Skocz do zawartości
Vengosh10

dział damsko-męski czyli odzież w trasę

Recommended Posts

Buse - używał ktoś kiedyś lub używa ciuchów tej marki? Jak z ogólnie pojętą jakością i wytrzymałością? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miałem portki Buse Sunday, jako moje pierwsze motoportki. Jeździłem w nich chyba trzy lata, bardzo byłem zadowolony. Pierwsze co się posypało, to ochraniacze kolan się pokruszyły. Potem spodnie sprzedałem, bo kupiłem Rallye.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
31 minut temu, xel napisał:

Miałem portki Buse Sunday, jako moje pierwsze motoportki. Jeździłem w nich chyba trzy lata, bardzo byłem zadowolony. Pierwsze co się posypało, to ochraniacze kolan się pokruszyły. Potem spodnie sprzedałem, bo kupiłem Rallye.

Czyli materiał, szwy, zamki itp git oceniasz? Nic sie nie pruło, nie rozłaziło na szwach? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W tych spodniach co miałem, wszystko było ok, z tego co pamiętam. Materiał był ok, jeździłem w tych spodniach w temperaturach ~3-33 stopni, nie było za gorąco. Antypoślizgową dupę doceniałem. Mnie się na szwach nic nie rozlazło, zamki działały do końca. Dystansowo, to zrobiłem w tych spodniach pewnie 25-30 kkm. Szlifu w nich nie miałem.

Z perspektywy czasu rallye są pod każdym kątem lepsze, ale na promocji kosztowały prawie dwa razy tyle (czyli 900 zł)... W nich miałem szlif na torze i uważam, że są warte każdej wydanej złotówki.

Zupełnie na marginesie, kiedyś czytając o ciuchach rev'it-a napotkałem ciekawe info, że bardzo niewiele odzieży motocyklowej (a przynajmniej tekstylnej) ma certyfikację CE; tzn ochraniacze mają, ale sama szmata już nie, co oznacza, że producent ciucha nie gwarantuje żadnej ochrony. Tzn gwarantuje, ale nie ma na to certyfikatu CE :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakies opinie użytkowników o trwałości Dainese lub Spidi?

Po moich przygodach z Alpinestars Durban, mam mieszane uczucia do włoszczyzny, a w ramach odstresowania przegladam oferty strojów pod kątem niskich temperatur. No i co Włosi o niskich temperaturach na motocyklu wiedzą

 

Względem trwałości najlepsze doświadczenia mam z BMW ale ceny zabijają.

Revit dobry ale za niskie kołnierze mają, a obecny strasznie wąskie mankiety i mam problem z założeniem grubszych rękawic

 

taptarapta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rev'it Defender 3 GTX kurtka - ktoś ma? Miał? Używał? Fajną promkę znalazłem i dumam, a nie mam gdzie przymierzyć :(

Edytowane przez Seb

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dawno temu przymierzałem. Bylem nawet bliski zakupu. Bardzo porządny ciuch.
Mam jakąś budżetową ich kurtke na zimowe jazdy i przy moich wymiarach to M

https://www.xlmoto.pl/product/kurtka-motocyklowa-revit-defender-3-gtx-piaskowo-czarna_pid-PM-4929339
niezła cena, fajne kolory i moj rozmiar ale wciąż powyżej 2kzł
Dainese się wyprzedaje z modelu D-Explorer 2 i mozna kupić poniżej 2k

taptarapta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 16.12.2023 o 09:25, Marcin N napisał:

Dawno temu przymierzałem. Bylem nawet bliski zakupu. Bardzo porządny ciuch.
Mam jakąś budżetową ich kurtke na zimowe jazdy i przy moich wymiarach to M

https://www.xlmoto.pl/product/kurtka-motocyklowa-revit-defender-3-gtx-piaskowo-czarna_pid-PM-4929339
niezła cena, fajne kolory i moj rozmiar ale wciąż powyżej 2kzł
Dainese się wyprzedaje z modelu D-Explorer 2 i mozna kupić poniżej 2k

taptarapta
 

Dokłądnie tę promkę znalazłem. Czyli wychodzi na to, że ja powienienem celować w L. Mam od nich kurtke letnią i jest bardzo spoko i rozmiar L pasi, ale tutaj sie boję że jak wypnę ocieplenie i membranę to będzie wór. 

