Skocz do zawartości
miskin

"Problemowy nowicjusz"

Recommended Posts

Yhym... zobaczę jutro na spokojnie jak to wygląda

Kurde cieżko jest to dla mnie opisać, nie mam w tym doświadczenia to moje pierwsze moto....Tak wiec owy mankament zaczyna się podczas przyspieszanie z niskich obrotów rzędu 3-3.500 do 4000 i później jest cisza. dzwięk to jakby łańcuch po czymś szurał może to te typowe szarpanie? Kiedy ruszam spokojnie jest ok, 1. 2 .3 szybka zmiana i na 3 gdy chcę gwałtownie przyspieszyć właśnie występuje to zjawisko. Dzieje się tak na czy to zimnym czy na ciepłym silniku. nie ma znaczenia. Silnik chodzi dobrze podczas postoju, nic nie trzaska, strzela itp. dzieje się tak tylko kiedy jadę.

W tym zakresie obrotów nie powinno już szarpać łańcuchem, chyba, że... a jaką masz prędkość na tym 3. biegu?

A gumy zabieraka sprawdzisz tak jak napisał Dakarowy - bez demontażu to mi przychodzi na myśl taki sposób: postaw moto na bocznej nóżce, chwyć za zębatkę i staraj się nię kręcić tak jak łańcuch, w prawo w lewo a potem chwyć do góry i na dół zębatki i staraj się ciągnąć do siebie raz górną raz dolną część zębatki. Nie powinno być żadnego luzu.

A łańcuch masz odp. naciągnięty?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W tym zakresie obrotów nie powinno już szarpać łańcuchem, chyba, że... a jaką masz prędkość na tym 3. biegu?

A gumy zabieraka sprawdzisz tak jak napisał Dakarowy - bez demontażu to mi przychodzi na myśl taki sposób: postaw moto na bocznej nóżce, chwyć za zębatkę i staraj się nię kręcić tak jak łańcuch, w prawo w lewo a potem chwyć do góry i na dół zębatki i staraj się ciągnąć do siebie raz górną raz dolną część zębatki. Nie powinno być żadnego luzu.

A łańcuch masz odp. naciągnięty?

Zębatka jest ok, nic się nie rusza prędkość na 3 biegu 40km/h? Łańcuch nie wiem chyba odpowiednio.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli masz centralkę, to postaw na centralce i sprawdź jak to działa w jeździe na sucho. Tylne kółko się kręci, a ty możesz sobie wszystko pooglądać i dokładnie posłuchać. Oczywiście moto nie jest obciążone i objawy mogą w takiej pozycji zanikać.

Z tego, co napiałeś obstawialbym wychechłaną prowadnicę łańcucha (przebieg i wiek). Ale, bardzo prawdopodobne jest, że obroty silnika przy wrzuceniu wyższego biegu mocno spadają (kwestia przełożenia na III biegu) i to powoduje takie odgłosy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oczywiście moto nie jest obciążone i objawy mogą w takiej pozycji zanikać.

A to hamulca tylnego też nie ma? ;)

Uwaga, uwaga - to mogą być bardzo niebezpieczne zabawy - po piwie i przy małym doświadczeniu zdecydowanie nie polecam !

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeszcze można dodać Jarku "don't try this at home". :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Yhym... zobaczę jutro na spokojnie jak to wygląda

Kurde cieżko jest to dla mnie opisać, nie mam w tym doświadczenia to moje pierwsze moto....Tak wiec owy mankament zaczyna się podczas przyspieszanie z niskich obrotów rzędu 3-3.500 do 4000 i później jest cisza. dzwięk to jakby łańcuch po czymś szurał może to te typowe szarpanie? Kiedy ruszam spokojnie jest ok, 1. 2 .3 szybka zmiana i na 3 gdy chcę gwałtownie przyspieszyć właśnie występuje to zjawisko. Dzieje się tak na czy to zimnym czy na ciepłym silniku. nie ma znaczenia. Silnik chodzi dobrze podczas postoju, nic nie trzaska, strzela itp. dzieje się tak tylko kiedy jadę.

