Skocz do zawartości
nokian66

tankbag

Recommended Posts

Dostałem niefortunnie podobny prezent http://motoallegro.pl/torba-na-bak-zbio ... 04705.html - niestety znajomi nie pomyśleli że w moim GS-ie nie ma metalowego baku, tak myślałem czy są jakieś magnesiki na przylepcach aby nakleić na "zbiornik" ale czy są takowe? Czy ktoś z was już coś takiego przerabiał? Szkoda mi tej torby bo ogólnie bardzo fajna a oddać tak wyszło że nie ma jak bo kupiona gdzieś tam, gdzieś tam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Doszyj paski do bazy lub śliniak zaczepiany pod siedzeniem. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak jak pisał Alik, ratują Cię paski.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Tak jak pisał Alik, ratują Cię paski.

Tak - paski Cię ratują - można okuć bak, ale nie polecam ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Są też takie ustrojstwa co się je przykręca śrubkami od wlewu paliwa (chyba w motoakcesoriach widziałem) Toto jest z metalu który się trzyma na magnes (albo odwrotnie) Drogie toto było ale może się sprawdzi http://www.moto-akcesoria.pl/zdjs/akces ... =260&h=163

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mirku, kolega w GSie dostal w prezencie tankbag a nie sakwy ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Uch psia mać zapomniałem że w GS wlew paliwa jest gdzie indziej niż w mojej F-ce. :oops: No to w tej sytuacji tylko paski.Widziałem też taką samoróbkę (chyba),gdzie gość miał zamocowane na zbiorniku (lub atrapie) paski z rzepami .Takie rozwiązanie pozwoliłoby szybko zdjąć tankbag.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ten mój tankbag ma fajnie bo ma taki spód (z tymi magnesami) na ekspres, który też ma tą grubą folię na wierzchu (to na np. mapę) jak go rozsunąć to zostaje na stałe na "baku" a z torby robi się plecak bo ukazują się szelki jak w plecaku które były ukryte pod tym spodem. tak że tego spodu z magnesami i zapięciami jak by doszył, to nie potrzeba demontować żeby zabrać całą torbę ;). jak dam rade to cykne jakieś zdjęcie telefonem i pokaże.

tak mi się coś kołacze po głowie że widziałem gdzieś jakieś magnesy na przylepce, które można by na "bak" przykleić, chociaż ze dwa to by ta torbę ustatkował na GS-ie, ale nie jestem pewien czy to nie moja rozbujana wyobraźnia ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
GS ma inaczej niż F

Gs, singiel i twin, mają wlew z prawej strony pod kanapą a ewunia tak normalnie, jak wszedzie na świecie, po ludzku, jak w Kacie ;)

images?q=tbn:ANd9GcSZYQtydRGrDpkYL-X4eXavZFVCxZF4sA1FhniWqoyL0hDdSF19GyNetuw8

F650GS_0634.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O nie nie nie... ja mam "z antenką" model.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

polecam naklejke magnetyczna

taka jak uzywaja nauki jazdy na drzwiach

potnij i doszyj do tangbaga

nieladuj za duzo kg do srodka a napewno bedzie sie trzymac tu macie linka na takie naklejki http://moto.allegro.pl/listing.php/search?sg=0&category=3&string=naklejka+magnetyczna

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A może tak podkleić pod plastikami nibybaku magnesy neodymowe i do tankbaga wszyć blaszki pokryte jakimś filcykiem coby nie rysowały lakieru? Rozwiązanie niewidoczne i zakładam, że skuteczne.. Takie magnesy powiny trzymać nawet przez plastik.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak na wypadek gdyby ktoś nie wiedział:warto okleić czymś bak przed założeniem tankbaga bo pod to ustrojstwo lubi się kurz dostać i rysuje lakier

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

polecam naklejke magnetyczna

taka jak uzywaja nauki jazdy na drzwiach

potnij i doszyj do tangbaga

A może (…) do tankbaga wszyć blaszki pokryte jakimś filcykiem coby nie rysowały lakieru?

