Skocz do zawartości
Vengosh10

dział damsko-męski czyli odzież w trasę

Recommended Posts

ja wybrałem 2-częściowy w sklepie BHP za 36zł

ale nie miałem okazji jeszcze próbować ;-)

Nabyłem w Behapie taki komplet za 20-kilka pln-ów, a że tegorocznego pięknego lata pogoda nas rozpieszczała wyjątkowo, to w szwendając się po Mazurach miałem okazję kilka razy zakładać na siebie. Efekt był taki, że choć nieprzemakalność była bliska 100% (trochę się wlało kieszeniami) to tyłek i tak miałem cały mokry, z tym, że nie od deszczu... ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
chętnie był tą Rukke wzięła, ale niestety się nie dopnę ;) 36 to ciut za małe :lol:

ale dzięki za podziałkę, przyda się. właśnie zastanawiałm się co to za firmy held i halvarsson

jesli tylko ciut to dasz spokojnie radę

held od dwóch lat przegiął mocno z cenami, dopoki trzymał poziom cenowy mniej więcej modeki lub nieznacznie powyżej, stosunek jakości do ceny był dla mnie akceptowalny, ale jeśli za te same pieniądze albop taniej mam rukke czy alpine to się nie zastanawaiam

choć jest jeden wyjatek, jako jeden z nielicznych robi rękawiczki z gumową wycieraczka na palcu i to się sprawdza

coś takiego ma jeszcze BMW ale tam jak dobry rozmiar to za krótkie palce, jak palce dobre to mam namiot na dłoni :)

co do Halvarsson'a

jezdze od jakiegoś czasu w jednym z wyższych modeli, mocno rozbudowane ochraniacze, ale brak ochraniacza pleców, trzeba dokupić

jakość membrany, w kurtce nie przecieka, ale spodniami gdzieś mi cieknie, po dłuższym czasie, ale nie wiem wciaż czy to kwestia jej złego ułożeniaprzy zakładaniu czy po prostu zaczęła puszczać

w mojej kurtce brakuje mi wywietrzników na klacie i rękach, są tylko na ramionach i plecach

sporo kieszeni i możliwości regulacyjnych

plusem jest możliwość wypięcia membrany i podpinka z outlastu

najwazniejszy minus spodni to że membrana nie schodzi do końca nogawki tylko kończy się powytżej i może się zdarzyć że woda z membrany może sciekać do buta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Efekt był taki, że choć nieprzemakalność była bliska 100% (trochę się wlało kieszeniami) to tyłek i tak miałem cały mokry, z tym, że nie od deszczu... ;)

albo rybka albo pipka

jak chcesz oddychalnego kondomka to musisz wywalić kilka stów

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ogólnie rozglądam się nad jakimiś jasnymi ciuchami, a większość w sklepach jest czarna. w niedzielę jadę trochę poprzymierzać, zobaczymy co będzie dobrze leżeć :)

może w styczniu do anglii warto będzie skoczyć na zakupy ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ogólnie rozglądam się nad jakimiś jasnymi ciuchami, a większość w sklepach jest czarna. w niedzielę jadę trochę poprzymierzać, zobaczymy co będzie dobrze leżeć :)

może w styczniu do anglii warto będzie skoczyć na zakupy ;)

Oj. Jasne na nasze drogi? Po jednej wycieczce w deszczu będziesz klęła. Moja Pani ma w Rukka żółte panele i błyskawicznie się brudzą. Lepiej coś ciemnego z cystemem ColdBlack. To naprawde działa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Co do ciuchów, to na pewno nie polecam Witex - firma Austriacka, ale do bani. Wiem bo mam i w przyszłym sezonie mam zamiar zmienić na BMW Streetguard 3 suit albo Comfortshell suit (tzw. szyszka)

Bajerku,

Tylko dobrze przymierz Streetguarda bo rozmiary są trochę zawyżone. Sprawdź też, czy pasyje Ci rozmiarowo w okół szyi bo nie ma zbytniej regulacji.

Kurteczka jest super. Polecam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też szukałam czegoś jasnego, ale masakra...