Poczekaj, poczekaj. Przejdźmy powyższy schemat na piechotę. Wrzucasz I bieg. Ruszasz. Przy ilu obrotach wrzucasz II bieg? Przy ilu III bieg?

różnice w przełożeniach między I i II mogą być tak zestrojone, że przy wrzuceniu II biegu moto trzyma obroty. PRzełożenie III biegu może być dłuższe i wtedy próba gwałtownego odkręcenia manetki przy niskich obrotach silnika będzie powodować targanie łańcuchem. Tutaj więcej mogą powiedzieć Forumowi ortodoksi na GS-ach z singlem. :)

Rekapitulując: przy jakich obrotach wrzucasz III bieg? Jeżeli przy 3000-4000 rpm na II biegu i po zapięciu "trójki" odkręcasz manetkę, to problem polega na zbyt niskich obrotach w połączeniu z jednoczesnym wrzuceniem wyższego biegu i odkręceniem manetki. Wtedy łańcuch będzie się buntował.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przy simglu obroty muszą być. Poniżej 3000 to raczej stabilnie na 3 biegu nie chciało jeździć. Najfajniej chodził od 4000. Na niskich obrotach ten silnik pracuje twardo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jeszcze do postu Rpiotrka, znalazłem taki wątek na naszym forum

http://f650gs.pl/topic/193-biegi/

tam też znajduje się tabelka (oczywiście to wszystko teoria), która pozwala obliczyć sobie min i max obroty na każdym biegu... ;)

Należy zwrócić uwagę jeszcze na zębatki zdawczą i odbiorczą, po ile mają zębów...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wydaje mi się że za słabo kręcę silnik na 3 biegu 3.500tys obr, i 45-50km/h dlatego to szarpanie. Pytanie jak wygląda sytuacja z rozrządem w ST? Wiem że zależy to wszystko od czynnika ludzkiego, ale jak to sprawdza się w BMW?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wydaje mi się że za słabo kręcę silnik na 3 biegu 3.500tys obr, i 45-50km/h dlatego to szarpanie. Pytanie jak wygląda sytuacja z rozrządem w ST? Wiem że zależy to wszystko od czynnika ludzkiego, ale jak to sprawdza się w BMW?

W twinie nie mam z tym problemu, ale jak jechałem motkiem Marcina72, to faktycznie za szybka zmiana biegu na wyższy powodowała pewien problem z dynamiką. Na odgłosy nie zwracałem uwagi. Zbyt przejęty byłem. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wydaje mi się że za słabo kręcę silnik na 3 biegu 3.500tys obr, i 45-50km/h dlatego to szarpanie. Pytanie jak wygląda sytuacja z rozrządem w ST? Wiem że zależy to wszystko od czynnika ludzkiego, ale jak to sprawdza się w BMW?

Ten silnik jest trwały, ale potrzebuje obrotów. Rozrząd teoretycznie wytrzyma i 100tys. Kwestia, jak dbasz. Typowo silnik będzie się dusił od 3-go biegu w górę, jak nie dostanie swoich 3-3,5tys obr/min.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Katastrofa :(..Korzystając dziś z ładnej pogody postanowiłem pojeździć trochę na mojej Efce. po przejechaniu paru kilometrów zgasła mi. Do tego z przewodu (umieszczonego koło hamulca nożnego) ucieka benzyna. Przewód ten wchodzi do Airboxa? (plastikowego pudełka pod siedzeniem) Czy to nadmiar? Do tego nie mogę odpalić. Kontrolka oleju podczas gdy zawsze się świeciła gdy przekręcałem stacyjkę teraz nie działa nie wiem co jest grane...Pomocy!! :sad:

Edytowane przez miskin

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przejrzyj temat pod linkiem. To jest chyba opis także twojego problemu.

