Skocz do zawartości
Vengosh10

dział damsko-męski czyli odzież w trasę

Recommended Posts

4 minuty temu, Seb napisał:

Dobra, już czaję. Będą bluzgi, uprasza się dzieci o nie czytanie. Spierdolone jest googlephotos, po całości! K*rwa ich mać była! Serwis stowrzony po to, aby przechowywać, katalogować i udostępniać zdjęcia, który skutecznie to utrudnia! Debile. Okazuje się że jeśli ze zdjęć stworzysz album, i on jest udostępniony, otwierasz jedno zdjęcie, kopiujesz adres obrazu, to nie kopiujesz adresu obrazu :D tylko adres elementu albumu, a albumu wkleić się nie da - proste. Więc przez opcję udostępnienia trzeba pobrać link, otworzyc go w nowym oknie, tam dopiero otworzyć to zdjęcie i dopiero stamtąd pobrany odres obrazu po wklejeniu skutkuje świeceniem zdjęcia...

 

Szok...

 

Tak się tym zmęczyłem, że już nie będzie fotorelacji z plusami ciuchów chyba dziś...

 

jak bluzgi, to:
Nosz K*rwa przez 2 strony Ci to tłumaczyłem.

I powtórzę: IMHO szybciej i łatwiej przez google drive.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie chcę studzić entuzjazmu po zakupie nowej kurtki ale membrana reissa, która jak widzę jest tu zastosowana to porażka. Od wewnątrz działa jak folia (nie przepuszcza powietrza) ale jej skuteczność ocenił bym gorzej od folii bo potrafi przeciec :-)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kurde, nie mogę tego syfu przeżyć, aż se sprawdzę jak jest na One Drive

Próba

i dupa, to nie te serwisy jednak robią problem tylko jakieś ustawienia silnika forum, nie wiem, nie znam się, gdzie indziej tego problemu nie ma.

 

Sprawdż ejeszcze Flickra, który miażdży funkcjonalnością

pyk

30840026632_36d91386ca_k.jpgIMG_2256 by Seb Holcer, on Flickr

 

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ven, wiem wiem, wszystko potrafi przeciec, tylko nie Gore, a ja powiem że nie prawda, bo mi i gore przeciekło, co do oddychalności gore też bym się kłócił. Generalnie warunkiem nowej szmaty było to żeby membrana była WYPINANA, a nie miało dla mnie kompletnie znaczenia jaka to membrana będzie, bo raczej nie będę jej używał.

No i najważniejsze - nie porównujmy gówna do twarogu :D Wiadomo że ciuchy za pierdyliard złotówek są lepsze od budżetowych, ale czy aż pierdyliard razy - ja tak nie uważam. Nie stać mnie na ciuchy za 4 koła za komplet, nawet gdyby było mnie stać to nie wiem czy chciałbym tyle wydać. Stać mnie na budżetowe, ale tez nie lubię ścierwa, dlatego szukałem czegoś w rozsądnych pieniądzach i w miarę jak najwyższej jakości. Myślę że mi się udało, czas zweryfikuje na ile mi się udało. Zresztą, Ven, sam wiesz, my, wytrawni offrołdowcy bardzo niszczymy ciuchy, więc lepiej wybierać tańsze :D

 

No i wychodzi na to że nadal Flickr rządzi. Tam po prostu klikamy udostępnij i mamy do wyboru kilka opcji, między innymi BBC Code, kopiujemy go, wklejamy w posta, wysyłamy i pojawia się fota. Just like that...

Edytowane przez Seb

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Seb skończ o gównie i twarogu.... nie ważne co Tobą rządzi. Może być Flickr, tylko przejdź w końcu do meritum. Na dworze pada, to bym w końcu przeczytał o tych super ciuchach.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jem kolację, skręcam szafkę z IKEA, kąpie córkę, masz jeszcze jakieś życzenia?

Wysłane z bagna.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 minut temu, Seb napisał:

Jem kolację, skręcam szafkę z IKEA, kąpie córkę, masz jeszcze jakieś życzenia?

Wysłane z bagna.
 

Szafka z IKEA jest, a na łachy za 4 tysie już nie ma? Seb no proszę Cię... :default_wink: :default_laugh:

  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 minut temu, Seb napisał:

Jem kolację, skręcam szafkę z IKEA, kąpie córkę, masz jeszcze jakieś życzenia?

Wysłane z bagna.
 