Niby Macna ma różne kolory kurtek, ale u nas w Pl tylko czarne :/

Rozwiązaniem może być taka fajna kamizelka, która jest w miarę wygodna w użyciu, bo mocowana na stałe m.in. w modelu Lily.

http://sklep.intermotors.pl/product-pol ... zolty.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
pręddzej do berlina, a autostrada w ostatnim odcinku jeszcze darmowa będzie

i słusznie że jasne... moje następne też będą jasne

http://allegro.pl/damska-kurtka-rukka-m ... 62672.html to ta nasza

zaje.....fajna ta kurtka. szkoda, że mały rozmiar ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ogólnie rozglądam się nad jakimiś jasnymi ciuchami, a większość w sklepach jest czarna. w niedzielę jadę trochę poprzymierzać, zobaczymy co będzie dobrze leżeć :)

może w styczniu do anglii warto będzie skoczyć na zakupy ;)

Oj. Jasne na nasze drogi? Po jednej wycieczce w deszczu będziesz klęła. Moja Pani ma w Rukka żółte panele i błyskawicznie się brudzą. Lepiej coś ciemnego z cystemem CoolBlack. To naprawde działa.

właśnie też się zastanawiałam nad problemem brudzenia w naszej szarej Polsce. o systemie Collblack nie słyszałam, ale zaraz poczytam i zobaczę które to mają.

dzięki!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Co do ciuchĂłw, to na pewno nie polecam Witex - firma Austriacka, ale do bani. Wiem bo mam i w przyszĹym sezonie mam zamiar zmieniÄ na BMW Streetguard 3 suit albo Comfortshell suit (tzw. szyszka)

Bajerku,

Tylko dobrze przymierz Streetguarda bo rozmiary sÄ trochÄ zawyĹźone. SprawdĹş teĹź, czy pasyje Ci rozmiarowo w okóŠszyi bo nie ma zbytniej regulacji.

Kurteczka jest super. Polecam

Dzięki za podpowiedź :beer:

Wstępnie jestem umówiony na styczeń/luty do Pawelców

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobre ciuszki produkuje także nie do końca znana szerzej w Polsce firma Hein Gericke. Zwłaszcza wyższe modele ich kurtek są bardzo sensownie wykonane i uszyte.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Oj. Jasne na nasze drogi? Po jednej wycieczce w deszczu będziesz klęła. Moja Pani ma w Rukka żółte panele i błyskawicznie się brudzą. Lepiej coś ciemnego z cystemem ColdBlack. To naprawde działa.

moja Anna też, model Anna, i nie przeklina ;-)

jasne nie znaczy białe, raczej szarości, lub beżowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Oj. Jasne na nasze drogi? Po jednej wycieczce w deszczu będziesz klęła. Moja Pani ma w Rukka żółte panele i błyskawicznie się brudzą. Lepiej coś ciemnego z cystemem ColdBlack. To naprawde działa.

moja Anna też, model Anna, i nie przeklina ;-)

jasne nie znaczy białe, raczej szarości, lub beżowy

Anna fajny model ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ogólnie rozglądam się nad jakimiś jasnymi ciuchami, a większość w sklepach jest czarna. w niedzielę jadę trochę poprzymierzać, zobaczymy co będzie dobrze leżeć :)

może w styczniu do anglii warto będzie skoczyć na zakupy ;)

Oj. Jasne na nasze drogi? Po jednej wycieczce w deszczu będziesz klęła. Moja Pani ma w Rukka żółte panele i błyskawicznie się brudzą. Lepiej coś ciemnego z cystemem CoolBlack. To naprawde działa.

właśnie też się zastanawiałam nad problemem brudzenia w naszej szarej Polsce. o systemie Collblack nie słyszałam, ale zaraz poczytam i zobaczę które to mają.

dzięki!

Brudne jest po prostu brudne :mrgreen: i trza wyprać i tyle. :evil:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Brudne jest po prostu brudne :mrgreen: i trza wyprać i tyle. :evil:

:beer: poprostu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sidi Adventure - buty w sam raz do lajtowego podróżowania trochę po asfalcie trochę szutrami, dobrze chronią kostki, warte swojej ceny, polecam, Peterka ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powiem tak, nie ma sprawiedliwości na forum. Jakby taki temat zaczął facet to od razu zaczęłyby się skierowania do odpowiedniego działu ale zaczęła niewiasta to każdy grzecznie odpowiada. Teraz mamy już trzy tematy o ciuchach na forum :evil: . Paweł, jak możesz to złącz te wątki: viewtopic.php?f=2&t=1230&p=16549&hilit=jaki+str%C3%B3j&sid=7d7a642339f44008b1ba440c0730939d#p16549 i viewtopic.php?f=16&t=699&hilit=ubi%C3%B3r

