Skocz do zawartości
Vengosh10

dział damsko-męski czyli odzież w trasę

Recommended Posts

Coś mi się wydaje że ich rozmiarówka to jest dopiero rozjechana

CŽ175 typ 450 -> Honda Shadow 600 -> F650GS -> F650GS Dakar -> Triumph Tiger 800XCX / BMW G650X-Country

taptarapta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Od paru lat mam Triumph Navigator, idealny do 20*C potem jest cieplo. Do 5 na plusie jezdzilem bez podpinki w tshirt'cie.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tylko jak patrzę na ich tabelę rozmiarów to M odpowiada 52, co w moim przypadku sporo za dużo.

Mimo że pod nosem mam moto44 to na wieszakach wybór niewielki.

Przekonał mnie sympatex w ich ciuchach.

 

CŽ175 typ 450 -> Honda Shadow 600 -> F650GS -> F650GS Dakar -> Triumph Tiger 800XCX / BMW G650X-Country

 

taptarapta

 

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
54 minuty temu, Pawel napisał:

Od paru lat mam Triumph Navigator, idealny do 20*C potem jest cieplo. Do 5 na plusie jezdzilem bez podpinki w tshirt'cie.

Paweł po kądzieli to genotyp człowieka Wschodu, zawsze mu ciepło. A przypadkiem pod spód nic puchowego nie zakładasz? :default_tongue:

6 minut temu, Pawel napisał:

Czyli 118 ojro albo 138 uesde.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Padre problemem nie jest mamona tylko trafienie w odpowiedni rozmiar. W Moto44 przymierzalem wczoraj jakis model laminowany S gdzie ledwo się dopiąłem a za chwilę założyłem letni model meshowy w rozmiarze M i wisiał jak worek na mnie.

Co spojrzę na tabele rozmiarów triumpha to w kazdym sklepie co innego. Na brytyjskim M to odpowiednik 52 a na polskim niby powinno być ok. Bądź tu mądry.

 

Może szybciej i bardziej miarodajnie będzie jak powiesz czy rozmiarowka twojego Navigatora odpowiada twoim innym kurtkom motocyklowym?

 

Albo może znasz kogoś kto miał exploration i może podzielić się uwagami

 

CŽ175 typ 450 -> Honda Shadow 600 -> F650GS -> F650GS Dakar -> Triumph Tiger 800XCX / BMW G650X-Country

 

taptarapta

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A to nieźle się prezentuje

https://images.app.goo.gl/7DggDEoYrJszB8U79

 

Choć navigator ma outlastową podpinkę

 

CŽ175 typ 450 -> Honda Shadow 600 -> F650GS -> F650GS Dakar -> Triumph Tiger 800XCX / BMW G650X-Country

 

taptarapta

 

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
22 godziny temu, Marcin N napisał:

W Moto44 przymierzalem wczoraj jakis model laminowany S gdzie ledwo się dopiąłem a za chwilę założyłem letni model meshowy w rozmiarze M i wisiał jak worek na mnie.

Bo na lato ludzie chudno, a na zime grubiejo :default_icon_mrgreen:

  • Like 3
  • Haha 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 2.10.2020 o 19:49, Marcin N napisał:

Padre problemem nie jest mamona tylko trafienie w odpowiedni rozmiar.

Ja ciuchy z reguły biorę te z końca tabeli rozmiarów, swoje trafiłem jak się I'M wysprzedawał się z oryginalnych akcesoriów po zakończeniu współpracy z Triumph'em

Za namową @dakarowy zainwestowałem obecnie w Scott Priority GT, w porównaniu do Nawigator na pewno jest chłodniej. 

Triumph Trveler jest w super cenie u Polskiego dystrybutora, L i M dostępne 

kurtka 649, 

https://sklep.triumphpolska.pl/produkt/triumph-traveller-jacket/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, Pawel napisał:

Triumph Trveler jest w super cenie u Polskiego dystrybutora, L i M dostępne 

Same rozmiary xelowe :default_sad:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kochany, rozmiarów xelowych to połowa firm nie robi... Albo muszę zacząć patrzyć na dziecięce

Wytapatalkowane z magicznego pudełka

  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Traveler mie ma wypinanej membrany a to dla mnie warunek.

