sport adventure bike, that is a lot. Would be better to find a nearly new GS1200 for the same or spend $7000 makeing a Jap bike purfect.

I tyle w tym temacie ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ogldałem ostatnio Sertao. Mi się podoba. :)

Tylko włącznik kierunkowskazów ma beznadziejny. ;) :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ogldałem ostatnio Sertao. Mi się podoba. :)

Tylko włącznik kierunkowskazów ma beznadziejny. ;) :D

:D

ale działa :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

:D

ale działa :)

Aż za dobrze, bo nie można wyłączyć, co najwyżej włączyć miganie po drugiej stronie, :lol:

Edytowane przez leff

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trzeba wcisnąć :)

wciśnięcie anuluje miganie ;)

Edytowane przez Arthur71

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Leff jest zaprogramowany na cudowny system bmw. Może to i dobre ale nie napewno

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Leff jest zaprogramowany na cudowny system bmw. Może to i dobre ale nie napewno

Ja z kolei nie mogłem się przestawić na ów cudowny system przy okazji testów większych GSów, a ten ów zwyczajny prosty nie bawaryjski;) rozgryzłem przypadkowo, "no bo jak, ja nie potrafię tego obsługiwać:D, nie będę pytał jak to działa" i połowę pierwszej jazdy testowej migałem jak choinka zamiast skupić się na testowaniu :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chyba bmw odpuszcza sobie ten wynalazek. F800r ma klasyczne. W sumie wynalazek wymaga przyzwyczjenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Suzuki tak ma :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla mnie migacze w Twinie to przekombinowane są. Prosty, klasyczny system sprawdzony od lat - to jest to.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trzeba wcisnąć :)

wciśnięcie anuluje miganie ;)

U mnie anuluje jednąstronę i włącza drugą. ;)

Leff jest zaprogramowany na cudowny system bmw. Może to i dobre ale nie napewno

Na pewno, na pewno, a zaprogramowany jestem, bo Giselle to ta pierwsza. :)

Ja z kolei nie mogłem się przestawić na ów cudowny system przy okazji testów większych GSów, a ten ów zwyczajny prosty nie bawaryjski;) rozgryzłem przypadkowo, "no bo jak, ja nie potrafię tego obsługiwać :D, nie będę pytał jak to działa" i połowę pierwszej jazdy testowej migałem jak choinka zamiast skupić się na testowaniu :)

Ja tak mrugam, gdy jadę motkiem z "klasycznym" rozwiązaniem. :cafe4:

Dla mnie migacze w Twinie to przekombinowane są. Prosty, klasyczny system sprawdzony od lat - to jest to.

To spróbuj włączyć w klasycznym systemie światła awaryjne, w awaryjnej sytuacji bez odrywania dłoni od kiery. :lol:

Te systemy, to nie tylko w twinie, ale i boxerach są. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zaraz tam awaryjne... KTMy nie mają awarii. Tylko planowane przestoje i czasy poboczne. :)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

KTM-y się nie psują. KTM-y mobilizują użytkownika do dłubania przy 2oo albo motywują do większej orki przy zarabianiu kasy. :D

Tak na marginesie: czy wiecie gdzie była prawdziwa kolebka nazizmu? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakbys musial ciagle przy moto dlubac i nie dojezdzal na wernisaże swoich malarskich dzieł na czas to też byś sie wkurwił ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

KTM-y się nie psują. KTM-y mobilizują użytkownika do dłubania przy 2oo albo motywują do większej orki przy zarabianiu kasy. :D

Tak na marginesie: czy wiecie gdzie była prawdziwa kolebka nazizmu? ;)

Heh, woda z modrego Dunaju już ze ściekami w bawaryjską biało niebieską kratkę pita dała ten efekt (a jeszcze przed płynięciem z krainy o bardziej miękkiej wymowie Goethego którego ojczyzną nie była).

No i mają tam piwniczki... Zaś sąsiedzi bardziej z południa w tych piwniczkach przechowują czasem rodzinę ;)

Edytowane przez Arthur71
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale dłubiesz, bo się psuje, czy dłubiesz bo masz takie hobby? :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Heh, woda z modrego Dunaju już ze ściekami w bawaryjską biało niebieską kratkę pita dała ten efekt (a jeszcze przed płynięciem z krainy o bardziej miękkiej wymowie Goethego którego ojczyzną nie była).

No i mają tam piwniczki... Zaś sąsiedzi bardziej z południa w tych piwniczkach przechowują czasem rodzinę ;)

Cudnie, to opisałeś Arthurze. No po prostu poezja. :lol:

A KTM-y gdzie produkują?

A jaki jest jeden wyjątek?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Obie nacje są moim hobby, jako i ich koledzy w paktowaniu z niespodziewanie nowym prezydentem i premierem:)

Czyżby wyjątkiem był CK austrochiński Rotax?

Dopiero zgłębiam ten temat

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Arthur, we wtorek będę w Wawie. Może przyjadę jeszcze w poniedziałek pod wieczór (ale tego nie wiem na pewno). Masz u mnie browca i lunch (czy tak się jeszcze mówi w Wawie na obiad w godzinach pracy? :lol:).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Arthur, we wtorek będę w Wawie. Może przyjadę jeszcze w poniedziałek pod wieczór (ale tego nie wiem na pewno). Masz u mnie browca i lunch (czy tak się jeszcze mówi w Wawie na obiad w godzinach pracy? :lol:).

Mówimy "lunch" ale tylko wyłącznie w przypadku rozmów z expatami, normalnie funkcjonuje ssuuupppaa, obiad, cos na ząb itp itd jest :) Etap zadęcia minął ponad dekadę temu :D Mówię to ja, który sobie nick przez h pisze ;)

Wpadaj, browar/browiec i jakieś żarełko zawsze się wyczaruje, zresztą Ty masz u mnie podobny zestaw imprezowy ;)

Zatem czekam na info co i jak :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Leff,

Raz już straszyłeś, że będziesz w wawie i co? Pociąg, peron i z powrotem ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×