Rób to w domu, będziesz miał więcej czasu.

A nic innego sobie nie życzę, ponad to co sam zapowiedziałeś. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak membrana jest wypinana to git. Ja pierwsze ciuchy też kupiłem budżetowe, właśnie z tą membraną ale niewypinaną. Przy 20 stopniach nie dało się wytrzymać. Dziś służą jako wycieruchy w teren, także jak widać rozumiemy się dobrze

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bo my, prawdziwi hardkorowi offrołdowcy nadajemy na tych samych falach

Dakarowy, szafki kupuje żona, ja tylko skręcam. Rywalizuje w tym z adminem, ale on się coś ostatnio opuszcza w tej kwestii

Wysłane z bagna.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobra, szybka próbka, widać?

 

33367597161_37d96f6e3f_b.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No jacha że widać, bo z Flickra :) Czy Google nie może być też tak proste? Fuck Google Photos! 

 

Ok, no to zaczynamy. Kryteria swojego wyboru opisałem gdzieś powyżej, ale powtórzę, żeby wsio było w jednym kawałku. Miało być nie czarno, nie przesadnie sztywno, bezpiecznie, możliwość wypinania membrany i duuuużo wentylacji. To wszystko w cenie do tysiaka złotych. To mój trzeci komplet, więc miałem o tyle łatwiej, że wiedziałem czego na pewno nie chcę, co po czasie wkurzało mnie w poprzednich ciuchach. Tutaj pewnie wyjdą po czasie również jakieś kwiatki, niemniej, starałem się już na starcie uniknąć wad, które w codziennej eksploatacji odbijają się czkawką. 

W GD, jak w każdym dużym mieście, mamy ten plus, że sklepów z ciuchami moto jest sporo, więc można pojechać, poprzymierzać, pomacać. Dlatego piszę ten tekst, bo zdaję sobie sprawę z tego że wybór ciuchów nie jest łatwy, tym bardziej dla kogoś kto zaczyna, tym bardziej jeśli nie ma możliwości przymierzyć. 

Po wstępnej selekcji, oczywiście finansowej, zostały w kręgu zainteresowania takie firmy jak Seca, Rebelhorn, Adrenaline, Modeka i co się tam jeszcze nawinie z tej półki cenowej. Na fotkach w necie wszystko wygląda miodzio, w realu już tak nie jest, przynajmniej dla mnie. Na szybko:

Modeka - fajna, nawet bardzo, ale modele które mi się podobały były albo za drogie, a jak tańsze to marna wentylacja i najczęsciej membrana wszyta na stałe.

Seca - model Discovery chyba, na zdjęciach baja, w realu słabo. Sztywna mega, materiał taki "szorstki", dziwny krój, w barkach była za wąska, w brzuchu za szeroka, po ściągnięciu w pasie wygląda jak sukienka, krótka membrana, pod szyją stójka uszyta tak, że główny szew/zakładka zajebiście się wpasowuje centralnie w grdykę, dramat.

Adrenaline - no tu kurde :D Kabaret :D Szwy się rozłaziły od wiszenia na wieszaku :D 

Prosze żebyście nie odebrali źle tego co piszę, te modele/firmy MNIE konkretnie sie nie podobały, nie pasowały, co nie znaczy że ktoś inny nie może mieć innych odczuć i z zadowoleniem używać. Z gustem jest jak z dupą - każdy ma swoją.

Wybór padł na komplet Rebelhorn Cubby II, od pierwszego przymierzenia, wsio mi pasiło idealnie, postaram się opisać swoje spostrzeżenia w miarę rzetelnie. Mam na uwadze to, że większość ciuchów których używacie ma te wszystkie, albo lepsze rozwiązania, więc nie napisze niczego odkrywczego, niemniej jednak - nie wszystkie miałem w poprzednich kompletach to raz, a dwa to cena - cały komplet kosztował mnie 730zł, to jest duży argument na tak, przynajmniej w momencie zakupu, jak będzie w dalszej eksploatacji, zobaczymy, jak będziecie chcieli, to za rok mogę opisać.

No więc, kurtka wygląda z grubsza tak

33367597161_37d96f6e3f_b.jpg

Materiał taki jak lubie, nie ten czepiający się, tylko taki lekko śliski, mi pasi. Pierwsza rzecz, kieszenie główne, naszyte tak, że wypychają się na zewnątrz, a nie do środka, co nie jest takie oczywiste, u konkurencji to wygląda różnie, a nie ma nic gorszego, jak Cię zawartość kieszeni uwiera w brzuch przez kilka godzin.

