Skocz do zawartości
Peterka

Spawanie aluminium we własnym garażu

Recommended Posts

Fajna sprawa do samodzielnych napraw:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pisałem o tym przy okazji jakiegoś posta o pęknietym karterze silnika i sączącym się oleju. Tylko nie znalazłem takiego filmu. Podałem tam link gdzie można toto kupić . Sam używałem do naprawy miski olejowej w mercedesie 124 ( chyba ze 3 razy rozbiłem )- rewelacja

http://f650gs.pl/topic/2027-f650-95-wyciek-oleju/

Edytowane przez komir

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Super sprawa, tylko jak to się u nas nazywa? Linki które podał Komir już nie działają, a pod nazwą HTS 2000 nic nie znalazłem

Edytowane przez przemekdab

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chyba to wypróbuję… mam pęknięcie na płycie pod silnikiem, zobaczymy, co to potrafi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Peterka, Komir - dzięki i fajnie, że taka informacja jest w dobrze opisanym wątku - będzie w przyszłości łatwo odszukać :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Słuchajcie ale to fajna sprawa i cenowo też nie ma tragedii. Z tego co pisza to 17zł za 4 pręty po 25cm i 2.5mm średnicy. Może to być całkiem fajna sprawa

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Genialna sprawa! Może pospawam sobie jakieś gmole ;)

Aluminiowe ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Aluminiowe ;)

heh, wyprzedziles mnie Jarku :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kwestia tylko czy spełnią swoje zadanie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na filmiku było widać, że tak nadlewy robione na odlewach pękały kawałek dalej co dobrze świadczy o połączeniu .Jest tylko jedne pytanie jaka temperatura łączenia lutu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja woziłem aluminiowe cześci do spawacza. Chyba to kupię cena odpowiednia.

I tak też zrobiłem kupiłem i podjąłem się precyzyjnej naprawy zacisku hamulcowego.

Zaznaczam że te filmiki wyżej to niby wszystko tak ładnie ja spawałem palnikiem na propan butan i nie było tak pięknie (zbyt długi czas nagrzewania materiału lecz bezpieczniejszy)

Jeśli chcecie coś pospawać gabarytów np takiego zacisku musi to być minimum palnik na propan-butan a max acetylen-tlen.

Do wykonanej naprawy zużyłem 7 patyczków ALUM WELD

Oto mały tutorial z tego co jestem w stanie naprawić

Zacisk brembo

2012-02-06+18.56.11.jpg

Klocek hamulcowy powinien byc sciskany w 3 punktach w moim przypadku 2. 1 brak

2012-02-06+18.56.59.jpg

tu zdj od góry z widocznym uszkodzeniem oraz widać tutaj ile tarcza hamulcowa zjadła zaciska 2mm

2012-02-06+19.06.14.jpg

Brak 3 podpórki

2012-02-06+19.07.13.jpg

Narzędzia i materiały potrzebne do przystąpienia do naprawy (widoczny palnik się nie sprawdził więc potem użyłem innego już na butle 12kg

2012-02-06+19.08.00.jpg

Jak piwo wam się skonczy trzeba sie ratowac grzańcem

2012-02-06+20.46.53.jpg

A tu już postępy w pracy

2012-02-06+21.31.11.jpg

2012-02-07+16.35.00.jpg

2012-02-07+16.35.48.jpg

2012-02-06+21.31.18.jpg

2012-02-07+21.21.06.jpg

2012-02-07+21.21.25.jpg

Troche zacisk zmienił kolor od temperatury

2012-02-07+21.21.31.jpg

2012-02-07+21.21.56.jpg

Ostatniego zdj już wypiaskowanego( brak przebarwień) złożonego zacisku nie mam dodam jak je zrobię

Jakby co służę pomocą w wykonaniu napraw

Edytowane przez baler1950

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobra relacja - ja jednak tak naprawiany zacisk potraktowalbym jedynie jako element treningowy. Troche strach jezdzic na TAKIM hamulcu. Ale... ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Masakra, a później możesz kupić motocykl po takich rzeźbach..

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

peterka, sam zacząłeś o spawaniu alu w garage ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

i teraz mam za swoje :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli poprzednio jeżdziłem na takim czymś i klocek hamulcowy był krzywo to teraz siedzi on w prawidłowej pozycji i dociska tarczy pełną powierzchnią czyli jest lepiej i poprawia to system działanie docisku a tak poza tym motocykle posiadają jeszcze tylni hamulec.

Pokazałem wam co jestem w stanie naprawić i w czym mogę wam pomóc!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Słuchajcie zacisk jak się uszkodzi to zapewne w tym miejscu lub nieco dalej od uszkodzenia. Efekt będzie taki, że będzie nierówno hamował ale zahamuje. I ciekawy jestem wytrzymałości bo nie ukrywam, że narzędzie ciekawe i może być pomocne. Nie raz spotkaliśmy się z cieknącym np olejem z obudowy silnika (bodajże łańcuch się do tego przyczynił)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jako posiadacz moto z tylnim subframe i paroma innymi czesciami z alu mam pytanie do tych ktorzy juz mieli okazje tego narzedzia naprawczego uzywac:

jak widzicie szanse w zastosowaniu ww paleczek z lutownica gazowa?

Lutownica taka zasilana gazem zapalniczkowym (propan-butan) zajmuje tyle miejsca ile wiekszy dlugopis a daje dosc wysokie temp (600-700oC),

waga niewielka, czas dzialania ograniczony. Na wyjazdy w egzotyczny kierunek bez wizji naprawy czesci alu moze to byc jakis pomysl....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobra relacja - ja jednak tak naprawiany zacisk potraktowalbym jedynie jako element treningowy. Troche strach jezdzic na TAKIM hamulcu. Ale... ;)

Gorzej niż było nie będzie .

Jako posiadacz moto z tylnim subframe i paroma innymi czesciami z alu mam pytanie do tych ktorzy juz mieli okazje tego narzedzia naprawczego uzywac:

jak widzicie szanse w zastosowaniu ww paleczek z lutownica gazowa?

Lutownica taka zasilana gazem zapalniczkowym (propan-butan) zajmuje tyle miejsca ile wiekszy dlugopis a daje dosc wysokie temp (600-700oC),

waga niewielka, czas dzialania ograniczony. Na wyjazdy w egzotyczny kierunek bez wizji naprawy czesci alu moze to byc jakis pomysl....

Pałeczki z lutem i palnik - jak najbardziej . Gaz - żródło zasilania do dostania prawie wszędzie. Naprawy są energożerne więc mały zbiorniczek nie na wiele się nada.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×