Skocz do zawartości

Recommended Posts

co to jest, to na tej fotce, okrągłe z żółta naklejka? Tak wiem, leszcz jestem

Guzik autodestrukcji ;)

A tak serio to nie przekaźnik od rozrusznika??

Edytowane przez Centrino

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

co to jest, to na tej fotce, okrągłe z żółta naklejka? Tak wiem, leszcz jestem

Ostatnio tak głęboko w tym motocyklu zaglądał tylko Jarek i tylko on to może wiedzieć. Wiem tylko, że nie był zbyt szczęśliwy, że musi tam zaglądać :lol:

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Łał, trafiłem :)

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Od 2015 roku cisza w eterze, tak nie może być! :default_laugh:

Za wzór postawiłem sobie ten motór z advrider.com

higgins540_DSC00476-1.jpg

mój na dzisiaj wygląda tak:

055be7c919745a498bddbcff67b41893.jpg

 

To co już mam to przednie oświetlenie, dziób, osłona łańcucha, przeróbki geometrii (dodatkowe rolki łańcucha) pod wyższe zawieszenie, wizualne przeróbki tj. np nakładka na błotnik + oświetlenie tylne, które akurat prezentowany egzemplarz ma w wersji firmowej.

To czego nie mam to amortyzator Ohlins (na razie poza moim zasięgiem, kosztuje połowę ceny całego motocykla), zębatki Supersprox - może kupię przy najbliższej okazji wymiany napędu - niedawno założyłem nowy, szyba/osłona od Dakara - akurat  nie jestem pewien czy chcę mieć ten element, moja szyba jest chyba bardziej funkcjonalna  ;), przerobiony wydech - tu też nie jestem przekonany, na rynku występuje tylko jedna fajna przeróbka wydechów f650gs - Remus, niestety nie jest dostępna w Polsce i również strasznie droga, wszelkie pojedyncze puszki odpadają, stockowy podwójny wydech po prostu fajnie wygląda.

To czym chciałbym się zająć:

Wymiana przedniego zawieszenia na regulowane KYB (z Yamahy 450), które właśnie zakupiłem:

image;s=1000x700

image;s=1000x700

image;s=1000x700

image;s=1000x700

Z zawieszeniem będę miał to ułatwienie, że ma już przerobioną ośkę do oryginalnej piasty BMW oraz dostosowaną sztycę i półki (tak twierdzi sprzedawca , który kupił to zawieszenie do swojego Dakara lecz nie zdążył założyć bo pożyczył motocykl koledze, a ten go rozbił )

image;s=1000x700

image;s=1000x700

 

 

Niestety nie zdążył zabrać się za przeróbkę mocowania zacisku oraz stacyjki. Na adaptory zacisku zdecydowałem się na firmę Ratel z Australii, po wymianie maili z właścicielem tej firmy Craigiem wykonają na zamówienie specjalne części (mają duże doświadczenie bo przerabiali dużo tego typu projektów z BMW F650GS, sam właściciel firmy jeździ właśnie tak przerobionym modelem GSa). Chodzi o to żeby z czegoś takiego:

 

f963bd589832278297f902e21d3bba55.jpg

Zrobić coś takiego:

 

dfd1554934e9f5c64d14190c937831a1.jpg12d64e14c709f2e68c2881e2ea67adc9.jpgd78c1e6cb9e5b7175c8fbdd3fe425e20.jpg

Pozostaje jeszcze kwestia zamontowania oryginalnego błotnika, to ma też wykonać Ratel

96fb8afe23f50933d551c564cb7ba6f9.jpg

Oczywiście będę informował na bieżąco o rozwoju tego jakże ciekawego i w gruncie rzeczy niepotrzebnego projektu :default_laugh:

  • Like 11
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach




Z zawieszeniem będę miał to ułatwienie, że ma już przerobioną ośkę do oryginalnej piasty BMW oraz dostosowaną sztycę i półki (tak twierdzi sprzedawca , który kupił to zawieszenie do swojego Dakara lecz nie zdążył


Co było napisane w ogłoszeniu, " P70. Stan idealny. Tanio sprzedam?" :-D :-D


Wysłane z Tapatalka

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
16 minut temu, Pawel napisał:


 

 


Co było napisane w ogłoszeniu, " P70. Stan idealny. Tanio sprzedam?" :-D :-D


Wysłane z Tapatalka
 

 

Sprzedawca - bardzo uczciwy człowiek :default_laugh:

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

łosz w morde, tera bedzie szedł :D, nie no kayaba jest w pyte :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Sprzedawca - bardzo uczciwy człowiek :default_laugh:
Teraz uczciwych ludzi jest sporo :-D

Wysłane z Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 minuty temu, Pawel napisał:

Teraz uczciwych ludzi jest sporo :-D

Ten wątek jest idealny dla takich dialogów, ale trzeba zacząć od początku ... :default_laugh:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, Dziadek napisał:

łosz w morde, tera bedzie szedł :D, nie no kayaba jest w pyte :)

Jak nigdy przedtem, już uczę się nastawów żeby wykorzystać 100% możliwości tej zawiechy :default_laugh:. Jak już się zorientowałeś hard enduro to moje drugie imię i oprócz dokonań liczy się też szacun na dzielni. Jak ja wyglądałem z tym zwykłym Dakarowym zawieszeniem? Jak amator. :default_laugh:

  • Like 8
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ten wątek jest idealny dla takich dialogów, ale trzeba zacząć od początku ... :default_laugh:
Pierwszy był Alik w 2011 który rozpoczął słowami:

"Witajcie,
jak niektórzy wyczytali między wierszami Vengosh przywiózł zeszłej niedzieli motocykl do Poznania w celu dokonania ogólnej rozbiórki i wykonania tjuningu optycznego"

;-)

Wysłane z Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ven, wszelkie dotychczasowe dokonania pójdą teraz w cień. Teraz dopiero się zacznie :default_icon_eek: . Nie mniej jednak uważam, że idziesz w dobrą stronę, więcej cylindruf  nie trza i tak bedzie zapierdalać.