Sprawdziłem tę Dainese o której piszesz - not maj stajl, napeweno dobra, ale dla mnie za długa, wyleczyłem się z sukienek które sie podnosza jak sie siada na motku, wkurza mnie to, bo na plecach przestaje przylegać i latem przy otwartych rękawach sie robi balon. 

a 2k niby dużo, ale przelicz to tak - minimum 5 lat dobry ciuch wytrzyma, to 60 miesięcy, wychodzi 33zł miesięcznie - to już nie boli :)

 

Edytowane przez Seb

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dokłądnie tę promkę znalazłem. Czyli wychodzi na to, że ja powienienem celować w L. Mam od nich kurtke letnią i jest bardzo spoko i rozmiar L pasi, ale tutaj sie boję że jak wypnę ocieplenie i membranę to będzie wór. 

Sprawdziłem tę Dainese o której piszesz - not maj stajl, napeweno dobra, ale dla mnie za długa, wyleczyłem się z sukienek które sie podnosza jak sie siada na motku, wkurza mnie to, bo na plecach przestaje przylegać i latem przy otwartych rękawach sie robi balon. 
a 2k niby dużo, ale przelicz to tak - minimum 5 lat dobry ciuch wytrzyma, to 60 miesięcy, wychodzi 33zł miesięcznie - to już nie boli
 
Revit to klasa sama w sobie, jak pasuje Ci ichnia L-ka to inny model też będzie spoko, nawet po wypięciu membrany.
Mam Revit model Enduro, od lat nie produkowany już, kupiłem 4ro letnią używkę, właśnie mija jej bodaj 12 lat, jeżdżę wniej rylko w terenie.. muszę ją zmienić, bo na zdjęciach nie łapie się czy są sprzed 8, 4 czy 2 lat
No i rzepy na mankietach.. one nadal są jak nowe, nie wiem jak oni to zrobili
Generalnie żeby nie ogólne przepocenie i dwie plamy po ukraińskich jagodach z 2019 roku to nadal wyglądałaby jak kowa
Tak.. była prana

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 minut temu, dakarowy napisał:

Revit to klasa sama w sobie, jak pasuje Ci ichnia L-ka to inny model też będzie spoko, nawet po wypięciu membrany.
Mam Revit model Enduro, od lat nie produkowany już, kupiłem 4ro letnią używkę, właśnie mija jej bodaj 12 lat, jeżdżę wniej rylko w terenie.. muszę ją zmienić, bo na zdjęciach nie łapie się czy są sprzed 8, 4 czy 2 lat emoji28.png
No i rzepy na mankietach.. one nadal są jak nowe, nie wiem jak oni to zrobili emoji848.png
Generalnie żeby nie ogólne przepocenie i dwie plamy po ukraińskich jagodach z 2019 roku emoji28.png to nadal wyglądałaby jak kowa emoji28.png
Tak.. była prana emoji28.png

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
 

12 lat chodzisz w jednej wadze? 

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
21 minut temu, Pawel napisał:

12 lat chodzisz w jednej wadze? 

Jeździ w niej tylko w terenie, nie musi wyglądać jak elegant, może być nie dopięta:D

  • Like 3
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 9.12.2023 o 10:58, Marcin N napisał:

Jakies opinie użytkowników o trwałości Dainese lub Spidi?

Mam i używałem Spidi 4Seasons. Bardzo fajna kurtka z dużą ilością wentylacji i świetną membraną H2OUT. Ocieplacz uszyty tak, że można go założyć jak cywilną kurtkę.

Niestety wyrosłem ;)   

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
12 lat chodzisz w jednej wadze? 

Nawet dlużej... bo te 2kg wte czy wewte to sie nie liczy. Morgenklotze potrafi to ogarnąć

 

taptarapta

 

 

Mam i używałem Spidi 4Seasons. Bardzo fajna kurtka z dużą ilością wentylacji i świetną membraną H2OUT. Ocieplacz uszyty tak, że można go założyć jak cywilną kurtkę. Niestety wyrosłem    

 

Oooo... a wlasnie o niej myślałem tylko nie wiem jak z trwałością i czy da radę przy temperaturach w okolicach 0°C.W sumie już nagrzalem się na dainese choć nowy d-explorer nie do końca mnie przekonuje. Więc moze coś w D-Dry, ale też co fajne to już nie robią np. X-Tourer.

