Skocz do zawartości
Vengosh10

dział damsko-męski czyli odzież w trasę

Recommended Posts

Skorupa myślę, że tak szybko się nie zestarzeje. Tzn. z 10 lat raczej powinna wytrzymać. No ale nie wiem. Dobrze byłoby znać datę produkcji. Bardziej bym się nad wyściółką i wszelakimi ruchomymi elementami zastanawiał.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam dokładnie taki sam :D Pisałem już o tym kompleciku kilka razy ale nie zauważyłem żeby ktoś się o nim wypowiadał (oprócz Rasty), za to Afrykańców widziałem w tym już kilku.

Nie spotkałem się z niczym lepszym jeżeli chodzi o ochronę przeciw deszczem. Jeszcze jak pod kask zakładam najpierw kaptur, to nie ma opcji żebym przemókł. Najdłuższy, jednorazowy dystans jaki w nim jechałem, to około 300-400 km, a tak to krótsze dystanse ale często. Jak jest bardzo zimno, to stosuję go jako dodatkową osłonę przed wiatrem. Po zwinięciu zajmuje niewiele i zawsze mam go w centralce.

Pisałem też... http://f650gs.pl/topic/126-ubior/page__view__findpost__p__173324

W tym roku w spodniach przejeździłem prawie cały rok. Wszystko cacy. Po 30 kilometrach w średnim deszczu wszystko na nogach suche.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam przeciwdeszczówkę z Lidla. 300km w deszczu i nic. Wszystko mokre, ale i tak fajnie było.

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja jeżdżę bez przeciwdeszczowek. Ania też. I też wszystlo suche mimo ponad 400km w deszczu.

Tylko następnego dnia wkurza że zakładasz mokre ciuchy bo przez noc nie zdążyła odparować woda z wierzchniej warstwy

Rozejrzymy się za tymi kompletami z demobilu. Zastanawiam się tylko jaki rozmiar jak moto ciuchy mam 50

Edytowane przez Marcin N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No na tym właśnie polega cały problem. Też jeździłem bez przeciwdeszczówek. Same membrany w środku i jest względnie sucho. Tylko jak się śpi pod namiotem i codziennie pada to ubranie jest non-stop mokre. Też właśnie jakiegoś kompletu szukam takiego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po 30 kilometrach w średnim deszczu wszystko na nogach suche.

E... ja wiem, że "mała pipa" jestem w porównaniu do niektórych... dobra... napiszę jeszcze w drugą stronę - po 3,5 godzinie jazdy w deszczu też sucho... (nie chciało mi się przekładać jazd szkoleniowych na kursie, bo dodatkowo stwierdziłem że w oczywiście deszczu też muszę się przyzwyczaić do jazdy).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a ktoś używa stroju Held Comic?

nie wiem czy dobrze kojarzę, że któryś z naszych wielkich destylatorów, znaczy... dementorów? ;-)

Edytowane przez Marcin N
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja jeżdżę bez przeciwdeszczowek. Ania też. I też wszystlo suche mimo ponad 400km w deszczu.

Tylko następnego dnia wkurza że zakładasz mokre ciuchy bo przez noc nie zdążyła odparować woda z wierzchniej warstwy

Rozejrzymy się za tymi kompletami z demobilu. Zastanawiam się tylko jaki rozmiar jak moto ciuchy mam 50

I tu jest największa przewaga kondoma na wierzchu, pod spodem wszystko suche ;]

A rozmiar to weź trochę większy!

Edytowane przez rasta
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

50/54 proponuje nie będzie problemu z zakładaniem - chyba :)

Wysłane z garażu

Edytowane przez FALCON

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szara taśma rozwiązuje problem spinakera :)

Wysłane z garażu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
I tu jest największa przewaga kondoma na wierzchu, pod spodem wszystko suche ;] A rozmiar to weź trochę większy!
słyszałem że lepiej brać mniejszy bo.....może się zsunąć i potem same problemy :twisted:
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

słyszałem że lepiej brać mniejszy bo.....może się zsunąć i potem same problemy :twisted:

E nie, te są na zamek i to nawet podwójny ;D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gumka chyba będzie sprawdzonym rozwiązaniem? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

na wyprawie w Rumunii w sierpniu było tak, że temperatura wynosiła około 30 stopni i codziennie o różnych porach potrafił padać ulewny deszcz (jak to w górach...).

