Skocz do zawartości

Recommended Posts

Koledzy, nie mam u siebie grzanych manetek, moto z 2003 roku, chcę kupić z rozbiórki z 2005 roku i czy będą pasować oraz czy oryginalne nasze manetki mają jakieś sterowniki, bo mi proponują tylko manetki z okablowaniem i wyłącznik, że niby nic innego tam nie ma?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A komputer jest taki sam :?:

Bo przyznam, że też myślałem o zamontowaniu oryginalnych manetek grzanych

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sam już nie wiem, chciałem oryginały zamiast jakichś oxfordów, mam u siebie manetki z gąbki, która wściekle nasiąka wodą podczas deszczu a przycisk od włączania grzania manetek, obok tego od ABS-u, jest tylko zaślepką. Nie chce się wrąbać w koszty.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
A komputer jest taki sam :?:

Bo przyznam, Ĺźe teĹź myĹlaĹem o zamontowaniu oryginalnych manetek grzanych

Jaki komputer Bajerku? ;)

Kup(cie) sobie kierę i manetki wraz z pstryczkiem i będzie si. :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poważnie? kierownica jest inna do grzanych? w Mojej mnie dziwi że jakoś końcówki kiery mają część wyciętego walca, tak że czuje na samym końcu pod gąbkowymi manetkami puste miejsce od spodu, tak ze 1,5-2 cm.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kable do manetek idą wewnątrz kierownicym sprawdz czy masz otwoty którymi wchodzą do kierownicy. Znajdują się po środku kierownicy, od spodu. Nie wiem czy dobrze to napisałem, może ktoś wklei foty.,

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zastanawiają mnie te sfrezowania na końcach kiery, tak jak wcześniej pisałem, tak ze 1-1,5 cm, po co to? tylko pod palcami od spodu czuję dyskomfort. Macie coś takiego? Zrobię jakieś foty to prześlę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Zastanawiają mnie te sfrezowania na końcach kiery, tak jak wcześniej pisałem, tak ze 1-1,5 cm, po co to? tylko pod palcami od spodu czuję dyskomfort. Macie coś takiego? Zrobię jakieś foty to prześlę.

Tak wyżłobione są wewnątrz ciążarki i końcówka kierownicy i jedno do drugiego jest tak spasowane, przynajmniej u mnie tak było ;) dzięki temu ciążarek na kierownicy się nie obraca :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Zastanawiają mnie te sfrezowania na końcach kiery, tak jak wcześniej pisałem, tak ze 1-1,5 cm, po co to? tylko pod palcami od spodu czuję dyskomfort. Macie coś takiego? Zrobię jakieś foty to prześlę.

Tak wyżłobione są wewnątrz ciążarki i końcówka kierownicy i jedno do drugiego jest tak spasowane, przynajmniej u mnie tak było ;) dzięki temu ciążarek na kierownicy się nie obraca :D

Dakarowy, jak na posiadacza Yammmmahyyyy to się nieźle znasz :D

Dodam tylko ,że same ciężarki też są inne dla wersji z grzaniem i bez - pamiętam, że jak kupiłem handbary to w pudełku były 2 zestawy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hej Ludziska :| Jedna manetka mi nie grzeje gdzie szukać przyczyny? :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Hej Ludziska :| Jedna manetka mi nie grzeje gdzie szukać przyczyny? :beer:

W manetce ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Koledzy, nie mam u siebie grzanych manetek, moto z 2003 roku, chcę kupić z rozbiórki z 2005 roku i czy będą pasować oraz czy oryginalne nasze manetki mają jakieś sterowniki, bo mi proponują tylko manetki z okablowaniem i wyłącznik, że niby nic innego tam nie ma?

A więc tak, w kierze nie mam otworów, w każdym razie nie znalazłem, gość chce mi tanio sprzedać grzane oryginały z okablowaniem i przełącznikiem (używka w b. dobrym stanie) kable bym puścił jakoś po kierze, będzie oki? czy muszę jakieś ustroistwo jeszcze szukać??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Koledzy, nie mam u siebie grzanych manetek, moto z 2003 roku, chcÄ kupiÄ z rozbiĂłrki z 2005 roku i czy bÄdÄ pasowaÄ oraz czy oryginalne nasze manetki majÄ jakieĹ sterowniki, bo mi proponujÄ tylko manetki z okablowaniem i wyĹÄcznik, Ĺźe niby nic innego tam nie ma?

