Skocz do zawartości
Vengosh10

dział damsko-męski czyli odzież w trasę

Recommended Posts

Właśnie przetestowałam zakupioną wczoraj bieliznę termoaktywną z rukki(250 pln komplet) .

a ja swojego brubecka thermo. różnica bardzo duża, ciepło i przyjemnie leży na ciele, nieodczuwalna, że coś tam się ma, a komfort cieplny znaczco lepszy. i kosztował 166 pln komplet. rukka ma drogie te pierdoły. coś czuję, że się na kominiarkę brubecka szybko napalę. :mrgreen:

i jeszcze słówko o gore-teksie. oczywiście, że gore też ma swoją przepuszczalność. są różne rodzaje gore. najlepiej o gore pogadać w sklepach turystycznych. ubrannia turystyczne mają różne membrany gore, o różnej wytrzymaałości.

już nie chcę szukać kto to pisał o tym dainese, ale reklamował bym sprzęt, bo to gore-tex daje gwarancję na nieprzemakalność, więc przeważnie wygląda to tak, że normalnie wymieniają sprzęt. często nawet po długim okresie użytkowania. wiem, że tak jest w przypadku ubran turystycznych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Właśnie przetestowałam zakupioną wczoraj bieliznę termoaktywną

Ja właśnie też.

to była jedyna rzecz jaką miałam pod kurtką

I to też :D I było mi ciepło aż do nastania ciemności, kiedy trzeba było dorzucić cienki polar.

Polecam: http://www.e-horyzont.pl/koszulka-crystal-powder-halfzip-women_45661t.html

Jak dla mnie najfajniejsze jest to, że jest to b.cienkie i nie krępuje ruchów. Czekam jeszcze na zamówione getry i żadna temperatura nie będzie straszna :D

Co do butów: Daytona. Fakt, że kosztują straszne pieniądze, ale mnie przekonały Daytony mojego męża, które po ok. 8 latach eksploatacji były bez zarzutu i nie przemokły nigdy, nawet po kilku godzinach jazdy w deszczu. Swoje testuję dopiero 2 miesiąc. Czasem udaje się je dostać w jakiś obniżkach w niemieckich sklepach...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja mam termike GRENE - tania, wygodna, swietnie odprowadza wilgoc na zewnatrz - o taka http://allegro.pl/bielizna-termoaktywna ... 07567.html mam ja od dwoch lat i jezdzilem niegdys w temp. ponizej zera (nawet -5) i bylo cieplutko, oczywiscie w tej temp. mialem jeszcze na sobie kombinezon wraz z ociepleniem :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
już nie chcę szukać kto to pisał o tym dainese, ale reklamował bym sprzęt, bo to gore-tex daje gwarancję na nieprzemakalność, więc przeważnie wygląda to tak, że normalnie wymieniają sprzęt. często nawet po długim okresie użytkowania. wiem, że tak jest w przypadku ubran turystycznych.

No i pozytywnie się zaskoczyłem - mimo, że nie mam już paragonu - sklep bez dyskusji chce ode mnie spodnie na wymianę - twierdzą, że to co mam to nie powinno się zdarzyć. Widzę, że warto inwestować w marki... no - ale niestety albo zostanę bez ubranka i nici z jazdy :cry: albo zakupię inne spodnie... reklamacja potrwa z 2 tygodnie :D(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja będę reklamował moje buciki Modeki, ale dogadałem sie z importerem, żeby wysłać je po zakończeniu sezonu - nawet w grudniu :D bo do bodajrze lutego mam gwarancję :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Stary wątek... może komuś się przyda krótka informacja -

Pisałem o przeciekających spodniach Dainese (jak na mój gust... - w deszczu po 50km kompletnie mokry byłem - ale tylko nogi) - oddałem na reklamację i po... 3? miesiącach dostałem spodnie z pismem, iż w warunkach laboratoryjnych stwierdzili prawidłowe działanie membramy GoreTex..