A ta ma

CŽ175 typ 450 -> Honda Shadow 600 -> F650GS -> F650GS Dakar -> Triumph Tiger 800XCX / BMW G650X-Country

taptarapta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakby ktoś większy ode mnie był zainteresowany to jest w zajebistej cenie

 

Rev'it!

 

CŽ175 typ 450 -> Honda Shadow 600 -> F650GS -> F650GS Dakar -> Triumph Tiger 800XCX / BMW G650X-Country

 

taptarapta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Albo scott priortiy

https://allegro.pl/oferta/scott-kurtka-priority-membrana-gore-tex-laminat-xl-8232238582?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

Mają też rozmiar S, który jest w sam raz dla osoby w moim rozmiarze czyli do 75kg i poniżej 180. Cena zajebista więc jak ktoś się zastanawia to niech raczej długo nie czeka.

 

 

 

CŽ175 typ 450 -> Honda Shadow 600 -> F650GS -> F650GS Dakar -> Triumph Tiger 800XCX / BMW G650X-Country

 

taptarapta

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Albo scott priortiy
https://allegro.pl/oferta/scott-kurtka-priority-membrana-gore-tex-laminat-xl-8232238582?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Mają też rozmiar S, który jest w sam raz dla osoby w moim rozmiarze czyli do 75kg i poniżej 180. Cena zajebista więc jak ktoś się zastanawia to niech raczej długo nie czeka

CŽ175 typ 450 -> Honda Shadow 600 -> F650GS -> F650GS Dakar -> Triumph Tiger 800XCX / BMW G650X-Country

taptarapta


Mam ten model, polecam, jednak trzeba liczyć aię z tym że to wprasowany goretex, ale taniej łacha z goretexem się na dzisiejszym rynku nie kupu
Ja dałem 2500zl, to jest co prawda model z 2018r więc ma gorszą wntylację w kurtce, ale ja jestem bardzo zadowolony, biorąc pod uwagę stosunku jakości do ceny więc za te 2100 z groszem brałbym jeszcze bardziej
Przejechałem już w tych łachach 3 tyś km w temp od -3*C do 25*C dają super radę, w innych temp. nie testowałem jeszcze

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Albo scott priortiy
https://allegro.pl/oferta/scott-kurtka-priority-membrana-gore-tex-laminat-xl-8232238582?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Mają też rozmiar S, który jest w sam raz dla osoby w moim rozmiarze czyli do 75kg i poniżej 180. Cena zajebista więc jak ktoś się zastanawia to niech raczej długo nie czeka

CŽ175 typ 450 -> Honda Shadow 600 -> F650GS -> F650GS Dakar -> Triumph Tiger 800XCX / BMW G650X-Country

taptarapta


Pocztaj wyżej

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Byłem, widziałem, przymierzałem... wcześniej poczytałem... ale ja mam wciąż te same kryteria ;-)

A że oferta bardzo dobra to niech skorzysta ktoś, kto takiej szuka. Cena zajebista. A rozmiarowo wypadają większe bo to szyte u red necków, a oni z zasady są więksi.

 

A sprzedawca też sprawdzony. Kilka razy już u nich kupowałem i jest to normalny sklep a nie niewiadomo co.

 

 

CŽ175 typ 450 -> Honda Shadow 600 -> F650GS -> F650GS Dakar -> Triumph Tiger 800XCX / BMW G650X-Country

 

taptarapta

 

