Skocz do zawartości
Vengosh10

dział damsko-męski czyli odzież w trasę

Recommended Posts

Uwaga kobitki!

W Polo promocja na damska kurtkę na upalne lato z "siateczką".

Kolor jasny, ale nie biały :D W strategicznych miejscach, narazonych na zabrudzenie [przedramię] czarne wstawki.

Aha - jest bez protektorów, ale ma kieszenie na nie.

http://www.polo-moto...__from_store=de

e4d97c89ed6003c4ee1bad184922cc92_20.jpg

Ps. w sumie na męskie też jest promocja :)

Edytowane przez mygosia
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja chcę, ja chcę :) Karol pewnie też :) Wspólna wysyłka? Ktoś jedzie do DE?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jolka - wysyłka do Polski 5euro [!], więc nie majątek :D

Ja mam M. Kurcze - może ciut za duża. Ale z drugiej strony w razie W pod spód wcisnę [z trudnością] softshella, ktró jako tako przed wiatrem będzie chronił :) S IMO by mogła byc za mała.

Kieszenie na ochraniacze sa b. długie, ale maja wewnątrz rzepy - musze zrobić akcję przylepiania rzepów do ochraniaczy - znów sie butaprenu nasztacham

:D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest tam jakaś rozmiarówka? Bo mi się nie wyświetla, a strony producenta Drive Motorbike Equipment nie znalazłam...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oglądnęłam kurtkę - wygląda na to, że to produkcja Polo, więc ichniejszy size chart powinien pasować :)

Ewentualnie zrobić Ci zdjęcie jak ja wyglądam w M ;) . Ty chyba ciut drobniejsza jesteś, więc być może S będzie lepsza?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki Mygosia, ja bym wzięła S, tylko zastanawiam się nad rozmiarem kurtki dla Karola... Znalazłam w końcu jakąś rozmiarówkę, bo na stronie Polo nic mi się nie wyświetla:

http://www.moto-abc....7/rozmiary.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

w drodze na wakacje zajechałem do Tych, bynajmniej nie na Tyskie, a odwiedzić firmę http://www.motociclisti.pl/

od dłuższego czasu w kręgu moich zainteresowań były kurtki Revit, tym bardziej że wiele się o nich naczytałem i z opinii użytkowników i testerów wynikało, że może to być dobry wybór

pod uwagę brałem przede wszystkim model Cayenne Pro, który cenowo jest zdecydowanie bardziej w zasięgu niż model Defender, który z racji podpinki GTX plasuje się już znacznie wyżej

na moje szczęście oba modele miałem okazję przymierzyć na miejscu i choć zabawiłem tam tylko chwilę pozwolę sobie podzielić się wrażeniami.

obie kurtki robią solidne wrażenie, z wpiętymi wszystkimi podpinkami dość szczelnie opakowują ciało i wszystko jest na swoim miejscu.

Sprawiają wrażenie dość ciepłych, ponoć podpinka EXskin daje radę nawet poniżej 0°C ale takie rewelacje przyjmuję zawsze z dużą nieufnością. Moja stara kurtka miała podpinkę z Outlastu wymyślonego dla NASA a i tak przy temperaturach poniżej +5° dobrze było mieć jakiś polarek rzędu 100

Niestety żadna z kurtek nie posiada ochraniacza pleców. Jest jakaś tam pianka, ale dla mnie to za mało, za ok. 100zł można dokupić już sensowny ochraniacz. Ochraniacze łokci SAS-Tech nie są tak duże jak w mojej starej kurtce czy spodniach, co rodzi moje pewne obawy, na ich skuteczność, ale to ponoć renomowana firma. Zresztą podobne wrażenie miałem jak przymierzyłem Alpinestars Durban.

Problem zaczął się gdy wypiąłem wszystkie podpinki w modelu Cayenne. O ile wcześniej wszystko było na swoim miejscu o tyle po wypięciu, ochraniacze łokci niestety kiepsko chroniły, z racji tego, że rękaw był obszerny i mogą się dość swobodnie przesunąć w razie upadku.

