Skocz do zawartości
mariopg82

Boczne kufry+ stelaż

Recommended Posts

Witam,

Od pewnego czasu zamierzam kupić stelaż pod kufry boczne do bmw f 650 (2004r), znalazłem stelaż GIVI PL 188 do którego pasują kufry GIVI E21. Co sądzicie o tym?

http://sklep.scigacz.pl/stelaz-kufry-boczne-givi-pl188-bmw-650-0005-650-dakar-0003-p-13420.html?cPath=2260_200_892_894

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja osobiście wolał bym aluminiowe kufry, ale to tylko moje zdanie.

Przeglądałem liczne ofert, zdobycie aluminiowych do gs 650 graniczy z cudem :D

Mój budżet to powiedzmy 1000zł, tak więc ten zestaw proponowany przed admina -nawet, nawet (http://www.motobagaz...c-405_9_36.html )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No niestety na alu musisz wydać więcej. Givi też dobra opcja.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W tym budżecie rzeczywiście ciężko się zmieścić z kuframi ale można coś niecoś dozbierać do wiosny Zobacz może te http://www.kufryalu.pl/ Cenowo nie najgorzej,jakość OK. Te są najtańsze http://www.kufryalu.pl/produkty-18.html

Edytowane przez mirek2404

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W tym budżecie rzeczywiście ciężko się zmieścić z kuframi ale można coś niecoś dozbierać do wiosny Zobacz może te http://www.kufryalu.pl/ Cenowo nie najgorzej,jakość OK. Te są najtańsze http://www.kufryalu....rodukty-18.html

Tylko niestety Pancernika trzeba szukaś "z 2 ręki". Niestety zawiesili działalność :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tylko niestety Pancernika trzeba szukaś "z 2 ręki". Niestety zawiesili działalność :(

No proszę jak się kryzys wściekł .Nic nie wiedziałem.Szkoda trochę bo niezłe te kuferki robili.Jak byłem po odbiór w lutym 2011 to nieźle prosperowali. PS.Faktycznie jest na stronce informacja. Edytowane przez mirek2404

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jezier ma do sprzwedanie kufry alu, nie wiem czy aktualne. Napisz do niego

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ma, ale one są asymetryczne (jeden większy a drugien mniejszy) - Jak Pawle wiesz DL ma rurę z jednej strony ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tylko niestety Pancernika trzeba szukaś "z 2 ręki". Niestety zawiesili działalność :(

No, te aluminiowe z pancernika się nieźle prezentują-szkoda że zawiesili działalność.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jezeli to są takie jak ma Mirek2404 i Szyman (miał) to jak dla mnie trochę za szerokie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli chodzi o GIVI - to polecam, są dobrej jakości i bardzo wytrzymałe, szybko docenisz łatwość mocowania, możliwość zabrania ich ze sobą "na kwaterę" po całym dniu jazdy, lub pozostawienia w domu ( alu nie jest to już tak łatwe i oczywiste. Ponadto mając już stelaż i/lub płytę możesz dowolnie zmieniać kufry ,oczywiście w ramach GIVI (system mocowania, i inne najważniejsze elementy nawet jeśli były zmieniane, to są kompatybilne z tymi starszymi). zwróć tylko uwagę, że są dwa różne systemy mocowania (temat był już omawiany na forum).

Pancernik - również polecam (Kolega ma je na V-stromie, sprawdziły się na wyjazdach), ale dostępne są już tylko z drugiej ręki. Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale firma nie tyle zawiesiła działalność, co została podwykonawcą dla kogoś innego i nie "bawią się" już w detal.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W zimie można wyczaić fajne okazje na Alledrogo albo na Ebayu. Potrzebna tylko cierpliwość.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chyba Stoner ma kufry na sprzedaż bo się nad nimi zastanawiałem. Właśnie alu od pancernika (chyba). Proponuję do niego napisać :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zanim się wybierze alu albo plastik trzeba się zastanowić czy to ma być kufer do zabawy w turystykę (od kwatery do kwatery po cywilizowanych drogach) czy kufer wyprawowy. Plastik owszem można zabrać na kwaterę ale dyskusyjne jest użycie go jako stolika, czegoś do siedzenia lub nawet podstawki pod motocykl. ozatym do większości plastików trudno jest przymocować dodatkowy bagaż. A i skutki ewentualnej wywrotki - nawet parkingowej - mogą być nieciekawe. Amen :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Peterka ma ALU ale chyba zarezerwowane przez Klasmana.

