Skocz do zawartości
kuba54se

pomoc w zakupie f650st

Recommended Posts

Witam,

Przymierzam się do zakupu pierwszego motocykla. Przeglądałem allegro i wpadł mi w oko poniższy egzemplarz

http://motyl0078.oto...t-M2875331.html

Czy możecie podzielić się uwagami na jego temat, może ktoś z Wrocławia mógłby go obejrzeć i poradzić czy warto jechać 400 km w celu dokonania zakupu.

Będę wdzięczny za każdą pomoc.

PS. Mam 188 cm wzrostu, czy ten model nie będzie za mały?

Pozdrawiam

Jakub

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

PS. Mam 188 cm wzrostu, czy ten model nie będzie za mały?

To nie wersja ST (niższa), tylko normalna.

Nie widzę problemu, jeśli chodzi o wzrost, sam mam z 10cm więcej i daję radę ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jesteś pewny, że chcesz ST czy Ci to obojętne? Jaki masz plan na używanie motka?

Jeżeli chodzi o linka to zdjęcia wyglądają dobrze, ale dużo więcej powiedzieć nie można. Sama informacja opisowa też skąpa. Brak tylnego błotniczka. Zapytaj: na czym polegała synchronizacja gaźników - niech to dokładnie opisze ;)

Edytowane przez Jarek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ST jest niższy i typowo drogowy. W przypadku Twojego wzrostu szukaj normalnego Funduro. Bardziej uniwersalne :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miałem Jarku również spytać na czym polega synchronizacja gaźników bo sam ostatnio przerabiałem temat i wiem, że gaźniki nie mają króćców do synchronizacji.

Generalnie na zdjęciach OK. Ale informacji praktycznie żadnych

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z Twoim wzrostem spokojnie ogarniesz wszystkie wersje Ja przy 176 na spokojnie siedzę na F 650 z nogami na gruncie.Wersja ST jest trochę niższa i poza asfaltem trochę mniej poręczna.

Edytowane przez mirek2404

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jesteś pewny, że chcesz ST czy Ci to obojętne? Jaki masz plan na używanie motka?

Jeżeli chodzi o linka to zdjęcia wyglądają dobrze, ale dużo więcej powiedzieć nie można. Sama informacja opisowa też skąpa. Brak tylnego błotniczka. Zapytaj: na czym polegała synchronizacja gaźników - niech to dokładnie opisze ;)

Jest mi to obojętne. Motorek chciałbym urzywać na drogach loklalnych. Nie planuje tras autostradami ani żadnego dakaru. Tak po prostu przejechać się gdzieś z dziewczyną czy dojazdy do pracy. A masz jakieś sugestie jeżeli chodzi o ST? W czym GS jest lepszy od ST?

Podpytam się o tą synchronizację i brak błotnika... Jak będę coś wiedział to napiszę

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jest taka sprawa. F650 i F650 ST to mniej więcej jedno z tym, że ST jest niższe. Jeżeli chodzi o GS to inna bajka bo to jest nowszy model motocykla.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Proponuję zapoznać się z historią modelu F650, żebyś zgłębił różnice pomiędzy ST, a wersją zwaną również Funduro. Tak jak wspominałem, ogłoszenie, które przytoczyłeś jest błędnie opisane, to nie jest ST, a właśnie tzw. Funduro. GS to zupełnie inny motocykl.

Na oko:

ST

97f650st.jpg

tzw. Funduro (nazwa handlowa bez dodatkowych oznaczeń)

BMW%20F650%2097%20%203.jpg

Obie wersje po 97 r.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest mi to obojętne. Motorek chciałbym urzywać na drogach loklalnych. Nie planuje tras autostradami ani żadnego dakaru. Tak po prostu przejechać się gdzieś z dziewczyną czy dojazdy do pracy. A masz jakieś sugestie jeżeli chodzi o ST? W czym GS jest lepszy od ST?

Podpytam się o tą synchronizację i brak błotnika... Jak będę coś wiedział to napiszę

Nie będę powtarzał tego co już napisali koledzy, ale w mojej ocenie dla Ciebie lepszym wyborem będzie zwykłe F . GS to już trochę inny motorek - zasilany wtryskiem. Jeżeli chodzi o synchronizację gaźnika to podejrzewam, że usłyszysz: mechanik to robił ;) Tutaj chodzi o wiarygodność informacji przekazywanych przez sprzedającego - poproś o telefon do tego mechanika :) - może się czegoś nauczymy.

Wracając do tematu modeli: F650, F650ST, F650CS. F650GS czy F650GS Dakar - to pewnie ze względów na wzrost najlepszy jest Dakar, ale dobrze by było jakbyś się przed zakupem do każdego przymierzył.

Edytowane przez Jarek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×