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widzę, że mają też laminat dla biedaków, ten Scott.. fajny nawet.. tylko że mi jest raczej zawsze za ciepło..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Wygląda ciekawie...
[mention=352]dakarowy[/mention], masz porównianie do BMW Rallye ?
Mam, z kilkoma, z 2, 3 i 4 (tu samą kurtką)
Rallye jest super, ale to łachy na wysokie temperatury i z najlepszymi ochraniaczami, jednak każda ma jakieś wady.
Z BMW Rallye 2 była najlepsza, bo miała podpinkę Goretexową, 3 miała skopaną membranę BMW, która jak tylko widziała chmury to nasiąkała od samego patrzenia (wg mnie najgorsze zabezpieczenie), mimo że kolorystyka fajna. Rallye 4 mam obecnie tylko kurtkę, tu jest super patent z membraną, która zakładana jest na zewnątrz, co wg mnie jest najlepszym rozwiązaniem co do membran przeciwdeszczowych, jeśli nie mówimy o wprasowanych.
Generalnie Rallye są najlepszymi łachami jeśli chodzi o przewiewność i bezpieczeństwo -nie miałem jak dotąd lepszych ochraniaczy. Za to ochrona przed deszczem, w porównaniu do laminatu, to w zasadzie jakby jej nie było, to znaczy jest ale rozwiązanie z namokniętą wierzchnią warstwą, czyli kurtką ( Rallye 2 i 3) jest na dłuższą metę do dupy, o czym pisane było na forum nie raz. Nawet wewnętrzna membrana w Rallye 2, mimo że to był goretex, nie rozwiązywała do końca problemu, bo wierzchnia kurtka i tak była mokra. Poprawili to w Rallye 4, stosując tą membranę na zewnątrz, jednak to cieniutka membrana, która tu znowu nie może robić jako docieplenie w skrajnych wypadkach to dobre rozwiązanie, ale nie idealne co kto lubi.
Powyższy wywód wygląda trochę jak rozmowa z niezdecydowaną babą, ale moje doświadczenie skłoniło mnie w końcu do kupienia laminatu goretex, jeśli dodać do tego cenę łachów Scotta, to że tak powiem, nawet ochraniacze z bmw nie pobiją tego zakupu
Ale to moje, subiektywne zdanie
Dlatego.. poz Scottem mam jeszcze tę kurtkę Rallye 4 na lato

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do BMW Rallye to bardziej model Dualride można porównać

 

CŽ175 typ 450 -> Honda Shadow 600 -> F650GS -> F650GS Dakar -> Triumph Tiger 800XCX / BMW G650X-Country

 

taptarapta

 

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Do BMW Rallye to bardziej model Dualride można porównać

 

CŽ175 typ 450 -> Honda Shadow 600 -> F650GS -> F650GS Dakar -> Triumph Tiger 800XCX / BMW G650X-Country

 

taptarapta

 

 

 

 

Hehe.. też mam

Dualride to kupa straszna, nie polecam, szkoda kasy

Membrana przeciwdeszczowa to żart, a sama kurtka mimo, że na wzór Rallye, to znacząco odbiega pod wieloma względami, od materiału, przez rzepy, zamki, po przewiewność, a o ochraniaczach to się lepiej nie będę wypowiadał

Podsumowując, ładnie wygląda z daleka niczym ta Honda Pawła, co to ją ostatnio określił jako bogato wyposażoną w zaślepki

 

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, Marcin N napisał:

Byłem, widziałem, przymierzałem... wcześniej poczytałem... ale ja mam wciąż te same kryteria ;-)

A że oferta bardzo dobra to niech skorzysta ktoś, kto takiej szuka. Cena zajebista. A rozmiarowo wypadają większe bo to szyte u red necków, a oni z zasady są więksi.

 

A sprzedawca też sprawdzony. Kilka razy już u nich kupowałem i jest to normalny sklep a nie niewiadomo co.

A bliżej tego Canis Lupus być nie mogło? Chętnie bym przymierzył.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Padre kupił, pogadaj z nim o rozmiarze bo w S to chyba nie wejdziesz

CŽ175 typ 450 -> Honda Shadow 600 -> F650GS -> F650GS Dakar -> Triumph Tiger 800XCX / BMW G650X-Country

taptarapta

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, Marcin N napisał:

Padre kupił, pogadaj z nim o rozmiarze bo w S to chyba nie wejdziesz emoji1787.png

 

Kaski czy odzież kupuję zawsze po przymiarce.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×