Skocz do zawartości
Vengosh10

dział damsko-męski czyli odzież w trasę

Recommended Posts

Juz kupilam Revit sand ladies.

Mam nadzieje ze jutro wyprobuje chociaż kurtke :)

Podziel się wrażeniami z użytkowania, jakości, dopasowania

wysłane ze stacji międzygalaktycznej SOJUZ 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kurtka Revit sand ladies wrażenia z uzytkowania. Plusy: - ciepla podpinka + wypinana membrana, - ciekawa kolorystyka (dla mnie jest to wazne bo ciezko znalezc stroj inny niz czarny a fajnie wyglądający. Tym bardziej dla kobiety, gdzie wybor jest bardzo maly.) -duzo odsuwanych wywietrznikow, - z tylu jest trochę dłuższa= cieplej w nery, -szerokosc rekawów i pas można regulowac zarówno rzepami jak i paskami sciagającymi. Minusy - mam dlugie rece, wiec przydałoby się aby były przedłuzane rekawy, któych Revit nie przewidział w produkcji. Brak ochraniacza na plecach, trzeba osobno dokupic. No ale jest na to kieszen, wiec ok. Narazie po 1 dniu tyle, ciekawa jestem jak bedzie w deszczu, co mam nadzieje jak najpozniej to sprawdzic ;) Jak narazie bardzo zadowolona :) Zobaczymy jak bedzie dalej.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja dziś przywiozłem sobie kominiarkę Rukka Balaclava (czy jakoś tak). Zapłaciłem 170zł, ale jestem b. zadowolony. Windstopper świetnie działa, kominiarka ładnie nachodzi na nos, nie uciska nic pod kaskiem (szwy itp). Dużą zaletą jest jej rozciągliwość do takiego stopnia, że można ją z głowy zsunąć na szyję - nie trzeba wyciągać jej z pod kurtki, żeby np na stacji normalnie iść zapłacić a nie w kasku. Myślę, że warto było :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kolejny raz się człowiek przekonał, że nie stać go na tanie rzeczy :) Wcześniej miałem taką z dużym kolnierzem ale strasznie uciskającą nos (w ogole nie rozciagliwa byla) wiec musialem ja przerobic, zeby nos byl na wierzchu. Potem kupilem Oxford chillout - lepiej lezala na nosie, ale znow kolnierz wychodzil z tylu przy pochyleniu glowy do przodu i wialo po karku nieprzyjemnie.

Teraz mam spokoj ;) Jak się trochę finansowo znow dźwignę to może kupię drugą 'na zapas' a narazie muszę sie zorientowac, jak o te kominiarke dbać :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zapas zbedny. Używać zgodnie z przeznaczeniem i prać zgodnie z instrukcją. Ciężko zepsuć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem jak teraz ale kilka lat temu były dwie wersje. Letnia i zimowa

wysłane ze stacji międzygalaktycznej SOJUZ 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szukam jakiś jeansów do latania po mieście. Znalazłem spodnie marki Gareth (koszt ok 340zł). Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z nimi. Może coś możecie polecić w podobnej kasie???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wybieraj takie które są podszyte kevlarem.

Zwróć uwagę na grubość tej podszewki. Im większa gramatura tym lepiej.

I nie rezygnuj z ochraniaczy

wysłane ze stacji międzygalaktycznej SOJUZ 5

Edytowane przez Marcin N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem jak teraz ale kilka lat temu były dwie wersje. Letnia i zimowa

wysłane ze stacji międzygalaktycznej SOJUZ 5

Pierwsze jazdy za sobą- jest świetna. Dość luźna, więc przy nakladaniu trzeba uwazac, zeby na oczy nie spadła (mam rozmiar S ) ale poza tym sam miód :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Wybieraj takie które są podszyte kevlarem.

Zwróć uwagę na grubość tej podszewki. Im większa gramatura tym lepiej.