33495925095_78402b183e_b.jpg

Kieszenie na rzepy, wygodne to średnio, ale bezpieczne, dodatkowo patki są zawijane z częścią kieszeni, coś jak w Dry Bagu, nie ma cudów żeby rzy zamkniętej kieszeni cokolwiek się z niej wydostało lub do niej dostało.

33454959786_68a442ddc5_b.jpg

Mała kieszonka, w sumie nie taka mała, wygodne to średnio, przynajmniej w rękawicy.

33367592581_ed0453fff5_b.jpg

To jest fajny patent - to nie jest kieszeń, tylko wlot powietrza, nic w tym w sumie rewolucyjnego, ale żadna z konkurencji nie miała tego, albo miała gorzej rozwiązane.

33495918835_b7504fcf17_b.jpg

Odpinamy suwakiem, pod spodem jest siatka

33454952976_25f6bac73a_b.jpg

Tę patkę zwijamy i wsuwamy w specjalną kieszonkę z boku

32681802393_da9c966332_b.jpg

Zapinamy suwak po drugiej stronie, patka schowana, siatka odkryta, nic nie lata i nie łopocze na wietrze

33495906295_e7b7ec77b7_b.jpg

Regulacja rękawów tylko w jednym miejscu, dla mnie minus, wolałbym w dwóch, ale że zatrzaski to plus nad rzepami jak dla mnie.

32681791413_155907e49d_b.jpg

No i dla mnie hicior, wentylacja rękawów na całej długości. Dla mnie bomba! Zamek dwustronny, można odpiąć od dołu i wtedy mamy luźno od mankietu, a możemy odpiąć od góry w dół, wtedy przy mankiecie jest normalnie ściągnięte, a reszta otwarta.

33339826072_b04b7ef229_b.jpg

32652357084_3639fab6cf_b.jpg[/url]

Elementy odblaskowe na ramionach, z przodu i na plecach

32681781683_809c1bf33f_b.jpg

Kołnierz - dla mnie super plus, tym bardziej że odpinany w pełni. Od środka wyściełany miękkim materiałem, miłym, ale pewnie będzie się mechacił z czasem. Tak czy inaczej, lepiej go mieć niż nie, po zapięciu szczelne toto, zapinanie wygodne, da się to zrobić jedną ręką w rękawicy.

33367571491_8b179cdd75_b.jpg

33495890535_77451f55f6_b.jpg

32652346014_ed69464c41_b.jpg

Zamek zakryty podwójną patką, co też wbrew pozorom nie jest standardem

33339804602_4a728eef7a_b.jpg

33112407560_47f3274384_b.jpg

WSZYSTKIE zamki YKK, co absolutnie nie jest standardem w tej półce cenowej, często tyko główny zamek jest dobry, reszta budżetowa no name, a nie ma nic gorszego niż rozpieprzony zamek na przykład przy mankiecie. Tutaj wsio, każda kieszeń, podpinki, łączenie ze spodniami, wszystko YKK.

33339797592_dcbd5a5636_b.jpg

Membrana tak jak powinno być, zapinana pod samą szyję. To te znie zawsze jest standardem, nie pamiętam która, ale chyba Seca miała membranę do wysokości klatki, taką "w serek" :)

33454925236_10ecdf3ccb_b.jpg

33495875585_3fba649c6f_b.jpg

Całość od środka, po prawej kieszeń na fona, po lewej na dokumenty, obie duże, tak jak lubie i strony też mi pasują, co ciekawe, kieszeń na komórkę "ciepła", to mądre, bo zimna bateria szybciej pada.

33112393130_1d2029e569_b.jpg

Tego też nie miałem w poprzednich, w rękawach przy mankiecie, strony przypięcia zaznaczone kolorami, co uniemożliwia zapięcie "przekręconego" rękawa, nie wiem czy to standard, ja tego nie miałem wcześniej

33495868335_1cb92fef80_b.jpg

33112381520_3ba9704205_b.jpg

Ochraniacze na łokciach, barkach i też na plecach, nie zawsze jest na plecach w tej półce cenowej

33495858995_d9f9a5df72_b.jpg

Zamki do ociepenia i do membrany pojedyńcze, "naokoło",  jednej kurtce to miałem, w drugiej nie, mega wygodna sprawa jak dla mnie. Możliwość dowolnej konfiguracji wpinania kurtka/membrana/ocieplenie, co tez nie zawsze występuje, w niektórych modelach na przykład nie da się wpiąć ocieplenia bez wpięcia membrany - dla mnie lipa straszna.