A wiÄc tak, w kierze nie mam otworĂłw, w kaĹźdym razie nie znalazĹem, goĹÄ chce mi tanio sprzedaÄ grzane oryginaĹy z okablowaniem i przeĹÄcznikiem (uĹźywka w b. dobrym stanie) kable bym puĹciĹ jakoĹ po kierze, bÄdzie oki? czy muszÄ jakieĹ ustroistwo jeszcze szukaÄ??

nokian66 ma identyczny zgryz :!: :? Kupiłem zestaw grzanych manetek z całym okablowaniem i czekam na dostawę :!: Teraz czytam że tu inna kiera i jakieś otwory itp... kurna chata trza jakoś temat zainstalować :roll: :?: Moim zdaniem jest szansa wszystko przerobić i nawiercić otworki by kabelki puścić środkiem kiery :?: :ugeek: Nokian66 Jak dojdzie paczka to jakiegoś wieczoru podejmę wyzwanie instalacyjne i dam Ci znać co i jak :beer: Niestety nie mam bladego pojęcia jak się do tego zabrać :!: :!: :!: ;) Ale wychodzę z założenia że jak nie spróbuje to nie będę wiedział czy dam rade. Panowie jeśli możecie nam pomóc w tym temacie to piszcie :D :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Panowie jeśli możecie nam pomóc w tym temacie to piszcie

Podobno organizujesz zlot w Bieszczadach na wiosnę :D zrobimy tutorial na żywo, nie trzeba będzie polemizowac na forum, że ktoś się nieprecyzyjnie wypowiedział i że dla kogoś jest to niezrozumiałe ;) DYROTON wytrzymasz? :D :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok wiem :mrgreen: ale i tak nie wiem czy poradze z kabelkami ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W przyszłym tygodniu będę rozbierał moto Vengosha do malunku to mogę Wam zrobić fotki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Hej Ludziska :| Jedna manetka mi nie grzeje gdzie szukać przyczyny? :beer:

U mnie problemem był przerwany drut oporowy. Jeśli w starszej eFce jest tak samo to musisz odkręcić śrubę z boku kierownicy, zdjąć ciężarek i mocowanie handbara. Drut oporowy nawinięty jest pomiędzy gumowymi chwytami i plastikową tulejką nasuniętą na kierownicę. Delikatnie nożykiem odcinasz przyklejoną gumę od tej tulejki i zdejmujesz. Dojść trudno jest to zrobić bez uszkodzenia jej :lol: Teraz będziesz widział w którym miejscu jest przerwany drut oporowy i lutujesz go. Możesz jeszcze sprawdzić multimetrem czy przewód idący przez kierownicę nie jest nigdzie przetarty i czy przełącznik dobrze działa. Kabel idzie przez wydrążony otwór w kierownicy, zakręca przy główce ramy, pod zbiornikiem oleju i łączy się w tej skrzynce elektrycznej przy główce ramy. Jak będziesz nakładał te gumowe manetki z powrotem, to najlepiej użyj trochę wody z mydłem, bez tego strasznie ciężko wchodzą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

DZięki śliczne za pomoc za dwa tygodnie będe sprawdzał te manetki i może uda mi się naprawić to dam znać co tak naprawdę się zepsuło :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
:lol: DYROTON wytrzymasz? :lol: :beer:

Dakarowy dla Ciebie wszystko!!!! Ale i tak sam coś grzebnę w temacie :beer: :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Koledzy, nie mam u siebie grzanych manetek, moto z 2003 roku, chcÄ kupiÄ z rozbiĂłrki z 2005 roku i czy bÄdÄ pasowaÄ oraz czy oryginalne nasze manetki majÄ jakieĹ sterowniki, bo mi proponujÄ tylko manetki z okablowaniem i wyĹÄcznik, Ĺźe niby nic innego tam nie ma?