Powodem jest niestety słaba, dwustopniowa regulacja szerokości rękawów przy pomocy tylko dwóch nap, powyżej i poniżej łokcia. W modelu Defender powyżej łokcia jest pasek kompresyjny, który częściowo choć powinien kompensować tą wadę.

Obie kurtki posiadają dość sporą ilość otworów wentylacyjnych, co ułatwi podróżowanie w upalne dni. Szkoda że nie maja wypinanych pleców (zostaje siatka w celu sprawniejszego oddawania ciepła), jak niektóre modele IXS.

Obie występują w różnych kolorystycznych wariantach. Ponieważ posiadam już doświadczenie z jazdy w ciemnych ciuchach kolejna kurtka będzie jasna. Zdjęcia w necie nie oddają kolorystyki kurtek które wydają się wręcz białe. W rzeczywistości kolor jest raczej beżowy, co pozwoli na rzadsze pranie ciuchów ;-)

Obsługa sklepu sprawia wrażenie dość dobrze zorientowanej w tym co sprzedają, ponadto są w stanie dostosować ceny do tych z rynku niemieckiego, co przy umacniającej się złotówce i zbliżających się promocjach, działa na korzyść kupującego, przy zachowaniu gwarancji na terenie PL.

[edit]

kwestię rękawów porównałem ze swoją starą kurtką gdze regulacja jest 3 stopniowa i Alpinestars Durban, gdzie są paski kompresyjne na rzep

w każdym wypadku protektor może ulec przesunięciu przy wypadku, jednak szwedzka Jofama/Halvarsson mają mocno rozbudowane protektory w stosunku do SAS-Tech, który wydaje się dość mikry

Edytowane przez Marcin N
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam problem z doborem rozmiaru kurtki.

Udało mi się wyrwać bardzo okazyjnie Modekę Melville L i staram się właśnie ocenić, czy rozmiar jest okej. Jestem w niej dosyć mocno upakowany ;] I tutaj dwa pytania: czy kurtka tekstylna powinna przylegać raczej ciasno, czy raczej luźno nie przylegać? I jakiej długości powinny być rękawy ;] Po ubraniu kurtki i założeniu rękawic wszystko wydaje się w porządku, ale same rękawy kurtki są jakieś takie "niedługie". Ew. jaki zakres ruchów powinienem mieć w kurtce? Mierzyłem ostatnio kurtkę, która po założeniu wydawała się okej, ale po wypięciu podpinki i membrany nie było szans na stabilizację ochraniaczy na łokciach, a to wydaje mi się priorytetem. W tej Melville bez problemu daję radę to zrobić, ale jest, jak pisałem, trochę "na styk" z wpiętymi bajerami.

Edytowane przez rasta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli zmierzasz jeździć również w chłodne dni, przymierzaj kurtkę z wpiętymi wszystkimi warstwami i jakimś cienkim polarem. Wtedy kurtka będzie mocno dopasowna. Co do długości rękawów: powinny zasłaniać nadgarstki w pozycji "do jazdy". Rękawica do jazdy w deszczu powinna być w rękawie.

NIestety ochraniacze w texach nigdy nie będą przylegać tak idealnie jak w kombiku. Przydaje się regulacja paskami na rękawach (najlepiej 2)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A co z zakresem ruchów rękami? Jak duża swoboda jest tak naprawdę potrzebna (póki co z kursu mi wychodzi, że wystarczy zgiąć rękę w łokciu ;D).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To zależy. NIe wiem czy miałeś okazję zakładać skóry na sporta. Dopóki nie wsiądziesz na moto - masakra, nie da się ruszyć. Na moto, gdy przyjmujesz pozycję do jazdy jest super.

