Skocz do zawartości
luckylucjan

Stopkę centralną kupię

Recommended Posts

Witam!

Dakara mam od niedawna wiec myślałem że poprzednik zdemontował stopkę centralną . Potem doczytałem że nie występuje. Postanowiłem ją jednak mieć więc kupiłem na all...gro stopkę od "zwykłego" GS-a. Okazała się oczywiście za krótka.

Dospawałem po 5cm rurki z kazdej ze stron i jest ok. Przed spawaniem trzeba odciąć blaszki kończące i dospawać je ponownie do przyspawanych "przedłużek"

Po zamontowaniu okazało sie że moj DAKAR stoi jeszcze dość nie stabilnie ponieważ stopka stoi prawie pionowo. Roziązanie problemu to zeszlifowanie ograniczników na stopce o jakieś 2mm.

Postaram sie wkleić zdjęcia.

Kupując stopke od zwykłego GS-a pamiętajcie żeby była kompletna czyli:

1. Stopka

2. 2 x tuleja metalowa która wchodzi w otwory w ramie

3. 2 x śruba mocująca z podkładkami

4. 2 x sprężyna

W każdym razie nic trudnego. Spawacz wzioł 20żł, stopka kosztowała 100zł.

Witajcie,

Mam ambicję zmierzenia się z przeróbką centralnej stopki, tak żeby pasowała do Dakar'a (metodę opisuje Pawel) tylko, że... nie mam centralnej stopki :lol: Poszukiwania trwają, ale póki co nie mam szczęścia. Z góry dzięki za info / linka jeśli natkniecie się na ofertę sprzedaży.

pzdr

ll

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Witam!

Dakara mam od niedawna wiec myĹlaĹem Ĺźe poprzednik zdemontowaĹ stopkÄ centralnÄ . Potem doczytaĹem Ĺźe nie wystÄpuje. PostanowiĹem jÄ jednak mieÄ wiÄc kupiĹem na all...gro stopkÄ od "zwykĹego" GS-a. OkazaĹa siÄ oczywiĹcie za krĂłtka.

DospawaĹem po 5cm rurki z kazdej ze stron i jest ok. Przed spawaniem trzeba odciÄÄ blaszki koĹczÄce i dospawaÄ je ponownie do przyspawanych "przedĹuĹźek"

Po zamontowaniu okazaĹo sie Ĺźe moj DAKAR stoi jeszcze doĹÄ nie stabilnie poniewaĹź stopka stoi prawie pionowo. RoziÄzanie problemu to zeszlifowanie ogranicznikĂłw na stopce o jakieĹ 2mm.

Postaram sie wkleiÄ zdjÄcia.

KupujÄc stopke od zwykĹego GS-a pamiÄtajcie Ĺźeby byĹa kompletna czyli:

1. Stopka

2. 2 x tuleja metalowa ktĂłra wchodzi w otwory w ramie

3. 2 x Ĺruba mocujÄca z podkĹadkami

4. 2 x sprÄĹźyna

W kaĹźdym razie nic trudnego. Spawacz wzioĹ 20ĹźĹ, stopka kosztowaĹa 100zĹ.

Witajcie,

Mam ambicjÄ zmierzenia siÄ z przerĂłbkÄ centralnej stopki, tak Ĺźeby pasowaĹa do Dakar'a (metodÄ opisuje Pawel) tylko, Ĺźe... nie mam centralnej stopki :lol: Poszukiwania trwajÄ, ale pĂłki co nie mam szczÄĹcia. Z gĂłry dziÄki za info / linka jeĹli natkniecie siÄ na ofertÄ sprzedaĹźy.

pzdr

ll

Może spróbuj zlecić w moto-stelu :lol: u Roberta Bartkowiaka? motostel.pl. Kolega (Ereb) dorabiał u niego do swojego Bigosa, więc myślę, że GS nie będzie dla niego problemem - na pewno ma szablony.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale wykop!

Napisz do Vengosha. Mówił mi ostatnio że wie gdzie mają kilka GS-ów na częsci. Jak kupisz centralkę to dalej postępuj wg moich wskazówek.

Zobacz też tu, o tu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×