Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ciekawostka, bo w nowym G650GS grzane manetki już nie są zintegrowane z kierownicą. Mamy do dyspozycji piękny pstryczek na tablicy rozdzielczej, ale kabelki puszczone są klasycznie, jak w akcesoryjnych Daytonach, Saito czy Oxfordach. Takie jakieś wiotkie z oglądu…

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co będzie to będzie, juz zamówiłem używkę oryginały z okablowaniem i pstryczkiem, ktoś mi najwyżej będzie tłumaczył jak to zamontować, w sobotę zrobiłem prawie 200 km paluchy mi zmarzły na kość, miałem chęć jechać "bez trzymanki" hehe. Zakładam to dobrodziejstwo, ciepło przede wszystkim;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciężko będzie nokian! Doszły do mnie zakupione manetki z odzysku. Dwie manetki kilka kabelków z poucinanymi wtyczkami i końcówkami i pstryczek. Aby jakoś się do tego zabrać zobaczyłem na MAX BMW jak ci to ma wyglądać i okazuje się że mam zupełnie co innego. Kolejna sprawa to gdzie to wszystko podłączyć przecież moje moto to rocznik 2000 a manetki są do rocznika 2004. Przecież mogę nie mieć wtyczek itp... Kiera jest całkiem inna! Może i można zamontować manetki cofając je do tyłu na kierownicy by kabelków w manetce nie poprzecierać to się pewnie da zrobić. Można także dziurkę nawiercić w kierze by puścić kable. Wszystko można tylko moja instalacja jaką mam z zakupionymi manetkami całkowicie różni się od tej dedykowanej. Coś mi się zdaje że manetki pójdą pod młotek :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zrob zdjecia moze cos rozkminimy i da sie zmontowac w calosc.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oto co kupiłem!!! :?: :?: :?: :shock: HPIM0538.JPGHPIM0537.JPGHPIM0542.JPGHPIM0540.JPG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na wagę sprzedawali? :) :lol: :P

Będzie dobrze!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie :!: Na słowo :!: :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A te kostki jakoś się ze sobą mają? Kolory kabelków?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moje pytanie. Czy biala kostka ma wchodzic do wlacznika??

Czy wlacznik tylko zapina "+"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Uporządkujmy. Jakie roczniki? Na pewno 650ST i GSy mają inne instalacje :lol: a dodatkowo GSy po lifcie i przed też - ze względu na umieszczenie przełączników na kierownicy lub na "panelu".

Mamy schematy, mamy motocykle - damy radę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

i Dupa.... gość po 2 dniach stwierdził że nie ma już manetek! DYRTON ?! ty czasami nie kupiłeś z allegro moich manetek? za 150 zł? Jakoś nie mam przekonania do jakiś oksfordów, wolę szukać i kupić oryginały. Jak by ktoś coś wiedział to poproszę na PW - będzie :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ale w końcu oprócz tych kabelków z manetkami i oryginalnego wyłącznika które chcą mi sprzedać z rozbiórki GS-a to nic mi chyba więcej nie potrzeba, tak ? czy się mylę? przecież tam nie ma innej elektroniki? a czy kabelki puszczę w kierownicy czy jakoś inaczej to raczej nie ma znaczenia, jak bym kupił oxfordy to też muszę cos z kabelkami zrobić, mam rację czy nie ?

Niestety jest różnica w samej kierze.

Dostałem przedwczoraj używaną kierę i oryginalne manetki.

Jak wrócę do chaty, to pstryknę parę fotków i zapodam Wam na forum.

Może nawet się uda w czasie pracy rozkręcić prawą stronę i dojść do airboxa, bo podobno pod nim są łączki do oryginalnych manetek.

Tak więc szczekajcie cierpliwie :lol: :beer:

Dodam, że też mam 2000 r.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ciężko będzie nokian! Doszły do mnie zakupione manetki z odzysku. Dwie manetki kilka kabelków z poucinanymi wtyczkami i końcówkami i pstryczek. Aby jakoś się do tego zabrać zobaczyłem na MAX BMW jak ci to ma wyglądać i okazuje się że mam zupełnie co innego. Kolejna sprawa to gdzie to wszystko podłączyć przecież moje moto to rocznik 2000 a manetki są do rocznika 2004. Przecież mogę nie mieć wtyczek itp... Kiera jest całkiem inna! Może i można zamontować manetki cofając je do tyłu na kierownicy by kabelków w manetce nie poprzecierać to się pewnie da zrobić. Można także dziurkę nawiercić w kierze by puścić kable. Wszystko można tylko moja instalacja jaką mam z zakupionymi manetkami całkowicie różni się od tej dedykowanej. Coś mi się zdaje że manetki pójdą pod młotek :lol:

Raczej masz wersję do roczników 2000-2004 czyli ok. Od 2004 chyba wszystkie miały przełączniki przy manetce.

