Skocz do zawartości

Recommended Posts

P1100108.JPG

Oj Vengoshu, musimy pogadać o olejach.. ja wiem, że kujawski ma ładną reklamę, ale powinno to wyglądać tak:

20100828061.jpg

Edytowane przez jackx

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jackx zapewne masz i rację, ale weź pod uwagę fakt, że Vengosh-a Benia ma chyba największy przebieg na forum, do tego 3 razy większy niż w Twoim Dakar-s(ie) :-o że o wieku nie wspomnę :-P

Edytowane przez dakarowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poza tym moja jeździła przez pewien czas na mieszance rajdowej - olej + płyn chłodniczy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poza tym moja jeździła przez pewien czas na mieszance rajdowej - olej + płyn chłodniczy.

No i raczej nie wiadomo co się ze sprzętem działo przed zakupem, a wygląda że mogło być ciekawie :? albo raczej nieciekawie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oj już dobra, dobra...to miał być wesoły wątek :lol:

Poza tym historię serwisową mam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jutro spróbuję wyczyścić to, co się da u góry - liczę na to, że podobny syf jest raczej tylko u góry - reszta być może w dużej mierze została wypłukana przez krążący po układzie olej.

A u góry w tych kanałach nie bardzo ma jak być wypłukany ten olej. Ściągnę co się da gruszką, wyczyszczę ręcznikami i szmateksem. Może nie będzie tak źle? :)

Będzie wesoło jak posuniemy się dalej i będą pierwsze efekty wizualne. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

JAckx - jeśli ktoś ma jeszcze ładne zdjęcia jak wyglądają oryginalne poprowadzenia przewodów i inne duperele to chętnie przyjmę je na skrzynkę pocztową. Kontakt na PW.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jutro spróbuję wyczyścić to, co się da u góry - liczę na to, że podobny syf jest raczej tylko u góry - reszta być może w dużej mierze została wypłukana przez krążący po układzie olej.

A u góry w tych kanałach nie bardzo ma jak być wypłukany ten olej. Ściągnę co się da gruszką, wyczyszczę ręcznikami i szmateksem. Może nie będzie tak źle? :)

Będzie wesoło jak posuniemy się dalej i będą pierwsze efekty wizualne. :)

Alik,

Może puść ten silnik na jakiejś płukance? Jeżeli to są tylko szlamy to powinno dać radę. Jeżeli to są już twarde osady - lepiej nie ryzykować, może coś się oderwać i zapchać jakiś kanał. Ja kilka razy stosowałem płukanki (niestety nie pamiętam co to było, jakiś coś tam Eagle :) z niezłym skutkiem. :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Alik,

Może puść ten silnik na jakiejś płukance? Jeżeli to są tylko szlamy to powinno dać radę. Jeżeli to są już twarde osady - lepiej nie ryzykować, może coś się oderwać i zapchać jakiś kanał. Ja kilka razy stosowałem płukanki (niestety nie pamiętam co to było, jakiś coś tam Eagle :) z niezłym skutkiem. :beer:

Piotrek,

płukance? To do oleju mam dodać czy jak? Bo do benzyny nie ma po co ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do oleju, do oleju :D

O ile oczywiście będziesz mógł uruchomić jeszcze silnik ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No nie wiem… miałem zamiar jutro zerknąć też na te „płytki” czy da się podziałać w kierunku poprawienia zaworów, ale odpalać… nie wiem. Wolałbym go rozłożyć do imentu chyba i przy składaniu kolejno patrzyć, co jeszcze wyjdzie. Kolejna misja to sprzęgło i sprawdzenie okładzin - Jacek jeździł jakiś czas z źle wyregulowaną linką i obawiał się czy wszystko gra.

BTW Vengosh co Ty masz za przewód hamulcowy do tyłu? Dłuższego nie było? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Made in China, za 30 zł. Stary nie wytrzymał eksploatacji :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może lepiej byłoby coś właściwej długości? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Aliku,

Nie mogę wysłać Ci PW więc daję to tu.