A wiÄc tak, w kierze nie mam otworĂłw, w kaĹźdym razie nie znalazĹem, goĹÄ chce mi tanio sprzedaÄ grzane oryginaĹy z okablowaniem i przeĹÄcznikiem (uĹźywka w b. dobrym stanie) kable bym puĹciĹ jakoĹ po kierze, bÄdzie oki? czy muszÄ jakieĹ ustroistwo jeszcze szukaÄ??

nokian66 ma identyczny zgryz :!: :? Kupiłem zestaw grzanych manetek z całym okablowaniem i czekam na dostawę :!: Teraz czytam że tu inna kiera i jakieś otwory itp... kurna chata trza jakoś temat zainstalować :roll: :?: Moim zdaniem jest szansa wszystko przerobić i nawiercić otworki by kabelki puścić środkiem kiery :?: :ugeek: Nokian66 Jak dojdzie paczka to jakiegoś wieczoru podejmę wyzwanie instalacyjne i dam Ci znać co i jak :beer: Niestety nie mam bladego pojęcia jak się do tego zabrać :!: :!: :!: :lol: Ale wychodzę z założenia że jak nie spróbuje to nie będę wiedział czy dam rade. Panowie jeśli możecie nam pomóc w tym temacie to piszcie :lol: :beer:

No dzięki jak co to napisz jak ci wyszło. Mam dylemat, kupować te używki oryginał czy kupić Oxfordy z kilkoma stopniami regulacji, cena by wyszła ta sama a miał bym nowe manetki na gwarancji z kilkustopniową regulacja grzania hmmmm>?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

:lol: Ja kipiłem używane oryginały bo nie miałem pojecia że kiera jest inna itp... nokian rób jak uważasz :!: :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Mam dylemat, kupować te używki oryginał czy kupić Oxfordy z kilkoma stopniami regulacji, cena by wyszła ta sama a miał bym nowe manetki na gwarancji z kilkustopniową regulacja grzania hmmmm>?

Nie kupuj oxfordów kupiłem posiadam używam nie polecam!!! :| centralka cały czas się zawiesza, musze ją ciągle resetować, co wiąże się ze ściąganiem siedzenia i rozłączaniem i podłączaniem głównego kabla do centralki, umówiony jestem na wysyłkę gwarancyjną ,ale czekam na koniec sezonu, więc zapewne gdzies w grudniu wyślę, a ile mnie to nerwów kosztuje, to moje, najważniejsze że nie grzeją tak mocno na maksymalnym ustawieniu jak oryginały bmw :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ale w końcu oprócz tych kabelków z manetkami i oryginalnego wyłącznika które chcą mi sprzedać z rozbiórki GS-a to nic mi chyba więcej nie potrzeba, tak ? czy się mylę? przecież tam nie ma innej elektroniki? a czy kabelki puszczę w kierownicy czy jakoś inaczej to raczej nie ma znaczenia, jak bym kupił oxfordy to też muszę cos z kabelkami zrobić, mam rację czy nie ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Mam dylemat, kupować te używki oryginał czy kupić Oxfordy z kilkoma stopniami regulacji, cena by wyszła ta sama a miał bym nowe manetki na gwarancji z kilkustopniową regulacja grzania hmmmm>?

Nie kupuj oxfordów kupiłem posiadam używam nie polecam!!! :| centralka cały czas się zawiesza, musze ją ciągle resetować, co wiąże się ze ściąganiem siedzenia i rozłączaniem i podłączaniem głównego kabla do centralki, umówiony jestem na wysyłkę gwarancyjną ,ale czekam na koniec sezonu, więc zapewne gdzies w grudniu wyślę, a ile mnie to nerwów kosztuje, to moje, najważniejsze że nie grzeją tak mocno na maksymalnym ustawieniu jak oryginały bmw :lol:

Też mam Oxfordy i szczerzemówiąc nie narzekam. Może faktycznie coś poważniej się w nich sypie, że dobrze nie grzeją. Ja na max przy mniejszych prędkościach mam problemy, żeby mocniej trzymać kierę bo jest gorąco. Jeździłem też na Daytonie 2 biegowej i tam na 1 było za słabo a na 2 za mocno. Teraz jest jakaś nowa Daytona chyb 4 pozycje. Ze względu na konstrukcję wszelkich nie-BMWowych manetek kable musisz puścić wierzchem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×