Skocz do zawartości
tomasz0803

Projektowanie komputerowe w Solid Edge (3D, 2D)

Recommended Posts

Też się zajmuje oprogramowaniem 3D, może kiedyś będzie okazja do pogadania lub spotkania, gdybym był w stanie pomóc to piszcie używam SolidWorksa, Inventora.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Eeeeee chyba muszę avatara zmienić

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

z ciekawości, przełożenie projektu elementu w 3d na "polecenie" konkretnemu ploterowi jego wykonania wiąże się z jakimś dodatkowym procesem, czy generalnie komputer odczytuje projekt, robisz klik i maszyna zaczyna obróbkę. Orientujecie się?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zazwyczaj w zależności od urządzenia konieczne są dalsze kroki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak jak alik pisze. Każda maszyna ma inny proces programowania i obróbki. Potrzebne są inne postprocesory i itp. Czyli każda część inaczej się obrabia.

Tomasz0803 zajmujesz się projektowaniem na co dzień czy tylko hobbistycznie???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Lissek5 :)

@stoner:

do tego dochodzi jeszcze specyfika obrabianego detalu i materiału. Oczywiście sa centra obróbcze, gdzie proces ten w znaczący sposób ulega skróceniu, ale i one wymagają pracy człowieka znającego się rzeczy i przynajmniej zatwierdzenia programu przez programistę. Nikt nie zaryzykuje uszkodzenia maszyny wartej gruuubą kasę puszczając program w automacie bez symulacji.

Ponadto w zalezności od obrabianego materiału i doboru narzędzi (płytek, wierteł, frezów...) należy także dobrać odpowiednie parametry posuwu, dosuwu...

Temat-rzeka :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam z tym kontakt praktycznie cały czas, poza sobotą i niedzielą, bo wtedy nie mam zajęć w szkole... :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tomasz0803, Darek, Paweł,

dalej tu jesteście? ;) Jeśli nie to czy jest tutaj ktoś kto (po)może coś wyrzeźbić z metalu? ;)

Potrzebny mi rysunek w DXFie moich wypocin, tak aby ktoś to mógł pociąć, pogiąć wykonać....

Pomożecie?

Edytowane przez alik

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szkołę skończyłem prawie 2 lata temu, ale mogę sprawdzić ile informacji mi zostało jeszcze w głowie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jak coś nasmaruję to się odezwę. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tomasz0803, Darek, Paweł,

dalej tu jesteście? ;) Jeśli nie to czy jest tutaj ktoś kto (po)może coś wyrzeźbić z metalu? ;)

Potrzebny mi rysunek w DXFie moich wypocin, tak aby ktoś to mógł pociąć, pogiąć wykonać....

Pomożecie?

czesc a koniecznie musi być w metalu? i jakie to jest wielkie

pytam bo ma drukarkę 3d ale stół roboczy jest nie za duży około 25X25 i materiał PLA

Edytowane przez faxe1977

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×