Skocz do zawartości

Recommended Posts

Spawy to jedno ... wybebeszenie całości ze środka to drugie

Długo nie musiałem szukać

 

 

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

7 lat temu, to może się już nauczył.

Ja bym sobie nie przerabiał. Oryginał, to oryginał.

A jak już sąsiadów denerwować to tylko z klasą. Odkładać do skarbonki lub czekać na premie :default_laugh:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Vengosh10
Napisz coś więcej o zestawie dakarujacym, bo może byłbym zainteresowany. Może być na PW. Duży jestem i cały czas mam wrażenie, że przód za mocno się ugina. Myślałem już o progresach ale może są inne opcje (na wymianie motonga kończąc... ;-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dakarowe zawieszenie nie może być twardsze

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

... ale też nie można wykluczyć, że ktoś kiedyś coś ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
@Vengosh10
Napisz coś więcej o zestawie dakarujacym, bo może byłbym zainteresowany. Może być na PW. Duży jestem i cały czas mam wrażenie, że przód za mocno się ugina. Myślałem już o progresach ale może są inne opcje (na wymianie motonga kończąc... ;-)
Żeby nabyć komplet to jeszcze trochę potrwa, bo w tym roku nie zamierzam zmieniać centralnego amortyzatora. Ja w dakarowym widelcu mam wstawione progresy i tak jak nie powinno się w enduro ich wstawiać tak uważam, że w f650gs się sprawdzają. Ogólnie tak jak Dakarowy stwierdził z przekąsem, standardowe zawieszenie od dakara nie jest twardsze, ma tylko dłuższy skok. (dużo Dakaru w jednym poście ).

Wysłane z mojego moto x4 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
20 godzin temu, BrunoJ napisał:

Duży jestem i cały czas mam wrażenie, że przód za mocno się ugina

jak chcesz utwardzić to tylko i wyłącznie twardsze sprężyny, żaden tam gęstszy olej, jakieś dłuższe tulejki itp . Standardowe sprężyny w dakarze mają 62kg/mm o ile się nie mylę. Szukaj twardszych :) . Zdaje się racetech ma takie w ofercie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
51 minut temu, Dziadek napisał:

....Standardowe sprężyny w dakarze mają 62kg/mm o ile się nie mylę

właśnie ... ;)

image.png

image.png

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak czytam i wychodzi mi że (wg was) nie potrzebuję dłuższego, mam tylko utwardzić... Ale czy to na pewno komplement jest? :default_huh:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, BrunoJ napisał:

Tak czytam i wychodzi mi że (wg was) nie potrzebuję dłuższego, mam tylko utwardzić... 

A na to są odpowiednie leki ;) 

Z doświadczenia Ci powiem, że nawet niedrogie :default_laugh:

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, Pszemo napisał:

A na to są odpowiednie leki ;) 

Z doświadczenia Ci powiem, że nawet niedrogie :default_laugh:

Jak coś to mam takie w swojej ofercie ;)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
35 minut temu, Centrino napisał:

Jak coś to mam takie w swojej ofercie ;)

Dzięki ale "znajoma znajomej zaproponowała mi terapię indywidualną i jakoś odziwo z nią daję radę bez farmaceutyków" :default_laugh: - cytat mojego kolegi ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, Pszemo napisał:

Dzięki ale "znajoma znajomej zaproponowała mi terapię indywidualną i jakoś odziwo z nią daję radę bez farmaceutyków" :default_laugh: - cytat mojego kolegi ;)

Tak więc kolega nie, ale Ty prędziutko pisz PW do kolegi Centrino :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po co leki. Można naturalnie, po wegańsku. Marchewka czyni cuda. Tylko trzeba dobrze przywiązać.... ;-)

O koleżankach wiem, potwierdzam, ale nie będę się rozpisywał, bo nie wiem kto to potem będzie czytał ... ;-)

 

A na serio - lepiej całe sprężyny sztywniejsze? Czy jednak progresy? Kręty asfalt albo delikatny teren.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
25 minut temu, BrunoJ napisał:

A na serio - lepiej całe sprężyny sztywniejsze? Czy jednak progresy? Kręty asfalt albo delikatny teren.

Progresy

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Vengosh10 mam prośbę, czy mógłbyś dokładnie pomierzyć te adaptery które do Ciebie dotrą z Australii :) ? w sumie tę ośkę, którą dostałeś z zawiasem od yamahy także?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
[mention=88]Vengosh10[/mention] mam prośbę, czy mógłbyś dokładnie pomierzyć te adaptery które do Ciebie dotrą z Australii ? w sumie tę ośkę, którą dostałeś z zawiasem od yamahy także?
Jak będę miał to już u siebie to postaram się podać wymiary.

Wysłane z mojego moto x4 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a ten zawias który kupiłeś to od której konkretnie yamahy jest? z którego rocznika? czy sztyca tam jest seryjna z Yamahy i pasuje do GSa czy też ją trzeba jakoś dostosowywać?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
a ten zawias który kupiłeś to od której konkretnie yamahy jest? z którego rocznika? czy sztyca tam jest seryjna z Yamahy i pasuje do GSa czy też ją trzeba jakoś dostosowywać?
Z tego co mówił sprzedający sztycę trzeba dostosować i ośkę też i on to już zrobił. Zawieszenie w xr 400 i 450 chyba jest takie same, co do rocznika nie było podane. Więcej będę mógł powiedzieć jak będzie to wszystko u mnie bo na razie JacekJ odebrał zawiniętą przesyłkę od sprzedającego.

Wysłane z mojego moto x4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jacku chyba WR a nie XR no chyba że to Hąda :default_icon_razz:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jacku chyba WR a nie XR no chyba że to Hąda :default_icon_razz:
No tak, oczywiście, ma Pan rację

Wysłane z mojego moto x4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z racji tego, że czekam na adaptory zacisku kupiłem rzeczy, których nie chciałem zmieniać tzn dzięki uprzejmości jednego z najsympatyczniejszych forumowiczów dedykowaną do g650gs groźną rurę wydechową (mam nadzieję, że będzie pasować) oraz szybę "Dakar style" bo była w promocji i grzech było nie zamówić

6b5010180fe0899e205be1cbebe79473.jpga3a620383272651062b16b95f0b554f6.jpg36904c1f35b8cff7ea8ffe318c6852d4.jpg

 

 

 

 

Ponadto po ostatnich bólach dupy zabrałem się za przeróbkę kanapy na wersję komfort oraz dałem 3 plastiki do oklejenia bo były nieestetyczne 1ec1f755dca4954e854ef56ed3733677.jpg28f1caf3827f5d0f9db85a421bbfbe22.jpg

 

Wysłane z mojego moto x4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podejrzę kiedyś u Ciebie jak ta szyba wygląda live, bo mam chyba ten sam kształt ale czarną, a Twoja jest dymiona default_smile.png chyba będzie lepsza.

 

Plastiki na czorno? :)

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Podejrzę kiedyś u Ciebie jak ta szyba wygląda live, bo mam chyba ten sam kształt ale czarną, a Twoja jest dymiona default_smile.png chyba będzie lepsza
Zapraszam na podejrzenie

Wysłane z mojego moto x4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a co to za szyba i gdzie kupowales? ja ostatecznie skusilem sie na czystą od Wundelicha. Ale ta tez wygląda fajnie. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×