Skocz do zawartości
tomasz0803

Osłona przedniej lampy, kratka na klosz.

Recommended Posts

A czemu nie? :mrgreen:

Na etapie spawania ramki, teraz trzeba tylko zainstalować jakieś mocowanie, pomalować (matowy czarny) i zakręcić..

Zrobiona idealnie na wymiar, na zdjęciu jest źle dopasowana wielkość.

f8ef1f869c.jpg

Swastyka zakryta, nie propaguję ideologii nazistowskich.. a sama skrzynia to część mojej kolekcji militariów :mrgreen: :mrgreen:

b74c17ac2c.jpg

c06d257a3f.JPG

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zobaczymy jak zamontujesz :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sprzęt wielofunkcyjny :) w sam raz na zlotowe kiebłbaski :D

Dobra robota.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tomasz, ale ta skrzynka z zamazaną w PS glapą, to po nabojach czy po czym innym? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po czym innym, amunicji się nie zbiera bo za jej posiadanie ma się wyrok, chyba że ma się odbite łuski tzn. wystrzelone.

Polskie prawo w tej kwestii jest bardzo surowe, strasznie gonią za to.. ale to dobrze.

A co było w skrzynce.. hm, nie wiem czy forum publiczne jest miejsce odpowiednim na taką rozmowę.

Powiem tylko tyle, że było tam dużo różnych i ciekawych rzeczy z tego okresu. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po czym innym, amunicji się nie zbiera bo za jej posiadanie ma się wyrok, chyba że ma się odbite łuski tzn. wystrzelone.

Polskie prawo w tej kwestii jest bardzo surowe, strasznie gonią za to.. ale to dobrze.

A co było w skrzynce.. hm, nie wiem czy forum publiczne jest miejsce odpowiednim na taką rozmowę.

Powiem tylko tyle, że było tam dużo różnych i ciekawych rzeczy z tego okresu. :)

Chwalę modestię i dyskrecję kolegi. Opowiesz na Zlocie. ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ramka już pospawana, teraz etap robienia uchwytów do zamontowania osłony do motka.

Całość będzie czarna.. :)

myślę że odstęp 30mm max od klosza będzie ok, co o tym myślicie?

8e6aaccc74.jpg

8f040e3f26.jpg

Edytowane przez tomasz0803

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie muszę jeździć na przeglądy.. :mrgreen:

Tez tak chce :) Legalnego Xenona ;D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

powiedz to ubezpieczycielowi w chwili gdy coś się stanie a ty nie będziesz miał przegladu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jak wygląda to od strony prawnej.. czy można wozić się z taką osłoną przedniej lampy czy nie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No właśnie, przecież takie osłony są dostępne w sprzedaży akcesoriów więc myślę, że mogą być zamontowane

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam taką kratkę w motku, przeglądy przechodzi. W terenowych czy ciężarowych samochodach bardzo często spotyka się osłonięte reflektory i policja się tego nie czepia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam taką kratkę w motku, przeglądy przechodzi. W terenowych czy ciężarowych samochodach bardzo często spotyka się osłonięte reflektory i policja się tego nie czepia.

No właśnie, przecież takie osłony są dostępne w sprzedaży akcesoriów więc myślę, że mogą być zamontowane

Może się okazać, że są z homologacją i wtedy jest oki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czarna kratka nie wpływa na przebieg strumienia światła, więc zasadniczo nie ma wpływu na przegląd (w Polsce). Za to przeźroczyste szybki osłaniające reflektor już nie przejdą. W Niemczech może być różnie. Gdy zatrzyma policja i na akcesoriach nie ma nic o TUV czy czymś takim, to mogą pacnąć mandat albo kazać odkręcić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to mogą pacnąć mandat albo kazać odkręcić.

Albo i jedno i drugie ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Albo i jedno i drugie ;)

Nie byłoby twojego postu Jarku, gdybym użył innego łącznika logicznego i wsadził "lub" w miejsce "albo". ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie byłoby twojego postu Jarku, gdybym użył innego łącznika logicznego i wsadził "lub" w miejsce "albo". ;)

No to wtedy bym napisał: albo jedno i drugie :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×