BTW na alledrogo był fajny amorek do tyłu w niskiej cenie. Ale już się zbył :default_icon_mrgreen:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, Dziadek napisał:

Teraz dopiero się zacznie :default_icon_eek: .

Ożyły wspomnienia i inne takie związane ... zaczynam się bać jak się to potoczy ... :default_ph34r:

  • Like 4
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, Dziadek napisał:

Ven, wszelkie dotychczasowe dokonania pójdą teraz w cień. Teraz dopiero się zacznie :default_icon_eek: . Nie mniej jednak uważam, że idziesz w dobrą stronę, więcej cylindruf  nie trza i tak bedzie zapierdalać.

BTW na alledrogo był fajny amorek do tyłu w niskiej cenie. Ale już się zbył :default_icon_mrgreen:

Amortyzator zostawię sobie na przyszły rok :default_icon_beer:

1 minutę temu, Jarek napisał:

Ożyły wspomnienia i inne takie związane ... zaczynam się bać jak się to potoczy ... :default_ph34r:

Bez obaw, w razie czego ta przeróbka jest całkowicie odwracalna. Nic nie przerabia się w konstrukcji moto :default_wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jestem na tropie Wilbers'a ...do Dakara ... jak coś to ... ;)

3 minuty temu, Vengosh10 napisał:

Bez obaw, w razie czego ta przeróbka jest całkowicie odwracalna. Nic nie przerabia się w konstrukcji moto :default_wink:

Ale popatrz na to tak: jak wyprzedzisz " Głos Północy" to z zazdrości ubije  cię jak psa :default_laugh:

Wiem, wiem .... mam od Was obu prze...ane ... :default_icon_beer:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, Jarek napisał:

Jestem na tropie Wilbers'a ...do Dakara ... jak coś to ... ;)

Jesteśmy w kontakcie. Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to przechodni zestaw Dakarujący wróci na rynek i 4 właściciel będzie się cieszył z przeróbki zwykłego GS-a na Dakara :default_laugh:

6 minut temu, Jarek napisał:

 

Ale popatrz na to tak: jak wyprzedzisz " Głos Północy" to z zazdrości ubije  cię jak psa :default_laugh:

Wiem, wiem .... mam od Was obu prze...ane ... :default_icon_beer:

Jakby to powiedział sam "Głos Północy", ja nie muszę nikomu nic udowadniać :default_laugh:. Moje umiejętności są cały czas na tym samym zajebistym poziomie tylko zawieszenie będę miał trochę lepsze więc......raczej wątpię żebym go dogonił :default_laugh:

  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 godzin temu, Vengosh10 napisał:

przerobiony wydech - tu też nie jestem przekonany, na rynku występuje tylko jedna fajna przeróbka wydechów f650gs - Remus, niestety nie jest dostępna w Polsce i również strasznie droga, wszelkie pojedyncze puszki odpadają, stockowy podwójny wydech po prostu fajnie wygląda.

jest gość co przerabia oryginalne wydechy, robi to podobno całkiem nieźle. Dostraja brzmienie do oczekiwań i gustów klienta :D:default_cafe2:

Oczywiście cena przeróbki dużo niższa niż zakup Remusa lub Leo.  Nie wiem czy to dobry PR i czy rzeczywiście dobra robota, ale w necie same pozytywy na temat jego pracy.

Niejaki Edek, a firma się nazwa... Edhaust  :D

Możesz tyrknąć i zapytać co i jak. To chyba to - http://www.customcult.pl/tworcy/edhaust

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja tam nie wiem... chyba Jezier? sie.nawet dobrze o nim wypowiadał, czytałem gdzieś że w końcu niby nauczył się te wydechy robić ... Ale ja cały czas pamiętam tą profanację oryginalnych wydechow z malego GSa w jego wykonaniu tego si3 nie da zapomnieć

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no to trzeba odrazu pytać czy uznaje reklamację, a rozmowę najlepiej nagrać :default_laugh:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
9 minut temu, dakarowy napisał:

Ja tam nie wiem... chyba Jezier? sie.nawet dobrze o nim wypowiadał, czytałem gdzieś że w końcu niby nauczył się te wydechy robić ... Ale ja cały czas pamiętam tą profanację oryginalnych wydechow z malego GSa w jego wykonaniu emoji15.png tego si3 nie da zapomnieć emoji6.png

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
 

No właśnie, co się zobaczyło to się nie odzobaczy...:default_dry:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
6 minut temu, Vengosh10 napisał:

No właśnie, co się zobaczyło to się nie odzobaczy...:default_dry:

Rozumiem, że z małym GSem EDEK jednak nie wstrzelił się gusta :default_cafe2:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
psze bardzo rurka tutka nawet sportowa jest   https://allegro.pl/oferta/bmw-f650-gs-dakar-f-650-tlumik-sportowy-7807180718 za pińcet 
Tak jak pisałem, jedyne tłumiki wyglądem przypominające oryginał i fajnie gadające to Remus. Reszta zalatuje agrotuningiem

Wysłane z mojego moto x4 przy użyciu Tapatalka

Rozumiem, że z małym GSem EDEK jednak nie wstrzelił się gusta :default_cafe2:
Nie no, spaw na środku puszki wyglądał całkiem oryginalnie

Wysłane z mojego moto x4 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×