Znalazłem, rzuciłem okiem. Teraz mam gości, później przejrzę temat dokładnie i może będę mógł pomóc ci nieco więcej.

http://faq.f650.com/...isterectomy.htm

Tutaj masz jeszcze cytat, który opisuje symptomy z twojego motka. :)

The vent hose goes to a (stupid) charcoal canister. There are two other hoses connected to this canister. When the tank develops overpressure, the liquid/fumes go into the canister and are collected by the charcoal. There is a big hose that leaves the canister and goes to the air, by your right footpeg. This is for fresh air INPUT to the canister. The little tiny hose goes to the carb. The carb draws a vacuum, which sucks on the little hose, which sucks all the nasty hydrocarbons out of the canister, to be replaced by fresh air, in a limited quantity. If it got too much fresh air, the bike would run too lean. When the carb vacuum hoses are reversed there is too much vacuum from the carb into the canister. Instead of very gently sucking gas fumes that have collected in the charcoal canister, too much air is sucked thru the canister and up the drain. This can cause problems in wet weather when the canister drain hose near the right footpeg sucks up water into the carbs. Then canister can fill with water or dirt and clog, or eventually suck water into the carb, or clog one of the smaller vacuum tubes. So instead of getting too much fresh air... it sucks on the tank, creating a vacuum, which makes the bike act like it is out of gas.

Edytowane przez leff

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak się do poniedziałku problem nie rozwiąże to wrzucę Ci telefon na PW - za dużo pisania ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oj chyba nie bardzo - tu opisany zdaje się jest problem z pochłaniaczem oparów paliwa (nie ma go w europejskich wersjach)...

Tak. Doczytałem. Poszperam jeszcze...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nic z tego nie odpali, Akku dentka ;(....

Czyli problem elektryczny...?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Czyli problem elektryczny...?

Nie,chodzi o to iż kręciłem i nie zaskakuje. Rozładowałem akku.

Jak się do poniedziałku problem nie rozwiąże to wrzucę Ci telefon na PW - za dużo pisania ;)

Jarku! oj tam za dużo przyda się może dla potomnych, jak i ktoś może coś dorzucić do sprawy... :)

Edytowane przez miskin

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

II częśc tekstu Miskina do Jarka - popieram mocno, stanowczo i zdecydowanie. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wykręć świece i zrób zdjęcie ( jest sucha/ mokra? ) - opisz ten przewód co paliwo nim cieknie do airboxa - który to bo są 3 ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

II częśc tekstu Miskina do Jarka - popieram mocno, stanowczo i zdecydowanie. :)

Dziś niedziela, ręce umyte, a głowa ma wolne ;) :lol:

I proszę nie wywierać presji bo zacznę się jąkać ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Świecy niestety nie udało mi się wykręcić nie chce ryzykować ..natomiast zrobiłem parę fotek.

http://imageshack.us/photo/my-images/215/p0412111638.jpg/

Z tego przewodu wyciekła benzyna.

http://imageshack.us/photo/my-images/577/p0412111646.jpg/

Wchodzi on do tzw: Airboxa.pod siedzeniem.

Teraz pytania: Co to jest? i czy to jest fabrycznie zrobione?

http://imageshack.us/photo/my-images/14/p041211164001.jpg/

I czemu podczas zapalania moto świeci się tylko N bez kontrolki oleju?,

http://imageshack.us/photo/my-images/855/p041211170001.jpg/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Świecy niestety nie udało mi się wykręcić nie chce ryzykować ..natomiast zrobiłem parę fotek.

To nie jest żadne rozwiązanie - kiedyś i tak trzeba ją będzie wykręcić - obawiam się, że wcześniej ;)

http://imageshack.us...0412111638.jpg/

Z tego przewodu wyciekła benzyna.

http://imageshack.us...0412111646.jpg/

Wchodzi on do tzw: Airboxa.pod siedzeniem.

Teraz pytania: Co to jest? i czy to jest fabrycznie zrobione?

A powietrze według Ciebie do airboxa to którędy wchodzi ??? ;) - brakuje Ci takiego czegoś co nie jest potrzebne :lol:

http://imageshack.us...1211164001.jpg/

I czemu podczas zapalania moto świeci się tylko N bez kontrolki oleju?,

Co znaczy: podczas zapalania? - czy w czasie kręcenia rozrusznikiem ??? ;)

http://imageshack.us...1211170001.jpg/

Co do wężyków i cieknącego paliwa to zostawiam to na dzień roboczy - najprawdopodobniej masz powódź w airboxie - utopiony pływak, albo coś podobnego - jak wygląda świeca ?

Edytowane przez Jarek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×