Mówiłem np. o czymś takim http://www.wurth.pl/katalog2/karty/A0893%20557.pdf

są oczywiście inne środki ale chodzi o zasadę. Masa środków myjących. Kiedyś takim środkiem "uruchomiłem" stojące pierścienie w silniku puszki.

PS. Nie jestem przedstawicielem Wurtha tylko mam do nich dostęp :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może lepiej byłoby coś właściwej długości? ;)

pewnie jak teraz wahacz będzie czarny to cudo będzie się wyróżniać. Trzeba będzie pomyśleć ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No, no… ciekawe. Vengosh co sądzisz o takim cudzie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

pewnie jak teraz wahacz będzie czarny to cudo będzie się wyróżniać. Trzeba będzie pomyśleć ;-)

Hel robi kolorowe przewody.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale jak chciałem kupić na początku sezonu to przewód na tył ponad stówkę (grubo)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
No, no… ciekawe. Vengosh co sądzisz o takim cudzie?

Jaka cena? ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moim zdaniem, chociaż znam się na pewno mniej niż Mc Alik, najlepiej by było wyjąc silnik i rozkręcić go na drobne. Jak silnik będzie na stole łatwiej będzie wyczyścić wszystko po kolei i wymienić przy okazji wszystkie uszczelki.

W sumie i tak go trzeba wyjąć żeby go pomalować.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moim zdaniem, chociaż znam się na pewno mniej niż Mc Alik, najlepiej by było wyjąc silnik i rozkręcić go na drobne. Jak silnik będzie na stole łatwiej będzie wyczyścić wszystko po kolei i wymienić przy okazji wszystkie uszczelki.

W sumie i tak go trzeba wyjąć żeby go pomalować.

Pewnie, że można ale przyjemniej rozbiera się w miarę czysty silnik. Poza tym z zakamarów ciężko doczyścić. Ale na szczęście to wolny kraj ;) :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O ile wylotowe, no mieszczą się jeszcze w normie, to wlotowe… są za luźne moim zdaniem.

Jestem w stanie wsunąć tam listek 0,15 - domierzony suwmiarkę ma 0,125 (Am I paranoid?). Wszędzie podają, że luz ma być pomiędzy 0,03 a 0,11mm. A wylotowe 0,25 do 0,33mm. Wszędzie tzn. w FAQ ChainGangu, które uważam, za naprawdę sprawdzone źródło informacji.

Myślę, że serwisant błędnie wyregulował motocykl pod dane z pierwotnej instrukcji lub z jakiegoś ogólnego podręcznika. Tam zapewne wyczytał: 0,10 do 0,15mm i 0,25 do 0,30mm. I tak podane byłoby prawidłowo wyregulowane. No cóż, chyba trzeba poprawić ;)

Sprawdzę te wartości jeszcze raz jutro jak silnik będzie całkiem zimny.

Tak dla info cytat z Haynesa:

Funduro i ST:

  • In: 0,10 do 0,15
  • Ex: 0,10 do 0,15

GS+Dakar (2000-2003)

  • In: 0,10 do 0,15
  • Ex: 0,25 do 0,30

GS+Dakar (2004+) i wszystkie CS

  • In: 0,03 do 0,11
  • Ex: 0,25 do 0,33

(Dla CS to się zgadza z serwisówką BMW - innych nie mam jak sprawdzić ;-))

Edytowane przez kptBurek
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak dla info cytat z Haynesa:

Funduro i ST:

  • In: 0,10 do 0,15
  • Ex: 0,10 do 0,15

GS+Dakar (2000-2003)

  • In: 0,10 do 0,15
  • Ex: 0,25 do 0,30

GS+Dakar (2004+) i wszystkie CS

  • In: 0,03 do 0,11
  • Ex: 0,25 do 0,33

(Dla CS to się zgadza z serwisówką BMW)

Czyli wg tego co podał Kapitan mam wyregulowane prawidłowo?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie do końca - w 2001 BMW zaktualizował dane i od tego czasu obowiązują następujące wartości:

service_data.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×