Skocz do zawartości

Recommended Posts

W takich miejscach gdzie sa w poblizu kanaly olejowe, pompy i inne duperele jesli sie kladzie silikon trzeba to zrobic bardzo umiejetnie i precyzyjnie. Kazdy farfocel z nadmiaru tego silikonu, ktory sie wycisnie do srodka moze skutecznie zapchac jakis kanal, pompe itp. Czym to grozi sam mozesz sie domyslic. Jesli masz tam dodatkowo jakies cisnienie to istnieje mozliwosc wydmuchnia silikonu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W takich miejscach gdzie sa w poblizu kanaly olejowe, pompy i inne duperele jesli sie kladzie silikon trzeba to zrobic bardzo umiejetnie i precyzyjnie. Kazdy farfocel z nadmiaru tego silikonu, ktory sie wycisnie do srodka moze skutecznie zapchac jakis kanal, pompe itp. Czym to grozi sam mozesz sie domyslic. Jesli masz tam dodatkowo jakies cisnienie to istnieje mozliwosc wydmuchnia silikonu.

Oki,oki to zrozumiele:). Chodzi mi czy silikon kladziemy na odtluszczona powierzchnie, czy mozna na zaolejona? Bo ja Jarka chyab nie zrozumialem:) . W takim przypadku spokojnie dekiel sprzegla mozna uszczelnic silikonem, bo tam ani cisnienie, ani kanaly olejowe nie wystepuja...chyba:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powierzchnia powinna byc odtluszczona. Nie wyobrazam sobie kladzenia silikonu na zaolejona powierzchnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powierzchnia powinna byc odtluszczona. Nie wyobrazam sobie kladzenia silikonu na zaolejona powierzchnie.

No ja tez, dlatego nuie zrozumialem Jarka. Ale prawdopodobnie, chodzilo mu, ze stara uszczelka na film olejowy, a to juz zrozumiale:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chłopaki - trochę pisania jest, a nie wszystko da się wyjaśnić w kilku słowach. Czasem nawet kilkanaście zdań jest za mało ;)

Jeżeli się kładzie silikon to trzeba uwzględnić dużo okoliczności: powierzchnia, miejsce, temperatura, ciśnienie, rodzaj silikonu ....

Żeby było jasne, nawet jak jestem niezrozumiały, ja w 99% przypadków kładę silikon na powierzchnie zatłuszczone !!! - tak było / jest w Dootkowym motocyklu - specjalnie w tym celu Patrix zamieścił filmik - jest tam akt zatłuszczania - paluszkiem i pędzelkiem ;) To powtórzę: zatłuszczona była i powierzchnia aluminiowa jak i uszczelka z obu stron. Kiedy tak wolno, a kiedy nie to już jak wcześniej powiedziałem sprawa oceny każdego przypadku.

Na pytanie czy można silikonem zastąpić uszczelkę odpowiadam: można - tak jakiś czas jeździła Mygosia - ja jej to zrobiłem ;)

Tak jak pisałem wyżej - kiedy, z czego powinno być zatłuszczenie i jaka to warstwa, dlaczego właśnie tak - to zupełnie inny temat - na warsztaty chyba najlepszy - bo co real to real :beer:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wpadłem do domu na chwilę - z garażu ;)

Chciałem Was prosić, zanim kogoś uduszę, o zeznanie w sądzie, że byłem w stanie silnego wzburzenie i bez kontaktu z rzeczywistością ;)

No to Wam powiem tyle: chciałbym wiedzieć, co chłopaki wymieniające sprzęgło, zrobiły rurce olejowej :twisted: Przeszkadzała przy zdjęciu kapy czy co ??? Bym tylko chciał, aby mi ją wygięli tak jak była przed robotą i tylko tyle :lol: - jest psychiatra na forum - dla mnie :roll:

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Alik, wrzuć mi na priva adres tych pacanów, co?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Alik, wrzuć mi na priva adres tych pacanów, co?

Vengosh'u - spokojnie - podzielę się tabletkami ;)

Proponuję zostawić jeszcze na chwilkę wszystkie rozliczenia oprócz Balera - bo to chyba jeden, co się wywiązał i na miarę uzgodnień rozliczył. Nie ważne, że w sumie "symbolicznie", ale jak mawiał mój dziadek: nie ważne jak jest, ale ważne jest jak się umówiliśmy ;)

Myślałem o liście usterkowej, ale trzeba poczekać, bo ciągle dopisuję coś nowego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wpadłem do domu na chwilę - z garażu ;)

Chciałem Was prosić, zanim kogoś uduszę, o zeznanie w sądzie, że byłem w stanie silnego wzburzenie i bez kontaktu z rzeczywistością ;)

No to Wam powiem tyle: chciałbym wiedzieć, co chłopaki wymieniające sprzęgło, zrobiły rurce olejowej :twisted: Przeszkadzała przy zdjęciu kapy czy co ??? Bym tylko chciał, aby mi ją wygięli tak jak była przed robotą i tylko tyle :lol: - jest psychiatra na forum - dla mnie :roll:

Jarek wspominasz o tej rurce :beer: P1120665.JPG

Pamiętaj, że zawsze możesz zrobić tak:

P1120667.JPG

a później tak:)

P1120668.JPG

Późniejszy, demontaż sprzęgła jest bezproblemowy...