Jakie wnioski?

- albo wrażliwy jakiś jestem

- albo d..y daje Dainese za przeproszeniem z reklamacjami (a może sprzętem)

Już tak z ciekawości - reklamował z was ktoś kiedyś w dainese? Ciekaw jestem, czy uznali komuś reklamację.. Tak czy inaczej przekonali mnie do zmiany marki. Thx Dainese.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W rozmowach z kilkoma kumplami którzy jeździli w Dainese dowiedziałem się ze w naszych warunkach klimatycznych sprawdeza się srednio.Bardzo dobra wentylacja ale ochrona przed zimnem i deszczem taka sobie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Pisałem o przeciekających spodniach Dainese (jak na mój gust... - w deszczu po 50km kompletnie mokry byłem - ale tylko nogi) - oddałem na reklamację i po... 3? miesiącach dostałem spodnie z pismem, iż w warunkach laboratoryjnych stwierdzili prawidłowe działanie membramy GoreTex..

To chyba był chiński gore-tex :lol:

Ja w Modece, zaznaczam w Modece! nie mam żadnej membrany gore-tex, a zwykłą Cordurę i nic mi nie przemokło w trasie z Chojnic do prawie Mikorzyna w mega-ulewie! :roll: (4-5 h jazdy, a z Bawarką to już właściwie nie jazda była, a pęd!) :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cos dziwnego. Ja mam Dainesse kurtke z Gore od około 15 lat i ani razu mi nie przemokła.

Za to buty Alpinestars z Gore przemakają.

A swoja drogą to temat rzeka, ile ciuchów tyle opinii.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znalazłem coś takiego:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co sądzicie i który model i kolor bardziej pasuję na dakara :D

Mnie się podoba albo szara albo niebieska :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Co sądzicie i który model i kolor bardziej pasuję na dakara :D

Mnie się podoba albo szara albo niebieska :D

A myślałam, że kupowanie torebek pod kolor karoserii to przywilej kobiet :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak widać Czarek lubi lans :D

A co do koloru to radzę dobrać pod kolor oczu :D ...

Ja mam kurtkę Modeka Challenger (odpinana membrana i podpinka)

711_1.jpg

i spodnie Modeka Quebec PRO (odpinana membrana i podpinka)

726_1.jpg

Na razie testowałem tylko w jesieni i sprawdzały się dobrze... nie jeździłem w tym jeszcze w deszczu i w wysokich temperaturach. Ale wykonanie i krój jest super :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Co sÄdzicie i ktĂłry model i kolor bardziej pasujÄ na dakara :D

Mnie siÄ podoba albo szara albo niebieska :)

A myĹlaĹam, Ĺźe kupowanie torebek pod kolor karoserii to przywilej kobiet :D

Chciałyście równouprawnienia czy nie :mrgreen:

A czy lubię lans :roll: eeee to chyba za daleko wyciągnięte wnioski 8-) ...ale lubię fajne rzeczy, więc nie wydaje na wódkę i papierosy a zbieram na fajna kurtałkę rukki :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jak widaÄ Czarek lubi lans :D

A co do koloru to radzÄ dobraÄ pod kolor oczu :D ...

Ja mam kurtkÄ Modeka Challenger (odpinana membrana i podpinka)

711_1.jpg

(...)

Na razie testowaĹem tylko w jesieni i sprawdzaĹy siÄ dobrze... nie jeĹşdziĹem w tym jeszcze w deszczu i w wysokich temperaturach. Ale wykonanie i krĂłj jest super :)

Dla mnie najważniejszym minusem jest długość rzepa przy szyi i wysokość kołnierza. Rzep jest krótki, a kołnierz niski (dla mnie) więc zimno mi tamtędy ciągnie pomiędzy kaskiem i kataną. Kołnierz nie jest rozwiązaniem - krótki rzep nie pozwala zapiąć się po dołożeniu grubszej w-wy. Ale poza tym kurtka fajna. Nie oczekuj cudów - pow. 25 st. będzie ciepło :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja zbieram na nowy wydech a co do ciuchów to ostatnio widziałam fajny jasny model Helda

