Skocz do zawartości
alik

Gniazdo USB w motocyklu (do ładowania) - jak zrobić??

Recommended Posts

http://allegro.pl/gn...3246245149.html

bierzemy to? koszty wysyłki na pół

Ok. Nie ma mnie przez parę dni w Krk, więc weź na siebie ;P W razie czego podeślij konto na PW, przeleję kasę! A gniazdami rozliczymy się w czwartek w Omercie albo House of Beer ;]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moje gniazdko wytrzymało 1,5 miesiąca.

Warto pomyśleć nad jakimś pstryczkiem ON OFF, niech biedna nie chodzi jak nie trzeba.

ScreenHunter_36+Oct.+29+23.12.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moje też chodzi, chociaz rasta swoje reklamuje, ale podobno od początku nie działa.

moje tez od początku nie działało, niestety wywaliłam paragon i reklamować nie mogłam :(

już mam zamontowane inne (zapalniczkowe, +ewentualnie przejściówka USB)

Edytowane przez Doodek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam zwykłe hermetyczne gniazdo

http://img15.tablica.pl/images_tablicapl/63416603_1_1000x700_motocyklowe-gniazdo-zapalniczki-hermetyczne-czarne-12v-120w-znin.jpg

a jak potrzeba to wpinam przejściówkę na USB i tyle

Jak jest fabrycznie na USB, to niestety zwykłego się z niego nie zrobi.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok, ale i tak wszystko jest na usb wiec po co zwykła zapalniczka?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok, ale i tak wszystko jest na usb wiec po co zwykła zapalniczka?

No właśnie teraz to nawet papierosy są na usb............ :mrgreen: Edytowane przez elektrician
  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok, ale i tak wszystko jest na usb wiec po co zwykła zapalniczka?

żebym mogła podpiąć kompresor do napompowania kółka w rowerze ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja korzystam wyłącznie z USB i ani razu nie miałem potrzeby użycia gniazda zapalniczki. Poza tym stosując usb nie potrzebuje wozić wtyczki do zapalniczki, która też swoje miejsce zajmuje => kabel usb jest mniejszy ;)

Jedyne do czego można użyć gniazdo zapalniczki, to kompresorek. Ale mam jeszcze oryginalne gnizado bmw i do niego mogę dać przejściówkę z DIN na szerokie, ale to się może przydać dopiero na jakiejś większej wyprawie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja mam do zwykłego gniazda podłączony trójnik, który jest na stałe w tangbagu i dopiero tam mam podłączone wszystkie telefony itp, więc wyciągam tylko jedną wtyczkę i idę :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niektóre nawigacje szczególnie te starsze nie są zasilane przez usb :-P wtedy przydaje się jednak zwykłe gniazdo do którego zawsze można podłączyć przejściówkę na usb :-P

p.S. Ciekawe która prawda jest teraz ważniejsza - ta bardziej mojsza, czy ta twojsza :lol:

Poza tym nadal nie wiemy czy najpierw było jajko czy jednak kura :roll: :-)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dużą przewagą gniazda na zapalniczkę jest to, że jak się nam zes.a ładowarka po drodze, to prawie na każdej stacji CPN kupimy następną, a tak do trzech jechałem po ciemku.

A z tego co tu widzę, te gniazda USB działają u 3 na 6 osób.

Raczej nie można na tym polegać. Bubel i tyle.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok, ale i tak wszystko jest na usb wiec po co zwykła zapalniczka?

Ja tam mam większość na zwykłe gniazdo zapalniczki, a jedynie kamerę ładuję z USB.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Każdy robi jak mu się podoba :)

Ja już gdzieś pisałem:

w Twinie "małe" oryginalne gniazdo nie ma zastosowania (ponoć takie jak w Ursusach - nie wiem, nie sprawdzałem, kupiłem adapter i się rozpierdaczył przy pierwszym podłaczeniu) dlatego jedno hermetyczne mam na kierownicy i służy do ładowania navi i/lub kamery. Kolejne mam na osobnej kostce pod siedzeniem - takie z długim przewodem które służy do ładowania np ładowarki do baterii znajdującej się w kufrze. Oprócz tego sporo rzeczy mam podpiętych na stałe w instalację z uwzględnieniem bezpieczników na "+".

A jak potrzeba mi USB to wpinam adapter od GoPro.

Nawet już dobrałem odpowiednią wtyczkę do gniazda zapalniczki i mogę na wyjeździe golić się maszynką elektryczną z instalacji na motku :D

Tyle w temacie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moje też chodzi, chociaz rasta swoje reklamuje, ale podobno od początku nie działa.

Właśnie zareklamowałem po raz drugi gniazdo 2xUSB z 4ride.pl kupione przez Enlila bodajże przez sklep Motonita (allegro). Pierwsze wymienili na nowe, teraz oddają kasę.

Ktoś kupił działające gniazdo 2xUSB? ;/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie zareklamowałem po raz drugi gniazdo 2xUSB z 4ride.pl kupione przez Enlila bodajże przez sklep Motonita (allegro). Pierwsze wymienili na nowe, teraz oddają kasę.

Ktoś kupił działające gniazdo 2xUSB? ;/

Zachowaj oryginalny paragon. Mi na razie działa, ale kto wie. Jakoś przy okazji odbiorę :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie muszę zobaczyć co te łajzy mi odeślą, bo oczywiście paragon musiałem wysłać. Mam chyba ksero.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie zareklamowałem po raz drugi gniazdo 2xUSB z 4ride.pl kupione przez Enlila bodajże przez sklep Motonita (allegro). Pierwsze wymienili na nowe, teraz oddają kasę.

Ktoś kupił działające gniazdo 2xUSB? ;/

Działa ale sam musiałem naprawić :D

Od drgań cewka se odpadła, po przylutowaniu wzmocniłem klejem na gorąco i działa już 4 miesiące. Roboty na jedno piwo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Działa ale sam musiałem naprawić :D

Od drgań cewka se odpadła, po przylutowaniu wzmocniłem klejem na gorąco i działa już 4 miesiące. Roboty na jedno piwo.

Naprawiałeś to z 4ride? Bo wygląda na lekko nierozkręcalne, a skoro sami najpierw wymienili na nowe, a później oddali kasę, to chyba też nie potrafią tego złożyć do kupy tak, żeby było szczelne ;]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Firmy nie pamiętam, paragon zgubiłem ) ok 70 zł

ScreenHunter_36+Oct.+29+23.12.jpg

Edytowane przez Grymol

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×