Podobnie jest tu. Na moto nie możesz mieć ograniczonych ruchów. Przecież oprócz ruchów kierownicą musisz mieć możliwość popatrzenia za siebie podczas włączania się do ruchu. Najlepiej taki ciuch sprawdzić wsiadając na motocykl. Naprawdę wtedy wszystko staje się jasne. A w terenie jest jeszcze ciekawiej :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

masz mieć wygodną pozycję na moto i być na tyle "opięty" żeby ochraniacze nie przesuwały się. Odzież musi zapewnić bezpieczny zakres ruchów do jazdy, ale nie łopotać jak flaga lub worek w czasie jazdy i z drugiej strony nie prowadzić do niedokrwienia członków osobnika na moto opakowanego w tą odzież. No i co ewentualnie chcesz upchnąć pod odzieżą. Czy na goło, czy tylko bieliznę termoaktywną, czy kalesony i zielony ocieplacz z demobilu (starsza męska-a może i żeńska???część forumowiczów powinna kojarzyć tą "odzież ocieplającą") To taka "esencja". Dalsze priorytety to: kolor, kamuflaż, no i cena, użyteczność w Słońcu, deszczu i na wietrze, przy temperaturze +2 stopnie i +35 stopni. Najczęściej po jednym, dwóch sezonach kupisz już coś docelowego. Mało prawdopodobne żebyś dobrał strój na wszystkie warunki jakie możesz spotkać na moto, chyba że wywalisz dobre kilka tysięcy na rekomendowane BMW czy inną Rukkę z wypinanymi membranami, ociepleniami, z wszelkimi możliwymi regulacjami to już masz większość problemów rozwiązane. Aczkolwek-niekoniecznie. Pozdrawiam!Wracając do pytania-ma Ci być wygodnie w czasie jazdy-to podstawa.

Edytowane przez cykli

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Temat dawno nie odświeżany :)

Mam kurtkę i spodnie z Gore, ale z racji, iż bardzo często idę do ludzi (klientela), nie pasowała mi jazda w deszczu. Strój nie przesiąka, ale robi sporo cięższy i kapie z niego woda, to dlatego, że najpierw jest Cordura, a następnie Gore (kolejność raczej oczywista:)). Dzisiaj zakupiłem spodnie i kurtkę przeciwdeszczową wojsk brytyjskich która jest wykonana z gore, a z zewnątrz "moro-pustynna burza" ;).

Zamysł jest taki, żeby właściwy strój motocyklowy nie ociekał deszczówką. Pierwsze próby już były, co prawda deszcz był słaby, ale był. Zobaczę jak to się będzie sprawowało przy mocnym deszczu. Zauważyłem też że przenikanie wiatru zmniejszyło się znacznie.

A wygląda to tak

DSCF6956_600x800.JPG

DSCF6958_600x800.JPG

Rękawy regulowane na rzep.

DSCF6959_1067x800.JPG

Zamek podwójny, więc nie ma problemu z rozsunięciem od dołu, całość "zwijana na zakład" + rzep.

DSCF6961_600x800.JPG

DSCF6962_600x800.JPG

DSCF6963_600x800.JPG

DSCF6965_600x800.JPG

DSCF6966_600x800.JPG

DSCF6967_1067x800.JPG

Nogawki na gumce.

DSCF6968_1067x800.JPG

DSCF6969_1067x800.JPG

Dodatkowy zamek, żeby nie rozsuwać całości sięgając np po klucze.

DSCF6972_600x800.JPG

DSCF6973_600x800.JPG

Rozmiar jest duży ale nie największy jaki był ;)

Mam nadzieję, że sprawdzi się w praktyce :)

Cena, wg mnie atrakcyjna - 150 zł.

Dostępna w sklepach "z demobilu".

Strój jest nowy.

Widziałem też ochraniacze na kolana i łokcie, cena za komplet coś ok 40-50 zł. Z tego co mówił sprzedawca, najczęściej biorą je kibole na ustawki.... Ponoś to są takie jak dla policji właśnie na mecze. Jakość w porównania do Scottów które mam wydaje się wizualnie o wiele lepsza. Są przede wszystkim dłuższe i pełniejsze (bardziej obejmują mogę) coś na kształt podkowy. Pewnie dostępne w każdym sklepie tego typu.