I nie rezygnuj z ochraniaczy

wysłane ze stacji międzygalaktycznej SOJUZ 5

Na rynku są te podszyte i z wplecioną nicią. Które lepsze? Ktoś ma doświadczenie ze wspomnianymi Gareth'ami?

wyszło spod kciuka :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja proponuję do tego spodenki z protektorami pod dżinsy. Takie elastyczne ochraniaczami na uda, kość ogonową, pośladki. Dżinsy z kevlarem może się nie przetrą (chociaż sceptycznie na to patrzę), ale ochrony od uderzenia nie zapewnią.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem które lepsze ale chyba wybrałbym te z podszewką. Mam draggin jeans. Sam jeans jest gruby i do tego gruby kevlar jakiego nie spotkałem w żadnych spodniach w Polsce. Czy to vanucci czy mottowear czy inne marki

wysłane ze stacji międzygalaktycznej SOJUZ 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Około 2 minuty pani wkłada właściwy strój do jazdy w terenie :D

Edytowane przez _Tomko_
  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

[...]

Około 2 minuty pani wkłada właściwy strój do jazdy w terenie :D

A jakie lokowanie produktu w 3:01 ;]

Edytowane przez rasta
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano 24 luty 2014 - 17:24

Czuję się zobowiązany polecić gościa, który sprzedał mi spodnie motocyklowe. Kupiłem trochę za krótkie spodnie i odesłałem do wymiany na inne. Ponieważ nie było mojego rozmiaru w tym modelu (Akito Desert - 225zł), przysłał mi inne, też Akito (ale nie wiem jaki to model). Sprawa została załatwiona szybko i bez problemu, ale nie o to chodzi. Spodnie, które dostałem mają po prostu wszystko co mógłbym sobie zażyczyć, czyli porządne ochraniacze Knoxa, regulację szerokości nogawek na wys. ochraniaczy kolan (dla mnie superważne), wywietrzniki, jakąś membranę (to mi akurat lata), porządne ocieplenie, dobrze pozasłanianie zamki, są wygodne, dobrze dopasowane anatomicznie. Kosztowały 200zł!

Jestem megazadowolony, dlatego mogę polecić sprzedawcę. Gość ma na stanie sporo ciuchów (spodnie, kurtki, rękawice itp.), na maila wysyła listę dostępnych rzeczy i rozmiarów. O ile dobrze zrozumiałem, ciuchy ściągane są z Anglii z wyprzedaży sklepowych itp.

Podaję link do strony na Allegro (myślę, że warto).

Potwierdzam, też skorzystałem z oferty. Podałem wymiary, dopasował mi komplet spodnie+ kurtka i wszystko zgodnie z opisem.

Edytowane przez bunci

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

orientuje się ktoś gdzie we Wrocławiu można przymierzyć kombi Akito Desert?

nie wiem czy we Wrocławiu jest ale spróbuj w Larssonie

AFAIK, Akito występuje też pod nazwą BF

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

czy któraś z szanownych forumowiczek, która jest wrażliwa na otaczające temperatury, przede wszystkim te niższe, a które tym bardziej dotkliwe są w trakcie podróży motocyklem, mogłaby polecić z własnego doświadczenia, jakieś rękawice, które bardzo dobrze chronią przed chłodem i deszczem?

dobrze by było, żeby rękawice były dostępne w polskich sklepach

Edytowane przez Marcin N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
czy któraś z szanownych forumowiczek, która jest wrażliwa na otaczające temperatury, przede wszystkim te niższe, a które tym bardziej dotkliwe są w trakcie podróży motocyklem, mogłaby polecić z własnego doświadczenia, jakieś rękawice, które bardzo dobrze chronią przed chłodem i deszczem?

dobrze by było, żeby rękawice były dostępne w polskich sklepach

Szukaj czegoś z GTX i Thinsulate, mogę to polecić od strony "turystycznej", ciężko o inne sensowne membrany i ocieplenia w rękawicach moto.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
zmieniłeś płeć?

Marznę w dłonie ;P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Użytkownik Marcin N dnia 05 maj 2014 - 14:29 napisał

zmieniłeś płeć?

Marznę w dłonie ;P

To źle rokuje- zmiana może nastąpić w najmniej oczekiwanym momenie .

Edytowane przez komir

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

drogie (sic!) Panie... jakie doświadczenia? sugestie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×