Ciekawa sprawa, sporo forumowiczów ma kufry których nie używa :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bo wiecie, z kuframi jak z winem. Pancernik już nie produkuje, więc produkt zrobił się deficytowy i elitarny.. inwestycja lepsza niż w nieruchomości. I podatków nie trzeba za nie płacić.

I całkiem przypadkiem, po owym wstępie napomnę, że mam komplet Pancerników ze stelażami, rozmiar M, 37 L do opylenia.

Jako, że Zwierz mnie kiedyś o nie pytał i Max był zainteresowany, wypadałoby, żeby Panom przysługiwało prawo pierwokupu.

Kufry jak to kufry- alu się utlenia i używki nie wyglądają jak nówki, nie ma co ukrywać, ale najlepsze jest to, że zachowują 100% sprawności, nie rwą się, nie rozklejają, są szczelne i można je zamknąć i iść pozwiedzać atrakcje turystyczne.

Sprzedaję, bo zmieniła mi się filozofia turystyki i motor. Cena jaka mnie interesuje to 1000 zł. I uważam, że to chore, że mam dopłacić jeszcze 700 zł do uszytego z plandeki Giant Loopa..

DSC_0461.JPG

Więcej zdjęć tu: https://picasaweb.go...feat=directlink

Kufry zostały sprzedane

Edytowane przez stoner

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie narzekaj. Kup sobie rogala od chlopakow z ADV. Bedziesz zadowolony. ;) cena przystepna.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rozmawiałem z nimi, robią jedynie mniejszą wersję, a ja potrzebuję odpowiednika Great Basin.

Cena zdecydowanie rozsądniejsza, chociaż gdyby różnica nie była aż tak drastyczna (prawie 3x tyle), wolałbym dopłacić do oryginału i dać zarobić komuś, kto wpadł na ten pomysł, a nie tylko zrobił trochę gorszą kopię..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rozmawiałem z nimi, robią jedynie mniejszą wersję, a ja potrzebuję odpowiednika Great Basin.

Cena zdecydowanie rozsądniejsza, chociaż gdyby różnica nie była aż tak drastyczna (prawie 3x tyle), wolałbym dopłacić do oryginału i dać zarobić komuś, kto wpadł na ten pomysł, a nie tylko zrobił trochę gorszą kopię..

Ale przyznać trzeba, że pomysł pomysłem, ale cena z kosmosu :shock: , ja tam mimo wszystko wolałbym odpowiednik w miarę rozsądnej cenie. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jako, że Zwierz mnie kiedyś o nie pytał i Max był zainteresowany, wypadałoby, żeby Panom przysługiwało prawo pierwokupu.

Dzięki za pamięć, ale na razie inwestycje w motor wstrzymane. Jak masz chętnych to sprzedawaj, jak nie sprzedasz a ja się ogarnę finansowo do wiosny to pogadamy.

ps. Chyba że Dakarowy albo Paweł pożyczą mi pieniędzy, motory opchnęli to są przy kasie :-D

Edytowane przez ZWIERZ

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rozmawiałem z nimi, robią jedynie mniejszą wersję, a ja potrzebuję odpowiednika Great Basin.

Cena zdecydowanie rozsądniejsza, chociaż gdyby różnica nie była aż tak drastyczna (prawie 3x tyle), wolałbym dopłacić do oryginału i dać zarobić komuś, kto wpadł na ten pomysł, a nie tylko zrobił trochę gorszą kopię..

Dobrze gadasz… ale money is king. :) Podobno szykują dużą wersję. Zapytaj.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też dziekuję że pamietałeś, że się interesowałem. U mnie sytuacja jak u większości chyba, aktualnie brak wolnych funduszy+ cały czas zastanawiam się czy takie kufry za bardzo mi nie obciąża moto...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×