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wejdź sobie na forum motocyklistów, tam jest jeden dział cały o ciuchach ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hmm, czasami trudno się przekopać przez całe forum, dlatego uprzedziłam, że pewnie to już było...

wystarczyło podesłać link ;))

ale! plus jest taki, że niektórzy mogli wymienić doświadczenia po ostatnim sezonie :) update!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To może niech to będzie wątek o odzieży i butach dla kobiet?

Przyznacie sami, że w damskich wybór jest mniejszy i takie informacje są cenne - dlatego lepiej, żeby były osobno.

No i kobiety mają specyficzne potrzeby - musi byc ciepło, ŁADNIE, wygodnie, ze wzorkami itp ;) Np małe rozmiary rękawiczek sa potrzebne...

Co wy na to?

:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przybywa na forum kobiet więc chyba ma to sens.Faktem jest,że są one ,,jakieś inne'' ;) więc trzeba by ich potrzeby uwzględnić (no chyba że pływaczki NRD ale na tym forum takowych nie stwierdzono) :lol:Męska część forum tez na tym skorzysta bo żonom dziewczynom czy kochankom też trzeba czasem jakiegoś ciucha kupić

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

miałem okazję mieć na sobie Alpinestars Durban

mieszane uczucia

- protektory dużo mniejsze niż w mojej obecnej kurtce a niestety miałem okazję się przekonać jak ważny to element stroju

- brak ochraniacza pleców

- podpinka goretex zintegrowana z podpinką ocieplającą!!!! co za pomysł?!!! niestety rukka też tak robi, tyle stosuje outlast a nie microfleece, nie wierzcie opisom w polskich sklepach

- rękawy podpinki nie są na końcach dopinane do rękawów kurtki, co jest mówiąc delikatnie, irytujące - jednak można je dopiąć i się nie wysuwają przy zdejmowaniu, moje niedopatrzenie

- nie powalająca ilość kieszeni

- brak szelki w kroku, prosty i zarazem genialny patent stosowany przez Rukke i Spidi zapobiegający podnoszeniu się kurtki gdy jedziemy w jeansach, lub nie zepniemy jej ze spodniami, dlaczego inni na to jeszcze nie wpadli?

- ciężka! i sztywna w cholerę

- co z tego, że moge wypiąć rękawy skoro ręce pozostają bez żadnej osłony?

- to nie wina kurtki tylko sprzedawcy ale nie potrafił powiedzieć jaka jest gwarancja

no i rozmiarówka... hmmm... wg włochów jestem chyba wielki skoro swobodnie czułbym się dopiero w 54, ale właściwe jest 52

powiem szczerze mam sporą zagwozdkę, bo ta kurtka była moim faworytem

ale ma też kilka fajnych patentów, której brakuje mojej obecnej kurtce

- haczyk na kołnierz i dzieloną zakladkę na zamek zeby w gorące dn można było odpiąć górną część zamkai przewietrzać lepiej wnętrze

- rękawy rozpinane na całej długości w tym samym celu

- podpinka z gtx jest osobną kurtką co zmniejsza ilosć zabieranych ciuchów

Edytowane przez Marcin N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
To może niech to będzie wątek o odzieży i butach dla kobiet?

Przyznacie sami, że w damskich wybór jest mniejszy i takie informacje są cenne - dlatego lepiej, żeby były osobno.

No i kobiety mają specyficzne potrzeby - musi byc ciepło, ŁADNIE, wygodnie, ze wzorkami itp ;) Np małe rozmiary rękawiczek sa potrzebne...

Co wy na to?

:)

To ma sens :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
To może niech to będzie wątek o odzieży i butach dla kobiet?

Przyznacie sami, że w damskich wybór jest mniejszy i takie informacje są cenne - dlatego lepiej, żeby były osobno.

No i kobiety mają specyficzne potrzeby - musi byc ciepło, ŁADNIE, wygodnie, ze wzorkami itp ;) Np małe rozmiary rękawiczek sa potrzebne...

Co wy na to?

:)

Dajesz Gosiu, dajesz. :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×