Skocz do zawartości
tomasz0803

Projektowanie komputerowe w Solid Edge (3D, 2D)

Recommended Posts

Pawel, byłeś blisko, ale MTBiker udzielił wyczerpującej i poprawnej odpowiedzi :beer: . W nagrodę dostanie cały piach, jaki wysypię ze zbiornika paliwa, a dodatkowo bro i materiał filmowy z kolejnego wspólnego wyjazdu.

Niestety oryginalny wlew z korkiem nie został przemyślany, a prezentowany zamiennik (nieprzyzwoicie drogi w stosunku to poziomu technicznego zaawansowania, jaki sobą reprezentuje), został mi tymczasowo wypożyczony do skopiowania.

tomasz0803, o ile wymiary kołnierza z otworami nie są problemem do zwymiarowania przeze mnie, to miałbym kłopot z podaniem typu gwintu, a cały pic polega na tym, żeby pasował do tego akcesoryjny korek, który można dokupić.

Chyba, że oświecicie mnie w kwestii rodzaju gwitu, który został tu zastosowany..

Mając projekt 3d na pewno mógłbym go przesłać jakiejkolwiek firmie zajmującej się numeryczną obróbką alu i zapytać o koszty wykonania. Prawdę mówiąc, to nawet alu nie byłoby potrzebne. Moim zdaniem możnaby to na wtryskarce z jakiegoś plastiku zrobić. Muszę temat wybadać, a na pewno lepiej byłoby wysłać projekt niż zdjęcie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Myślałem że jest to gwina tzn spożywczy czyli np wg normy SMS. W tym przypadku musisz chyba udac się do ślusarza który ma CNC. Dając mu ten element powinien dorobić taki sam bez projektu.

SMS wygląda mniej więcej tak

765305.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Stoner - ile kosztuje to "oryginalne" ustrojstwo?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no to zwymiaruj ten element, zobaczymy do uda mi się naskrobać w programie.. ;)

ok, postaram się ładnie zwymiarować i dam znać.

alik, sam wiesz, KTM ma bardzo rozsądne ceny oryginalnych elementów w porównaniu do BMW, ale to ustrojstwo jest produkcji Rally Raid i kosztuje w przeliczeniu ok 300 zł. To uważam, za przegięcie i dla zasady należałoby stworzyć alternatywę kosztującą kilkadziesiąt zeta.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmm... wyślij mi jakieś wymiary na PW - zobaczę co da się zrobić po Świętach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmm... wyślij mi jakieś wymiary na PW - zobaczę co da się zrobić po Świętach.

chyba dostałeś pod choinke nowy zestaw pilników :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

chyba dostałeś pod choinke nowy zestaw pilników :D

Chyba pilnik nie wystarczy. ;) W warunkach rzemieślniczych wystarczy dobry tokarz i frezer w jednej osobie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wystarczy dobry tokarz i frezer w jednej osobie.

O tym mówie, o tym mówie :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znam takiego po prostu, ale moze nie byc tak tanio. Kawalek aluminium, krzywe u podstawy, gwint pewnie 4 czy 5... Mysle ze 2 do 3 godz pracy moga zejsc. A efekt nie bedzie jak to powyzsze po CNC. Podalem Stonerowi namiar na zaklad w Karczewie z netu wygladali na rozgarnietych - zobaczymy jaka bedzie cenka. Miejmy nadzieje, ze biedakowi cenka nie opadnie ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kontaktowałem się z tą firmą w Karczewie, czekam na ich odpowiedź. jak jutro do południa się nie odezwą, będę dzwonił i pytał.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

w Karczewie mi tego nie zrobią, odesłali mnie do tokarza, cnc tu podobno nic nie da.

tomasz0803, tego elementu chyba nie będzię trzeba rysować, ale chętnie podeślę Ci inny na PW.

Edytowane przez stoner

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Masz juz jakis namiar w W-wie? Jesli nie to sluze pomoca mojego tokarza.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Namiar w Wawie mam http://www.zek-tokarstwo.pl/pl/index.php?id=5, ale za drogo śpiewają - cena zbliżona do oryginału wraz korkiem i przesyłką.

Obawiam się, że w Warszawie muszę znaleźć tokarza, bo oryginał na krótko mi wypożyczono i nie chce go w świat wysyłać (kolega do Maroka leci niedługo wrrr)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ktory korek? Acerbis czy alu? 20 czy 26mm? Zamykany? Stoner wez to zwymiaruj jakos. W ostatecznosci obrys na papierze mm i podane wymiary zmierzone suwmiarka. Pokaz fotke na tle baku. Ile tam jest miejsca etc. Foto od spodniej strony?

Rozstaw srub? Wielkosc otworow pod nie? Leb stozkowy? Sruby Imbus? Torx?

Suwmiarka, papier i do roboty. Ddamy rade przed wyjazdem kolegi ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Alik, dzięki za motywację! Znikam na weekend, ale zabiorę ze sobą urządzenia pomiarowe i po powrocie dam znać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po wybadaniu tematu, sprawdzeniu cen i ofert wykonawców w Warszawie, porzucam plan dorabiania wspomnianych elementów. Niestety mija się to z celem. Dla kilku sztuk jest zbyt wiele zachodu a koszty są zbliżone do dostępnych na rynku, gotowych opcji. Dla zainteresowanych, na afrykańskim jest niejaki Lepi, który zaczął rzeźbić elementy do 690 i ceny są o 1/3 niższe niż aglosaskie, więc dogadałem się z nim.

Być może poza Warszawą, przy większej ilości miałoby to sens, ale nie mam niestety na to czasu.

Chłopaki, wielkie dzięki za motywowanie, zaangażowanie i gotowość pomocy! Opijemy w Bieszczadach mam nadzieję.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak widać w pewnych sprawach wyzej... glowy nie podskoczysz. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja pi******ę, nie mogłem się powstrzymać:

Jestem tym absolutnie zafascynowany!

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale co? Maszynę czy kask? :-D

Edytowane przez Cichy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rozpracowuje nowy program. EdgeCam do symulowania i generowania kodów NC. Są to moje pierwsze kroki w tym oprogramowaniu. Fajne jest to, że pliki z Solida podchodzą. A tak poza tym, to nauczyciel, który mnie "niby" uczy tego programu, w ogóle go nie zna. Smutne to trochę i żałosne.

Edytowane przez tomasz0803

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×