Plecy

33112375050_b4a50418d0_b.jpg

Kieszeń na plecach spora, niektórzy nie lubią, ja lubię.

32681741763_34bbee94c2_b.jpg

Dwa duże wyloty powietrza - ekstra. Zamki znów dwustronne, jak komu wygodnie.

33339761162_752109621f_b.jpg

Spodnie

32681736843_35144af8c2_b.jpg

Na kolanach oprócz ochraniaczy, naszyty inny, mocniejszy materiał

33495837115_4b5192bc91_b.jpg

Na dupie antypoślizgowy pampers

33367512831_bce6179016_b.jpg

Patki w kieszeniach zawijane tak jak w kurtce

33339739852_a683ceb687_b.jpg

Rozporek z fartuchem - tez nie zawsze jest, jak nie ma, to jaja mokre przy byle deszczu :)

32681718303_d7bff79ed3_b.jpg

Tak jak w kurtce osobno wypinana membrana, osobno ocieplenie, możliwość dowolnej konfiguracji

33454860436_7459c06964_b.jpg

W kurtce i analogicznie w spodniach DWA zamki do łączenie, co absolutnie nie jest standardem w budżetowych ciuchach. Jeden krótki, do złapania tylko tyłu, drugi długi, niemal naokoło, jak ktoś lubi, może się opitolić jak w jednoczęściowym niemal kombinezonie.

33367501451_5027351ac1_b.jpg

Otwierane wloty na wysokości ud, wyloty z tyłu

33367511211_54b43b9614_b.jpg

Panele elastyczne tam gdzie trzeba, jak ktoś lubi sikać na siedząco, to będzie mu wygodnie :D

Użyte materiały w kurtce i spodniach, oprócz wspomnianych zamków YKK

33454890546_5635e86766_b.jpg

32681732643_408dee1ab5_b.jpg

32681731083_e6dc54210f_b.jpg

33454886696_ca63fa49ec_b.jpg

33367523661_b57b33fbca_b.jpg

I odezwa producenta do narodu

33495841275_d6744a5175_b.jpg

 

Podsumowując. Wiem że są ciuchy lepsze, niektóre jakościowo, a niektóre tylko cenowo, fajnie jeśli rozsądna jakość idzie w parze z rozsądną ceną, tutaj z tych które oglądałem, najbardziej udało się to producentowi osiągnąć. Mimo bardzo przystępnej ceny, nie czuję się "tanizny", jakość wykończenia wręcz bije niektóre dużo droższe modele czy firmy, fajny świeży krój, dobrze leży, przynajmniej na mnie, no ale ja jak wiadomo jestem zajebiście harmonijnie zbudowany :D Użyte materiały jak dla mnie też spoko, na tę chwilę mi spokojnie wystarczy, tym bardziej że miałem i gorsze i lepsze i jakiejś gigantycznej różnicy nie zauważyłem, oprócz salda na koncie :)

To chyba tyle, jeśli to komuś się przyda to git ;)

 

Zdrówko!

Seb

  • Like 10

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jedno pytanie (ale chyba tak, dla potwierdzenia tylko) - możesz założyć membranę NA kurtkę? Jeśli tak - to duży plus, membrana od środka jest bez sensu, co z tego że nie dopuszczasz wody do ciała jak wieziesz na sobie ciężką i zimną kurtkę...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No tak Artur, ale np. w łachach BMW to również standard :default_wink: :default_icon_e_biggrin:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co? Że wieziesz na sobie mokry i zimny łach? Czy membrana z możliwością założenia na?

 

Pytam poważnie, nie używałem ciuchów BMW, kiedyś nawet kupiłem rallye 2 pro, ale nie miało nic więcej niż moje ciuchy więc bez żalu sprzedałem dalej. CHYBA da się założyć membranę na, potwierdź lub zaprzecz. W mojej kurtce w opisie nic nie było o tej funkcjonalności, a jak się okazało że się da to po prostu już nie wyobrażam sobie inaczej.