Dobre pomysły, ale chyba przekaz idei nieco nieprecyzyjny. Tankbag ma już magnesy, a bak nie jest metalowy. Więc folię należałoby na bak przykleić (co proponuje Baler) lub magnesy pod owiewkami (Jackx).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do motocykli z "plastikowym bakiem" bądź też imitacją idealnym rozwiązaniem są produkty firmy Kriega (krawat, torba) :D

A może tak podkleić pod plastikami nibybaku magnesy neodymowe i do tankbaga wszyć blaszki pokryte jakimś filcykiem coby nie rysowały lakieru? Rozwiązanie niewidoczne i zakładam, że skuteczne.. Takie magnesy powiny trzymać nawet przez plastik.

Doskonałe rozwiązanie. To samo zrobiliśmy ostatnio w Transalpie i ZX12. Działa i nie odpada. Neodymowe jak chwycą to nie puszczą :D.

Tak na wypadek gdyby ktoś nie wiedział:warto okleić czymś bak przed założeniem tankbaga bo pod to ustrojstwo lubi się kurz dostać i rysuje lakier

Wystarczy przed każdym założeniem przetrzeć szmatką i będzie ok. Jak już to lepszym rozwiązaniem (moim zdaniem) jest oklejenie imitacji baku folią ochronną. Tanie i działa!!! :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to zaszalałem dzisiaj, i tak:

- Zamontowany deflektor od "motołancuchy" 14-tka na wąską szybę.

- Zamontowane Gmole od "robert-mostel"

- Zamontowany Tank bag

Jak się domyślacie montaż deflektora - no problem, montaż gmoli hmmmmm..... gdyby nie feralny imbus do śrub gmoli to też by nieźle poszło ale jak pech to pech, trafiłem na takiego że pękł mi w ręku, rozerwał mi palucha i wyrwał kawałek mięska, było czerwono :x wewnętrzna struktura metalu tego imbusa ukazała wadę materiału, ciemne miejsce gdzie materiał był porowaty i bardzo suchy wrrrrrrr!!!.

Tank bag zamontowałem korzystając z istniejących pasków, jeden pod kiere, za wyłącznikiem ABS, drugi pod ramę i w te kratki od plastików niby baku, te przy emblematach BMW.

Wymyśliłem i podłożyłem z mojego auta taką matę antypoślizgową na "bak" moto, pod torbę http://motoallegro.p...1908029716.html

teraz już się nie ślizga, wręcz się przykleiła;) na razie tak zostawię może później coś poprawię w tym montażu.

Zdjęcia jakieś później, na razie zbiesił mi się program w lapiku od bluethoota i nie chce kontaktować się z telefonem którym zrobiłem zdjęcia.

Edytowane przez nokian66
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No kawał roboty.Gratulacje ,Zaglądałem na stronkę z tymi gmolami niestety nie znalazłem do F 650.Jak się zdenerwuję to zakupię giętarkę do rur.Spawarkę i migomat mam i jak popsuję trochę materiału to może coś wyjdzie :D :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W sumie jak masz czym zrobić to tu nie ma żadnej filozofii, tylko dobrze jak byś wymiary od kogoś pobrał, może na jakimś zlocie ktoś będzie miał przy swojej F-ce.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak i mnie się wydaje,tylko materiał odpowiedni trzeba coby się nie zdziwić przy ewentualnej glebie. Wzięcie wymiarów powinno przynajmniej częściowo wyeliminować straty materiału nieuniknione w przypadku metody prób i błędów.W końcu nie święci w garnki leją... :D czy jakoś tak.

Edytowane przez mirek2404

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W sprawie tankbaga proponuję Tobie podjechać do Norauto, tam mają takie magnesy do telefonów z taśmą 2-stronną 3M

Naklej po obu stronach i gotowe, jedna sztuka kosztuje coś koło 20 PLN-ów.

Co do magnesów neodymowych od spodu (pod plastikiem) to odradzam, bo może tobie namieszać w kompie. W pobliżu jest choćby czujnik w airboxie z nieekranowanym przewodem...

Edytowane przez pitersc

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W sumie to nie magnesy na przylepcu potrzebne by były, tylko jakieś blaszki, w końcu magnesy są przy torbie, czyli blacha potrzebna by miał do czego magnes sie przyczepić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×