Skocz do zawartości
Vengosh10

dział damsko-męski czyli odzież w trasę

Recommended Posts

RP3 nie ma membrany gtx!

wysłane ze stacji międzygalaktycznej SOJUZ 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

RP3 nie ma membrany gtx!

wysłane ze stacji międzygalaktycznej SOJUZ 5

jak to nie ma?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ostatnim modelem z gore-tex'em był RP2, w Rallye 3 jest membrana C.A.R.E.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeszcze pytanie ze względu na praktyczność - jasna tonacja czy ciemna ? Wiadomo, że na jasnym widać brud, ale czy jest to uciążliwy kolor (zakładamy jazdę po szosie, ewentualnie mokrej szosie) w utrzymaniu? Z drugiej strony bardziej mi się podobają jasne stroje, mniej się nagrzewają no i są choć trochę lepiej widoczne...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla mnie zmiana z czarnego na biały (kurtka) to była duża poprawa komfortu. Na postoju, światłach, czy nawet w czasie jazdy dało sie normalnie wytrzymać. Druga rzecz, że odeszła też membrana przy okazji (wypinana).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zdecydowanie jasna, ale nie biała, kask też sugeruję jasny

w sumie mam dwa komplety, jeden czarny, ciepły, którego używam gdy temperatura spada poniżej 10°C i jasny na latanie w bardziej przyjaznych temperaturach, bardziej przewiewny

Edytowane przez Marcin N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Biały (jasny) kask to dobra sprawa. Nie wiadomo czemu przyjęło się, że powinien być ciemny (taka jest zdecydowana większość).

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jacek, ale to samo jest ze strojami

dlaczego zdecydowana większość oferty jest jak Ford T?

sam kupując swój pierwszy strój wybierałem czarny, nawet nie sądziłem że są inne i do głowy mi nie przyszło żeby szukać jasnych.

Do tego przekonanie że na ciemnych mniej brud widać. Ciekawe że najmniej brud widać na samochodach srebrnych ;-)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Biały (jasny) kask to dobra sprawa. Nie wiadomo czemu przyjęło się, że powinien być ciemny (taka jest zdecydowana większość).

Cześć. Jakiś sposób na bezinwazyjną, całkowicie odwracalną zmianę koloru

lub klasycznie
Edytowane przez agreSorek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja kupując ciuchy miałem to samo. Tylko o kasku wyczytałem, że jasny lepiej służy. Dopiero kolejne zakupy to obligatoryjnie wypinana membrana i jasny ( dla mnie to chyba biały) kolor. I nie żałuję zmiany. A brudu wcale bardziej nie widać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ja kupując ciuchy miałem to samo. Tylko o kasku wyczytałem, że jasny lepiej służy. Dopiero kolejne zakupy to obligatoryjnie wypinana membrana i jasny ( dla mnie to chyba biały) kolor. I nie żałuję zmiany. A brudu wcale bardziej nie widać.

Żółte plamy po robalach pięknie kontrastują na każdym kolorze. Poza tym jest pralka a na codzień gąbka i trochę wody. Jasne ciuchy trzeba czyścić ciut częściej, ale też bez brawury :) To znam z autopsji.

Biały kask działa rewelacyjnie w połączeniu z kamizelką.

A tak naprawde to kwestia czy są te klamoty zwyczajnie wygodne :)

;-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla mnie sprawa była jasna. Wiadomo, że konstrukcja mózgu i oka jest taka, że dostrzegają one najpierw kolory jasne, odróżniające się od otoczenia. Zresztą przećwiczyłem to jako kierowca samochodu. Kolorem kierowałem się przy wyborze motocykla stąd żółtek i stroju:

809ca9e3db17040cm.jpg

Materiały stosowane w strojach moto nie są aż tak bardzo podatne na zabrudzenia. Poza tym od czego jest pralka / pralnia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Taka jest moja kurtka. To chyba jednak nie biały. Słaby jestem z kolorów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla mnie to jasno szary wpadający trochę w piaskowy :)