P1120674.JPG

...choć z drugiej strony, po co tam później zaglądać ;-) :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja pierdziule. Ludzie niech ta odyseja kosmiczna się skończy!!!!

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jarek wspominasz o tej rurce :beer: P1120665.JPG

Ty masz rurkę, a ja mam rurkę falbankę :lol:

Jarek wspominasz o tej rurce :beer: P1120665.JPG

Pamiętaj, że zawsze możesz zrobić tak:

P1120667.JPG

a później tak:)

P1120668.JPG

Wiem, wiem, ale tak po swojemu to jużj robili wcześniej :lol:

Jak się wie, jak i co, to cała rurka nie przeszkadza - mi nie przeszkadza - co nie zmienia faktu, że po przerobieniu może być łatwiej i nie jest to "herezja" techniczna. Ja to tak bardziej do oryginału zmierzam - no chyba, że nie :beer:

Ja pierdziule. Ludzie niech ta odyseja kosmiczna się skończy!!!!

Jestem za, ale jak to zrobić ;)

Edytowane przez Jarek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja pierdziule. Ludzie niech ta odyseja kosmiczna się skończy!!!!

......

Jestem za, ale jak to zrobić ;)

Jareczku moze po prostu zgaś światło :lol: :beer:

Mimo wszystko pełen szacunek, że Ci się wogóle chce... ;-) i nawet po obiecanego Żywca się nie stawiłeś :roll: ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie chcem, ale muszem :roll: :beer:

Rozumiem że chodzi Ci o Żywca !? :-D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

... i nawet po obiecanego Żywca się nie stawiłeś :roll: ;-)

Jak za to, co pomogłem Tobie mam obiecane 0,5 l piwa, to za to co robię teraz, ktoś powinien mi obiecać piwa Bałtyk z dopływami :lol:

Edytowane przez Jarek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak za to, co pomogłem Tobie mam obiecane 0,5 l piwa, to za to co robię teraz, ktoś powinien mi obiecać piwa Bałtyk z dopływami :lol:

Wiesz Jarek nie offtopując zbytnio.. :lol: jesli miałbyś z tym morzem problem, to po prostu zadzwoń, ja dla tego przykładu właśnie dotarłem do końca zlotu bieszczadzkiego... <_<

IMG_5310.JPG

i zostanie na pamiatkę pusta butelka :mrgreen: :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

i zostanie na pamiatkę pusta butelka :mrgreen: :beer:

Tak właśnie sobie wyobrażam te wszystkie obiecane piwa :lol: :lol: :lol:

Ale kiedyś popatrzyć dasz :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak się wie, jak i co, to cała rurka nie przeszkadza - mi nie przeszkadza - co nie zmienia faktu, że po przerobieniu może być łatwiej i nie jest to "herezja" techniczna. Ja to tak bardziej do oryginału zmierzam - no chyba, że nie :beer:

Potwierdzam jak się wie jak to nie ma żadnego problemu z rurką i ciąć jej nie trzeba :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Potwierdzam jak się wie jak ....

Wiedza kosztuje!!! A złotych rączek u nas Ci dostatek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wskrzeszony, powrócił z zaświatów, Frankensztajn :lol:

2012-07-01%252016.10.05.jpg?gl=PL

2012-07-01%252016.10.35.jpg?gl=PL

2012-07-01%252016.11.22.jpg?gl=PL

Wczoraj zrobione ok 500 km, pacjent żyje i ma się dobrze, powiem więcej bardzo dobrze, właściwie nie pamiętam żeby kiedykolwiek wszystko było tak ok w tym motocyklu :lol:. Listę osób, którym należy podziękować za wsparcie różne w całym tym wydawało by się niekończącym się procesie zrobię wkrótce jak wszystko uporządkuję. W tym momencie (mimo, że Powiedział żebym publicznie tego nie robił) chciałem wielce podziękować Jarkowi, którego zaangażowanie, dokładność, fachowa wiedza i bezinteresowność przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Żeby podać przykład na potwierdzenie moich słów, Jarek siedział od 9.30 w sobotę do 8.00 rano w niedzielę z przerwami na posiłki żebym mógł w niedzielę wrócić do domu na dwóch kołach. Wygląda na to, że mogę w końcu rozpocząć sezon motocyklowy :-D

  • Like 29

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Woow!

Dobrze że już po wszystkim !!!!

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×