Nieraz ulewa trwała 30 minut, a nieraz deszcz padał kilka godzin. Kilkukrotnie bywało np. tak że jednego dnia potrafiły nas złapać np 3 ulewy 30 minutowe,

a innego dnia potrafiło padać od godziny 15 do późnego wieczora.

I teraz tak:

- założysz kombi przeciwdeszczowy na strój motocyklowy to w środku po 10 minutach robi się taka sauna, że wewnątrz jesteś mokry, a na zewnątrz względnie suchy.

- nie założysz kombi przeciwdeszczowego to w środku jesteś względnie suchy, ale z zewnątrz wszystko jest mokre i na drugi dzień zakładasz na dzień dobry mokre ciuchy (a temperatura rano na przykład 15 stopni) :/

ktoś ma jakieś genialne rozwiązanie, oprócz tego żeby np. nie jeździć w deszczu?

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
na wyprawie w Rumunii w sierpniu było tak, że temperatura wynosiła około 30 stopni i codziennie o różnych porach potrafił padać ulewny deszcz (jak to w górach...).

Nieraz ulewa trwała 30 minut, a nieraz deszcz padał kilka godzin. Kilkukrotnie bywało np. tak że jednego dnia potrafiły nas złapać np 3 ulewy 30 minutowe,

a innego dnia potrafiło padać od godziny 15 do późnego wieczora.

I teraz tak:

- założysz kombi przeciwdeszczowy na strój motocyklowy to w środku po 10 minutach robi się taka sauna, że wewnątrz jesteś mokry, a na zewnątrz względnie suchy.

- nie założysz kombi przeciwdeszczowego to w środku jesteś względnie suchy, ale z zewnątrz wszystko jest mokre i na drugi dzień zakładasz na dzień dobry mokre ciuchy (a temperatura rano na przykład 15 stopni) :/

ktoś ma jakieś genialne rozwiązanie, oprócz tego żeby np. nie jeździć w deszczu?

Gore-tex, o którym była mowa :)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kurtka z meshem, bawełniane spodnie (jeansy lub bojówki motocyklowe) i wtedy p. deszczówka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

przerabiałem, co byś pod przeciwdeszczówki nie założył przy około 15-20stC i tak łaźnia wewnątrz. Chyba rzeczywiście Goretex albo chociaż Polotex

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gore-tex, o którym była mowa :)

Ciezko to dostac ale juz wiem czego szukac :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciezko to dostac ale juz wiem czego szukac :)

Wpadnij do Krakowa, zaraz przy dworcu centr. jest w militarnym :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mam kombi rallye2 na gore i sytuacja wygląda tak jak opisałem powyżej

jak się śpi w namiocie, gdzie nie ma jak niczego przesuszyć bo w nocy pada deszcz, to rano zakłada się wilgotne zimne ciężkie ciuchy. :cry:

Edytowane przez Łasica

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szukaj po prostu kompletu goretexowego wojskowego, nawet Stany w woodlandzie mają, tylko cena też zza wody ;]

http://www.ebay.com/itm/Military-Woodland-BDU-Gore-Tex-Jacket-Cold-Weather-Parka-GORETEX-Medium-Regular-/390925676340

$_57.JPG

Mam taka parke. Edyta kupiła w salvation army (lumpex) za całe $17 ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wpadnij do Krakowa, zaraz przy dworcu centr. jest w militarnym :)

...... a jaka jest cena tego zestawu.....?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wpadnij do Krakowa, zaraz przy dworcu centr. jest w militarnym :)

Maja jakas internetowa strone? Cholercia... Do Krakowa jakos mi nie po drodze a tak naprawde pasowalo by to przymierzyc. Musze popytac czy jakis znajomy nie leci w delegacje bo ja to raczej blizej Bielska zawsze laduje :).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×