Ja wynalazłem taki sklepik na Cynamonowej w Warszawie.

Może komuś się przyda:)

Zapobiegawczo informuję, że nie mam interesu w tym opisie:)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam wszystkich ! A czy na temat tej kurtki , może ktoś coś powiedzieć ? Byłbym wdzięczny . IXS MONTEVIDEO

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Generalnie fajnie wygląda, ale i sporo kosztuje.

ixs_montevideo_jacket-1.jpg

Za te pieniądze wziąłbym np. tą:

http://allegro.pl/ku...2779761002.html

o ile oczywiście rozmiarowo Ci pasuje.

Generalnie uważam, że średnio się sprawdzają takie wielkie kieszenie z przodu kurtki, tam z reguły nie warto wiele nosić, bo w trakcie jazdy wszystko robi się wybrzuszone i powstaje taki niewygodny wałek. Generalnie lepsza kurtka krótsza, połączona zamkiem ze spodniami. Warto zadbać o szyję, nawet latem potrafi człowieka przewiać pomiędzy kaskiem a kurtką.

Edytowane przez alik

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki ale rozmiar nie ten . A ta ma odsuwane górne kieszenie do pasa pod którą jest siatka plus prawie całe plecy, dodać o zamku na prawie całej długości rękawa, to na ciepłe dni dała by radę.Tylko nie wiem jak z trwałością . Z kieszeniami to masz rację bo jest ich 13 zewnętrznych i 5 wewnątrz, chyba ciut dużo. A cenę da się utargować.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no i ta kurtka BMW nie ma wypinanej membrany chyba

sam się swego czasu zastanawialem nad IXS ale nie mał nikt doświadczeń, pod uwagę brałem model Eagle lub droższy z wypinanym GTX Nimerod

gdybym miał wiecej kasy pewnie bym kupił Revita Defender ladnie zrobiona i leżała jak ulał na mnie, tylko ochraniacze SasTec nie robiły wrażenia

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki. Niestety na droższy model brak monety.Ta mi rozmiarowo leży , tylko ciężko o doświadczenia z ISX ( a sprzedawca jak zwykle to bywa, że to najlepszy wybór ) Ale dzięki za sugestie ,wszystkie przyjmuje do wiadomości.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciekawe kiedy pojawią się zestawy odpalające urządzenie z zewnątrz przez dowcipnisiów na chodniku.

A tak na serio, ten zestaw Bering ma rozsądną cenę. Można założyć, że spadnie ona jeszcze dość szybko przy masowej produkcji. Ja bym kupił.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oglądałem coś takiego w zeszłym roku na moto expo (czy jak to tam się nazywa... i będzie w W-wie za tydzień).

Jeżeli dobrze pamiętam, to cena ok 1500zł.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Promocja się szykuje w Lidlu-mają dobrego menagera albo układy z naszym Adminem...

http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/lidl_pl/hs.xsl/offerdate.htm?offerdate=35548

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Promocja się szykuje w Lidlu-mają dobrego menagera albo układy z naszym Adminem...

http://www.lidl.pl/c...offerdate=35548

To są cykliczne promocje - podobnie jak prostowniki czy inne artykuły - oglądałem ten asortyment w zeszłym roku .... nie zabiło mnie, ale może patrzyłem zbyt krytycznie ?!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

na kursie przedsezonowym w niedziele w motoszkole byl gosc, ktory ma taka kurtke pompujaca sie z naboju pod cisnieniem

ma zamiar na kursie bezpiecznym w kwietniu to przetestowac, nie pamietam daty, ale juz byla grupa chetnych na przyjechanie i obejrzenie, mowil ze dal za kurtke 1600 zl

dodatkowo Rafal z motoszkoly ma nakrecic film i pokazywac na YT

mozna sie zapytac Rafala o termin i przyjsc oblukac ten wynalazek w praktyce (czescia kursu bezpiecznego sa wywrotki, zeby nabrac wprawy w wywracaniu sie i wiedziec jak to jest oraz przetestowac siebie :). )

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×