Edytowane przez arthurr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie znam (tak jak zapewne i Seb) :default_icon_e_biggrin: , łacha z membraną zakładaną na zewnątrz, chyba że mówimy o... kondonie :default_laugh: tym przysłowiowym 

Nawet Rallye 2 z goretexem tak działało, teraz Rallye 3 również ino membrana jest inna, być może inne modele mają wprasowany goretex albo inną membranę :default_wink: to tylko bmw, jak i motocykle, tak i łachy są do dupy :default_icon_e_biggrin:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie zrozumieliśmy się

Membrana na zdjęciach Seba ma swój zamek - więc da się ją ubrać niezależnie (jak normalną przeciwdeszczówkę). Pytanie czy wlezie NA kurtkę. Mam kurtkę z wypinaną membraną którą mogę normalnie wpiąć, ale mogę też założyć NA. Wpinam w zimne lub wietrzne dni, ale najczęściej jeździ w kufrze. Jak zaczyna lać - po prostu narzucam na kurtkę i jadę dalej. Wiem, że nie stworzono jej do tego, ale skoro można - to z tego korzystam. Jest o połowę mniejsza od kurtki z kompletu przeciwdeszczowego - to też ma znaczenie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No nie, raczej nie ma mowy o założeniu membrany na kurtkę, choć, szczerze, nie próbowałem, być może się da, bo jest w miare obszerna i "rozciągliwa". Tym niemniej założenie jej jest takie żeby ja zapiąć pod kurtkę i tak zazwyczaj robię.

P.S Pamiętam sławetny dzień w Czarnogórze, jak z Dawidem ciągnęliśmy w deszczu w 2*C od Budvy do Zabljaka, przemoczone było wszystko... nawet membrana goretex trzymała, ale pomiędzy rękawicami a rękawami, do łokci, woda sie dostała, wtedy tez pierwszy raz wzięliśmy hotel, żeby się wysuszyć, a nie spać w namiocie... brrr..

tylko taki mokre zdjęcie mam, nawet po podbródku schubertha lało się na klatę :default_icon_e_biggrin:

FbAxQFdF7TkMeVXg4C2EXtziCbEGVQPb2aT3DXoS7a7YQVR0t_AHj7CdtYaKhPJPC7p5uCcOBJ_jletT_CQ9M6DkZb2kIQnY773za-e5BP6tT58YDgp23-DVRGMPopPAElo_n-rFtFf_zFVpqmA7RhVOVUC0zsTUlBdL6rsK28VafyAO-S73E_YdTOHxFDJTvdnMixf8KWKA5DYoqPHARnOWrD5SQ1saNWbvuhLBunb7P7jI1mBXVG5zZj2gxdzPP4ZzCFSQj8gMNUveukOraEGunTK7YZg9YUr9q-YynQTDOecgCORsZoL7RuISSXKeAU9eH-37z4Jlk2unSPX24YZGrkTG18guJm2nNHCPj1p6-fnpnipZqjg1D6yqTtEQ0pN0dGV9Ch41v8fuNoI1_1n_NBFX8ksHb7AvhEVw9ny9uwIol1d94zeMtB9hnK2tEIx5edhWztAxZVh4ZSysSgQi0koQNQjlZ4sfY-BJtvOepWZ2Qrym65kJyGd5QbgdJHItWUa7l3wuH2-BtX0SfhRXEpzWWTVOwRuy8kCS9o5rpeoqtz97lNgGaeIsqicMQDpcThOeZDpBsAmPRWvm2i5Q9zbiSsZRgP1gwdvzCWLEvDqtZDuoEg=w640-h480-no

Edytowane przez dakarowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widzisz - ja spróbowałem i od tej pory dużo więcej używam membrany "na" niż wpinam. Taki bonus :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moze ja jakis dziwny jestem ale uzywam membrany pod przy +16st a jak pada to na mam gore ktore tez sie sprawdza gdy temp spada nizej niz 10 st. Docieplenia jeszcze nie wykorzystalem zbytnio. Modeka cos tam...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chyba jest jeden producent co membranę daje na zasadzie zewnętrznej kurtki. W Polsce jeszcze niezbyt znany.

A ja sobie kupiłem nowe spodnie, Alpinestars Durban. Stare Halvarssony dają jeszcze radę ale membrana zaczęła się sypać.

taptarapta



Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Seb - gratulacje - cudo istne :) te zamki, naszywki, membrany wow aż głowa boli :)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy cudo, to się okaże po czasie.

Wysłane z bagna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×