Skocz do zawartości
miskin

"Problemowy nowicjusz"

Recommended Posts

świece spróbuje jutro wykręcić.

Co do zapalania to zawsze jak przekręcałem stacyjkę świeciła się lampka kontrolna oleju, teraz się nie świeci.

Może jakaś zwara, bezpiecznik?

Edytowane przez miskin

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Możesz mieć spaloną żarówkę, uszkodzony czujnik lub przerwę w połączeniu. Zdejmij kabelek z czujnika i przy włączonym zapłonie połącz z masą ( minusem ) - świeci się ???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wbijam muszę dać do jakiegoś mechanika bo z tym sobie nie poradzę ...tak chyba będzie najlepiej...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

He żebym ja to wiedział gdzie on się znajduje 8-) ...

Z prawej strony za cylindrem powyżej filtra oleju ( takie okrągłe coś ;) ) - poszukaj zdjęć na forum - bo są :)

To jest 8 - http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=0161&mospid=51724&btnr=11_1865&hg=11&fg=42&hl=8

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przejrzyj temat pod linkiem. To jest chyba opis także twojego problemu.

Znalazłem, rzuciłem okiem. Teraz mam gości, później przejrzę temat dokładnie i może będę mógł pomóc ci nieco więcej.

http://faq.f650.com/...isterectomy.htm

Tutaj masz jeszcze cytat, który opisuje symptomy z twojego motka. :)

The vent hose goes to a (stupid) charcoal canister. There are two other hoses connected to this canister. When the tank develops overpressure, the liquid/fumes go into the canister and are collected by the charcoal. There is a big hose that leaves the canister and goes to the air, by your right footpeg. This is for fresh air INPUT to the canister. The little tiny hose goes to the carb. The carb draws a vacuum, which sucks on the little hose, which sucks all the nasty hydrocarbons out of the canister, to be replaced by fresh air, in a limited quantity. If it got too much fresh air, the bike would run too lean. When the carb vacuum hoses are reversed there is too much vacuum from the carb into the canister. Instead of very gently sucking gas fumes that have collected in the charcoal canister, too much air is sucked thru the canister and up the drain. This can cause problems in wet weather when the canister drain hose near the right footpeg sucks up water into the carbs. Then canister can fill with water or dirt and clog, or eventually suck water into the carb, or clog one of the smaller vacuum tubes. So instead of getting too much fresh air... it sucks on the tank, creating a vacuum, which makes the bike act like it is out of gas.

Leff - charcoal canister jest w wersji na US. ;)

Sorki już było ;)

Edytowane przez alik

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

p041211164001.jpg

to mi wygląda na jakiś „tjuning” - zrób zdjęcie na wprost po zdemontowaniu boczka. Co tam masz?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

p041211164001.jpg

to mi wygląda na jakiś „tjuning” - zrób zdjęcie na wprost po zdemontowaniu boczka. Co tam masz?

Dokładnie, nietu "płetwy" dolotowej do airboxa, a średnica wlotu też jakby zmniejszona.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
to mi wygląda na jakiś „tjuning” - zrób zdjęcie na wprost po zdemontowaniu boczka. Co tam masz?

Normalny otwór dolotowy może kiedyś był tam jakiś "sportowy filtr" nie wiem..a nóż parę koni więcej hehe :D

Co do motka muszę rozkręcić gaźnik, a dokładnie nie ja tylko ktoś kto ma o tym jakiekolwiek pojęcie, więc na razie odpuściłem sobie "efka zapada w zimowy sen" ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobranoc? A olej zmieniłeś przed "snem"? :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam jeszcze jedno pytanie,mianowicie gdzie moge uzyskac naklejki do BMW F650 ST. Zajmuje sie moze ktos tym na forum ???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Niezły wykop :-) :beer:

Nie bylo sensu zakladac nowego tematu :) A i starszym przypomniec sie mozna :)

Ponadto zaobserwowalem drobny wyciek oleju u swoje "eFki" przy kolektorze. znajduje sie tam sruba czyzby z niej cieklo ? Tylko ze wlasnie, caly silnik jest "opryskany" tym ze olejem, i ciezko zdiagnozowac co i jak. Problem ten wystepuje tylko podczas ostrej jazdy i wysokiej temperatury.

Drugi problem drobny wyciek plynu kolo pompy wody, doslownie pare kropel, Co moze byc przyczyna ?

Edytowane przez miskin
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam jeszcze jedno pytanie,mianowicie gdzie moge uzyskac naklejki do BMW F650 ST. Zajmuje sie moze ktos tym na forum ???

Nie bylo sensu zakladac nowego tematu :) A i starszym przypomniec sie mozna :)

Ponadto zaobserwowalem drobny wyciek oleju u swoje "eFki" przy kolektorze. znajduje sie tam sruba czyzby z niej cieklo ? Tylko ze wlasnie, caly silnik jest "opryskany" tym ze olejem, i ciezko zdiagnozowac co i jak. Problem ten wystepuje tylko podczas ostrej jazdy i wysokiej temperatury.

Drugi problem drobny wyciek plynu kolo pompy wody, doslownie pare kropel, Co moze byc przyczyna ?

Odswiezam :beer:

Po wpisaniu w wyszukiwarke wyszło parę tematów .

A nawet jeden taki

http://f650gs.pl/topic/1290-naklejki-na-motory-dowolny-projekt-tanio/page__st__60__p__44894__hl__naklejek__fromsearch__1#entry44894

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×