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Nie oczekuj cudów - pow. 25 st. będzie ciepło :D

Właśnie dlatego w mojej opinii warto nabyć strój letni. Ja w moim stroju posiadającym wypinaną podpinkę latem wytrzymać nie mogłem (fakt, że do Rukki mój "uniwersalny" komplet się nie umywa). Po kupnie letniej kurtki i jeansów motocyklowych bez problemu mogłem jeździć w największych upałach. Kurtka Arlen Ness, którą zaprezentowałem kilka postów wcześniej jest świetna ale jak na letnią dość droga. Czytałem wiele pozytywnych opinii użytkowników na temat letniej kurtki FLM mesh dostępnej w sieci polo, która kosztuę połowę ceny Arlena.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Drogą wyboru i długiego zastanawiania się wybrałem kurtkę RUKKA Alex w kolorze czarnym jest to wersja limitowana wypuszczona z okazji 60 lecia firmy. Czekam na spodnie....ale nie kolejne 60 lat tylko do marca tego roku ;)

I tu myślę cenna uwaga dla kupujących stroje. Ja mam 181 cm wzrostu i według katalogów nosze rozmiar L lub inaczej 52 a tu o dziwo kurtka o rozmiarze 50 jest w sam raz :lol: ....Kurtkę IXS noszę w rozmiarze 54 a jak kupuje marynarkę to rozmiar 52 ;) ...wniosek jest taki, że trzeba wdzianko przed kupnem przymierzyć bo z tabelek to niewiele wynika :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odświeżając temat, ktoś ma jakieś doświadczenie z ForceField:

http://www.forcefieldperformance.com/product/extreme-harness-adventure/2347?

Od miesiąca czytam o strojach i z każdym dniem mam większy zamęt ;)

Ostatni wpadłem aby kupić np: taki ochraniacz jak w linku wyżej i na to jakąś kurtkę nieprzemakalną? Strój wydaje się w miarę uniwersalny, bo latem na ForceFielda jakąś koszulkę, albo lekką kurteczkę?

Ewentualnie, ktoś używa jakiejś zbroi/buzera?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja się ubieram w spodnie i kurtkę z łódzkiej firmy METRO (Metro Racing)- nie powiem złego słowa. Robaczki, jak pisałem ściera się gąbką, zarówno kurtka jak i spodnie w przypadku kupionych przeze mnie mają po jednej podpince (termicznej) i można w tym spokojnie jechać nawet przy temperaturach poniżej zera. Użyty materiał to Codura, 2 air venty na klacie, 2 z tyłu (po jednym na nerkę ;) ), po jednym na rękaw (nie wrzucać do pralki, jak się ufajda, to gąbka z czystą wodą i po problemie- byle na świeżo). Do tego kask NAXA'y, po której tak chętnie niektórzy jeżdżą- mam F09 i jest cichszy od AGV, subiektywnie wygodniejszy, TAŃSZY, co dla mnie było ważnym argumentem, a do tego ma w standardzie antifoga i blendę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy ta kurtka ma wypinaną membranę? Nie znalazłem tej informacji. Też stoję przed wyborem stroju, biorę pod uwagę Rukka, ale z wypinana membraną. Do tego planuję strój wzbogacić o zbroję Forcefield Extreme Harness Adventure:

http://www.forcefieldperformance.com/pr ... nture/2347

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
...wniosek jest taki, że trzeba wdzianko przed kupnem przymierzyć bo z tabelek to niewiele wynika :D

Fakt.Ja się naciąłem kupując wdzianko dla żony.Wymienili bez problemu ale trochę czasu straciliśmy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To i ja się pochwalę :D byłem wczoraj w Wawie i zakupiłem komplecik Buse Open Road.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajny, czekamy na pierwsze testy :-D i ew. info o cenie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×