 

Ale tak na serio to bardziej sztuka dla sztuki. Portki A-stars Durban mimo 7 lat jeszcze dają radę,

Kurtka na zimę Revit ma wprawdzie przetarcie na łokciu po wiosennym wypadku ale też nie ma co się spinać...

 

taptarapta

 

 

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I tak kupisz. Po co się oszukujesz? :default_icon_cool:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiem

 

Ale.ja z każdego zakupu muszę sie doktoryzować nawet jesli 16 raz kupuję ten sam komplet opon

 

taptarapta

 

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spidi 4seasons właśnie kupiłem. Szukałem czegoś z ,,dziurą na plecach,, i ogólnie dobrą wentylacją. Jest też dość miękka i wygodna. Mam nadzieję że będę zadowolony.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Spidi 4seasons właśnie kupiłem. Szukałem czegoś z ,,dziurą na plecach,, i ogólnie dobrą wentylacją. Jest też dość miękka i wygodna. Mam nadzieję że będę zadowolony.

Jak jest 4 sezons to do czego służy dziura na plecach w sezonie zimowym ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
12 lat chodzisz w jednej wadze? 
Wystarczy się nie odchudzać wtedy nie.ma efektu jojo

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
6 minut temu, dakarowy napisał:

Wystarczy się nie odchudzać emoji2957.png wtedy nie.ma efektu jojo emoji28.png

I dobra sprawdzona dieta - tylko Ż.

3 godziny temu, coolluk napisał:


Jak jest 4 sezons to do czego służy dziura na plecach w sezonie zimowym ? emoji6.png

Zimą to kieszeń na termofor.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dakarowy, nie uwierzysz w to.co napiszę, ale chuj, napiszę!

Na tę markę zwróciłeś moją uwage właśnie Ty! Kupę lat temu! Właśnie tą samą kurtką, ktorą właśnie wtedy kupiłeś używaną! Hahahahah
Nie wiedziałem że ona nadal istnieje! Kurwa! Ona jest jak Donald Trump!

Ale żarty na bok - każdy z nas trochę tych szmat już zajechal i ja sie na . przykład nauczyłem że jeśli w jakiejś marce wsio nam pasuje, a na mnie Revit po prostu jest szyty - to każdy model będzie pasował.

Co zrobić... Zacytuję klasyka:

"Na promocję nie ma rady"
Padre

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kupiłem portki Dainese Dolomiti
W opcji miałem model Ladakh.
Dolomiti wygrało membraną GTX.
Ladakh miał za to kieszenie cargo, ale przeważyła membrana.
Oba modele w moim rozmiarze, przed nowym rokiem, mialem możliwość wyrwać w cenie 999zł.
Szkoda że czarne, ale oba modele byly tylko w tym kolorze.
Fajnie że są też ochraniacze bioder, czego zabrakło w Astars Durban.
Teraz będę dumał nad kurtką.
Chcialem Ladakh, ale ma malo kieszeni. Zaletą jest cena nawet poniżej 1,4k
Te które najbardziej mi się podobają już nie są produkowane, albo w moim rozmiarze zostały tylko bardzo jasne kolory. Biorąc pod uwagę przeznaczenie na zimowe miesiące wolalbym inna niż jasna. Czarnej tez nie chcę.


taptarapta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jasna nie, czarna też nie! Marcin, ogarnij się, chcesz jeździć w sraczkowatym?

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to zakupy dokonane ze szczęśliwym zakończeniem
Dotarla kurtka Dainese Splugen, rozmiar 50 dobrze leży, cena zajebista.
Kurtka przekonywala mnie wieksza ilością kieszeni w stosunku do Ladakh i fajnym patentem na jej przewiewność. Na miejscu była nie do przymierzenia.
Zaryzykowałem zakup w sklepie www.svebu.de, bo byla za 349EUR, gdzie indziej minimum 400, cena regularna 549.
Sklep ma dość mierne opinie w necie, ale platność paypalem trochę mnie uspokajała.
Fakt, po zakupie kontakt ze sklepem taki sobie, co kilka dni przysyłali maile, że weryfikują, że sprawdzają, potwierdzają, czekają na płatność, w końcu że wysyłają.
Mieli przysłać numer przesylki, ale nie przysłali. Dzisiaj po 2 tygodniach od zakupu kurier przywiozł paczkę

taptarapta

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×