Skocz do zawartości
Marcin

Wolna kontrolka w F650

Recommended Posts

Do czego jest te wolne miejsce w kontrolkach? Kierunki, luz, dlugie, olej - wszystko dziala. Zostaje jedno wolne miejsce. Co ciekawe - jest tam poprowadzona zarowka wiec pewnie do czegos to jest. Ktos wie do czego?

beztytuubxx.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki. Zdziwilo mnie to, że nie ma żadnego oznaczenia, żadnego symbolu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki. Zdziwilo mnie to, że nie ma żadnego oznaczenia, żadnego symbolu.

Bo masz termometr, ale jakbyś miał zegar to wtedy ..... ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No tak. Uniwersalna tablica przyrządów. Jak już ją przerabiam to może kontrolke dam do termometru a wolne miejsce na coś zagospodaruję? Np na kontrolkę odczepionego kufra tylnego ;P

Paweł - czekam na celny komentarz ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kurde, Marcin, wolna kontrolka? Nie, Musisz szybko coś z tym zrobić :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Idealne miejsce na kontrolkę rezerwy, skonstruuj Wać ustrojstwo do pomiaru poziomu paliwa :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W jednym z wątków całe szanowne grono nad tym rozważało, acz realizacji się nikt dotąd nie podjął. Marcin, ambitny jesteś... :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bo to nie ma sensu zbyt wielkiego. Latwiej liczyc i jezdzic na licznik.

Myslalem o adaptacji

http://www.hitecrcd.com/products/aircraft-radios-receivers-and-accesories/telemetry/hts-fuel.html

albo czegos na wzór, ale nie wiem, czy pociągnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zrób kontrolkę stopu - po co się ciągle oglądać czy już świeci czy jeszcze nie ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bo to nie ma sensu zbyt wielkiego. Latwiej liczyc i jezdzic na licznik.

Myslalem o adaptacji

http://www.hitecrcd....y/hts-fuel.html

albo czegos na wzór, ale nie wiem, czy pociągnie.

Jak się nie nada, jak się nada, nie spróbujesz to się nie dowiesz :)

Liczę, liczę, a i tak się przeliczę, wiesz, jak jest, człowiek optymistyczna istota, spalanie zaokrągla w dół ;)

Rezerwa dobra rzecz, ale nie zawsze w czasie jazdy są warunki, żeby gmerać ręką i kranik przekręcać, a kto lubi stawać...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Masz poprostu motocykl bogato wyposażony w zaślepki :beer:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobre :-)

Co ciekawe, jak przyjrzec sie aukcjom z zegarami, to nie kazda tablica zegarow posiadajaca zegarek a nie termometr ma te kontrolke oznaczona. Czasami widac, ze kontrolka jest gola, tak jak u mnie.

A czy roznica zegarek/termometr zalezy tylko od typu motocykla - st/funduro, czy rocznika?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Postanowiłem się nie wypowiadać - zbyt odpowiedzialne to zadanie jak na mnie - choć czasu nie jest wiele bo w 2012 koniec świata, a jak tu odejść nie wiedząc czemu puste miejsce jest puste ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jarku, chodzilo mi bardziej o sytuacje w ktorej kupujacy widzac zegarek i nieoznaczona kontrolke moze przyjac, ze cos bylo grzebane w moto i posiada on zegary z innego motocykla.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jarku, chodzilo mi bardziej o sytuacje w ktorej kupujacy widzac zegarek i nieoznaczona kontrolke moze przyjac, ze cos bylo grzebane w moto i posiada on zegary z innego motocykla.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oczywiście, oczywiście ... - jak mówiłem: się nie wypowiadam - nie znam się :(

Pewnie, że każdy szuka dziewicy, aby później używać sobie swobodnie, a latka lecą i motek przechodzi z rąk do rąk - tutaj potrzeby jest moto-ginekolog :lol:

Edytowane przez Jarek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jarek - masz pomysł jak ''na sucho'' sprawdzić, czy kontrolka świeci i działa? Pewnie podać gdzieś napięcie. Nie chodzi mi o samą żarówkę, tylko cały układ. Bo grzać silnika nie mam ochoty :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ta od temperatury. Podejrzewam, że silnik, jak się za bardzo zagrzeje, to powinien jakoś uruchomić tę kontrolkę jako ostrzeżenie, gdyby komuś termometr nie wystarczył. Podejrzewam też, że jest to po prostu impuls/sygnał elektroniczny z termometru gdzieś w silniku. Ciekawi mnie, jak taki sygnał stworzyć, żeby motocykl pomyslal, ze silnik jest przegrzany i zaswiecil kontrolkę ostrzegawczą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×