Taka jest moja kurtka. To chyba jednak nie biały. Słaby jestem z kolorów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Potwierdzam przedmówców - jasne. Co do brudu - zaschnięte błotko mniej rzuca się w oczy na jasnym :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To pocieszające co piszecie o jasnych ubrankach. Sama właśnie taką kurtkę zamówiłam. Poprzednia była czarna i tak sobie pomyślałam, że w jaśniejszej nie będzie mi tak grzało. Swoją drogą, że w sklepie nie mieli jasnych na stanie, bo twierdzili, że się nie sprzedają (w końcu czarny wyszczupla ;)).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

moje jasne ciuchy airflow po trzech tygodniach intensywnego brudzenia i potem wyprania w paście BHP są "jak nowe" ;)

wg mnie nie należy się bać jasnych ubrań.. w sumie trochę żałuję, że kupiłam czarnego a nie pomarańczowo-jasnego streetguarda ;) (ale akurat ten czarny jest "coldblack" więc się nie nagrzewa i przy 30 st daje radę)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Witam!

W przygotowaniach do mojego pierwszego sezonu mam dużo zagwostek dotyczących stroju (bo motocykl już wyszykowany...

Taka mała retrospekcja ;) ....

Post neutralny:

[✔] Yes

[ ] No

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czuję się zobowiązany polecić gościa, który sprzedał mi spodnie motocyklowe. Kupiłem trochę za krótkie spodnie i odesłałem do wymiany na inne. Ponieważ nie było mojego rozmiaru w tym modelu (Akito Desert - 225zł), przysłał mi inne, też Akito (ale nie wiem jaki to model). Sprawa została załatwiona szybko i bez problemu, ale nie o to chodzi. Spodnie, które dostałem mają po prostu wszystko co mógłbym sobie zażyczyć, czyli porządne ochraniacze Knoxa, regulację szerokości nogawek na wys. ochraniaczy kolan (dla mnie superważne), wywietrzniki, jakąś membranę (to mi akurat lata), porządne ocieplenie, dobrze pozasłanianie zamki, są wygodne, dobrze dopasowane anatomicznie. Kosztowały 200zł!

Jestem megazadowolony, dlatego mogę polecić sprzedawcę. Gość ma na stanie sporo ciuchów (spodnie, kurtki, rękawice itp.), na maila wysyła listę dostępnych rzeczy i rozmiarów. O ile dobrze zrozumiałem, ciuchy ściągane są z Anglii z wyprzedaży sklepowych itp.

Podaję link do strony na Allegro (myślę, że warto).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciuszki Helda już dotarły :) już się doczekać jazdy nie mogę. Jedynie trochę się zastanawiam czy mimo wszystko ciemne spodnie nie były by lepszym wyborem ze względów praktycznych...

No ale już kupione więc trudno - jasny rządzi :cool:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Model Rev'it rowniez bralam pod uwagę (z 2013 sand ladies), jednak w sklepie w którym miałam dokonać zakupu narazie nie jest dostepna. Czekam na informację ze sklepu. W międzyczasie szukam, robię rozeznanie, min w modelach BMW, dlatego dziękuję za informcje, wezmę je pod uwagę podczas wyboru :)

Mam starego Revita Sanda, jestem zadowolony. Ochraniacze mógłby mieć nieco lepsze, ale zawsze można je wymienić. Przymierzałem u naszych forumowych spamerów, a kupiłem w Luisie za 1/3 ceny ;>

Defender jest z Krakowa, ale nie wszystko co na stronie mają w sklepie. Coś tam kupowałem i sklep polecam. Bardzo fajne podejście do klienta.

Co klient to inne podejście widzę ;D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Juz kupilam Revit sand ladies. Niestety spodnie musialam odeslac bo okazały się za duże. Na mniejsze muszę czakać bo narazie nie mają na stanie.

Mam nadzieje ze jutro wyprobuje chociaż kurtke :)

Edytowane przez Kuma
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

(...)

czy jeździłeś w tych spodniach w deszczu? - takim trochę dłuższym 1-2h ?? dają radę, nie przemokły?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×