Skocz do zawartości
Marcin

A po co ta linka? ;)

Recommended Posts

1.png

Nr 7. Co to jest? Do czego to sluzy?

Edytowane przez Marcin

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To nie jest ta do wieszania kasku, która jest pod siedzeniem?

DSCF0026.JPG

Edytowane przez rampus

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wygląda ja jakiś przewód masowy.

Skąd to wygrzebałeś? - daj jakieś namiary - chyba że w gumę lecisz ;) :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rampus chyba trafił. Masakra, nigdy bym na to nie wpadł :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jarku, wygląda jak stacyjka albo coś do roz/zał alarmu bądź innego ustrojstwa działającego w instalacji elektrycznej. A ta "linka", to jak trafnie zauważyłeś, wygląda na przewód masowy. A jeśli Marcin leci w gumy, to dostanie nowy nick - Gumolot. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spiskowcy, spiskowcy, elektrycy od 7 bolesci ;)

Rampus ma racje. To linka do wieszania kasku. Pod siedzeniem w EFCE jest takie pastrojenije. Jarek w swoim cziernym woronie tez powinienes miec. W Twoim Leff ksiegowi skreslili te 30 eurocentow z listy ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie, nie, nie... ta linka służy do czego innego. Słyszałem, że przeplata się ją przez kart i tak się jeździ.. ma to działać jak pasy bezpieczeństwa w samochodzie. :mrgreen:

Z tym pytaniem musiałbyś się zgłosić do innej kategorii motocyklistów, są to tzw. dawcy albo kamikaze..

A tak na serio, to ma to służyć jako wieszak dla kasku. Na początku też nie wiedziałem od czego to?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Warto było przewrotnej prowokacji, żeby się dowiedzieć, że też taką linkę mam - chyba :lol:

Idę stąd bo mnie dyskryminują i zabieram Leff'a ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Warto było przewrotnej prowokacji, żeby się dowiedzieć, że też taką linkę mam - chyba :lol:

No coś Ty, wisiała by tak luzem? Na pewno już ją dawno podłączyłeś do aku ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A to ustrojstwo do którego wchodzą śrubli nr 3 i 4, to mi na elektryczne coś wygląda. Że niby jak ktoś próbuje świsnąć wiszący kask, to prądem kopnie? Co to za kekoza? ;)

Zabierz mnie stąd Jarek, bo łacha drą potwornie. Najpierw jednak chciałbym wiedzieć po ki dzwonek jest tam stacyjka na prąd. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No coś Ty, wisiała by tak luzem? Na pewno już ją dawno podłączyłeś do aku ;)

I teraz się dziwi,że motkowi nagle mocy przybyło :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To rebus Leffku - rebus ;)

Dobrze, że nie ceteris paribus... :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A o tej lince jak mnie pamięć nie myli już było na naszym forum. Tak jest to linka do wieszania kasku bo kiedyś sam pytałem co to za ustrojstwo :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

farelke se pod zitzel trzeba bylo zamontowac.. :mrgreen:

Ekologia Panie, ekologia - jadę grzeje, staję przypinam kask :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja bym kasku tam nie zostawił, rekami to da się przełamać..co najwyżej powiesił bym tam łady ekologiczny nelonbojtel :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

B0001766.png?v=03252011

I tu potrzebna moja wypowiedz.

Otórz moi drodzy identycze coś niby kabelek. To lineczka zaopatrzona w czarną rureczke która jest w takim kształcie żeby nam paluszek wszedł w owe powstałe ucho.

Rysunek który kolega przedstawił to 51_0167 - SET OF LOCKS

Pod pozycją nr 1 jest zestaw kluczy który pasuje do

-stacyjka

-korek wlewu paliwa

-zamek kanapy a wyglada tak

51257696912_1_B.jpg?v=212956830

A pod pozycją nr 7 jest owe ucho (opcja). Ukazuje ono nam się po ściągnięciu siedzenia bliżej tylnej części.

Jeśli wasze moto A WIEMY O TYM ZE JEST TO BMW i ma taka opcje. A mianowicie odpięcia tylnej części błotnika wraz z rejestracja w celu np. jedziemy w totalny offroad, lub jezdzimy na swiecy i boimy sie uszkodzic o jeden plastik wiecej. Lub tak jak np w mojeej sytuacji odpowiada podczas przeróżnych napraw bmw odpiecie tylnej czesci

np wymiana amortyzatora, lub prac zwiazanych z wachaczem

B0005370.png?v=03252011

To jest ten sam numer 7

07 52537707937 LOCKING MECHANISM,LICENCE PLATE HOLDER

A więc na zdrowie :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ps. nie tylko wystarczy pociągnąć za tą linke bo mamy jeszcze kilka śrubek do odkrecenia dopiero wtedy używamy tego ucha, otwiera sie zamek który odblokowuje tylną część

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale po co to elektryczne cuś? NA fotce widać czerwony przewódz białym wtykiem...:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A to ustrojstwo do którego wchodzą śrubli nr 3 i 4, to mi na elektryczne coś wygląda. Że niby jak ktoś próbuje świsnąć wiszący kask, to prądem kopnie? Co to za kekoza? ;)

Zabierz mnie stąd Jarek, bo łacha drą potwornie. Najpierw jednak chciałbym wiedzieć po ki dzwonek jest tam stacyjka na prąd. :D

3 i 4 to sruki do przykrecenia elektrycznego mechanizmu stacyjki do stacyjki

B0004671.png?v=03252011

Ale po co to elektryczne cuś? NA fotce widać czerwony przewódz białym wtykiem... :)

To właśnie ta elektryczna część z kostką widoczna na zdj. A kolorem czerwonym akurat jest zabezpieczony zapasowy klucz

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to tak jak podejrzewałem. Ale co ma wspólnego stacyjka na prąd z jakimś kabelkiem do czepiania kasku czy tam jakichś elementów odłączalnych? Nie banglam tego...??? Czy moze tak sobie Niemcy narysowali i już?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ze schematu nie wynika, że istnieje jakiekolwiek połączenie i zależność między elementami, więc na niemiecką logikę zamykanie i zapinanie wrzucili na jedną fiszkę. Tym samym tokiem jest w manualu - obsługa zamka, a obok zapinanie kasku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×