Kierę musiałbyś kupić z tym otworem na kabel, nie wiem czy dasz radę tak nawiercić praktycznie przez długość całej kierownicy. Najłatwiej będzie chyba poprowadzić przewód wewnętrzną stroną handbara. Kostki trzeba wpiąć w tę skrzynkę elektryczną przy główce ramy. Może Max ma jakieś fotki, bo ostatnio zmieniał kierę. No i jeszcze musisz dołożyć jeden bezpiecznik do skrzynki po prawej stronie, zaraz przed kanapą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No tak, ale jeszcze pozostaje kwestia otworu przy prawej manetce, bo jak zrobi zwykłą dziurę, to może mu zerwać przy gazowaniu :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajnie mądrych głów posłuchać :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
i Dupa.... goĹÄ po 2 dniach stwierdziĹ Ĺźe nie ma juĹź manetek! DYRTON ?! ty czasami nie kupiĹeĹ z allegro moich manetek? za 150 zĹ? JakoĹ nie mam przekonania do jakiĹ oksfordĂłw, wolÄ szukaÄ i kupiÄ oryginaĹy. Jak by ktoĹ coĹ wiedziaĹ to poproszÄ na PW - bÄdzie :beer:

Sorki nokian chyba podkupiłem Ci manetki! Ale jak chcesz to mogę Ci je w takim stanie odsprzedać :lol: :P :) Bo ie wiem co z nimi zrobić :) :) ;) ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak wiÄc szczekajcie cierpliwie :P :beer:

Dodam, Ĺźe teĹź mam 2000 r.

Bajer skoro Ty tak mówisz to powalczymy Ty, Alik i reszta ekipy może coś z tego zrobimy :beer: :!: wow, wow ładnie szczekam :lol: :?:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gdyby ktoś był zainteresowany to na jebaju jest aukcja z grzaną menetką (tylko nie wiem czy gość ma drugą do pary) :lol:

http://www.ebay.co.uk/itm/BMW-F650GS-CS ... 23159e8768

Jedna lepsza niż nic, zawsze można drugą rękę do kieszeni wkładać. (Byle do własnej) :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Łoki, sorka, ale w domu wczoraj mi net siadł :evil:

Oto fotki kiery i manetków:

2011-11-02%25252017.48.43.jpg

2011-11-02%25252017.49.01.jpg

To dziura pośrodku do wyprowadzenia kabli:

2011-11-02%25252017.49.31.jpg

2011-11-02%25252017.48.34.jpg

2011-11-02%25252017.48.07.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widzę, że moimi fotkami załamałem kolegów i trochę Was zatkało :?: ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszyscy czekają na śnieg. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
WidzÄ, Ĺźe moimi fotkami zaĹamaĹem kolegĂłw i trochÄ Was zatkaĹo :?: :)

Bajer wszystko jest git jednak bez kiery jesteśmy chyba bez szans! Postanowiłem sprzedać moje manetki nokian66, bo jak mam jeszcze zainwestować w kierę i bazę do przełącznika to koszty wyjdą kole 300 zł więc postanowiłem że lepiej będzie dobre rękawiczki kupić. ;) Nokian jednak coś się waha więc poobcinam kable w cholerę i przynajmniej manety będę miał oryginał bo na innych jeździłem :!: :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie szkoda? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Widzę, że moimi fotkami załamałem kolegów i trochę Was zatkało :?: :)

Bajer wszystko jest git jednak bez kiery jesteśmy chyba bez szans! Postanowiłem sprzedać moje manetki nokian66, bo jak mam jeszcze zainwestować w kierę i bazę do przełącznika to koszty wyjdą kole 300 zł więc postanowiłem że lepiej będzie dobre rękawiczki kupić. ;) Nokian jednak coś się waha więc poobcinam kable w cholerę i przynajmniej manety będę miał oryginał bo na innych jeździłem :!: :)

to chyba zły pomysł, moze ktos się zamieni za np oxfordy albo jakies inne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×