Skocz do zawartości
logix

Wydech made by Edhaus

Recommended Posts

Idąc tym tokiem myślenia można pruć katalizatory, zakładać HID-y do zwykłych lamp, stosować mikroskopijne kierunkowskazy i wolne wydechy. "przecież mi to nie przeszkadza, mam fajny motocykl/samochód" , a że inni muszą z tym żyć... A dlaczego nie palić plastikowych butelek i opon? Patrząc na dyskusje i protesty gdy gdzieś chcą wybudować trasę szybkiego ruchu pod oknami, głównym argumentem na nie jest hałas i zanieczyszczenie spalinami. I wtedy wszyscy powołują się na normy, zasady dobrego współżycia itp. Cała dyskusja, z mojej strony, sprowadza się tylko do tego, że robiąc takie modyfikacje należy sprawdzić czy jest to chociaż trochę zbliżone do obowiązujących norm. Żyjemy w kraju, gdzie nie za bardzo takie przepisy są egzekwowane. W Niemczech niespełniający norm pojazd jest praktycznie natychmiast eliminowany z ruchu. Po pierwsze dlatego, że może stanowić zagrożenie i uciążliwość dla otoczenia a po drugie, że "wolna amerykanka" w przeróbkach może stanowić zagrożenie dla samego właściciela. I nie chodzi tu tylko o głośne wydechy

Piotrku w 100% się z Tobą zgadzam ale nie rozumiem dlaczego wszyscy tak zaczęli krytykować Logixa? Przecież nie robił tego sam metodą garażową tylko dał do faceta, który się tym zajmuje podobno zawodowo i ma ogólnodostępne ogłoszenie . Jako konsument odłożył pieniążki i skorzystał z oferty zakładu, który z tego co zrozumiałem daje dwa lata gwarancji na wykonaną robotę więc jeżeli jest coś nie tak nie należy wieszać psów na Logixie tylko na zakładzie wykonującym takie usługi (oczywiście jeżeli faktycznie poziom hałasu jest za wysoki bo na razie wszyscy znawcy założyli, że jest za głośny oglądając film na youtube :-D). Najlepsze jest to, że niektórzy z Tych co krytykowali sami posiadają akcesoryjne kominy :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A może te informacje, które mówią o tym, że tłumik jest profesjonalnie zrobiony może nie są takie złe. Popatrzmy na to z innej strony. Jeździmy przez lata, przez ten okres wydech się zużywa, coś w nim lata ale puszka jest OK. Można wówczas oddać do takiego kolesia wydech nie po to aby zrobił głośniejszy tylko po to aby go naprawić i uczynić możliwie cichym.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@ Vengosh

Nie chodzi o wieszanie psów. Chodzi tylko o to, że chłopak wywalił kasę, pewnie ciężko zarobioną, w firmie mieniącej się profesjonalną i ma coś za co mogą mu zabrać dowód rejestracyjny. Jeśli czytałeś moje wcześniejsze posty to zauważyłeś moje stwierdzenie, że gostek powinien chociaż jako minimum dać wyniki pomiary hałasu. Uczciwym była by choćby informacja, że sprzęt nie spełnia norm i robi się to na własną odpowiedzialność. Każdy markowy tłumik jest zaopatrzony w informację, że jest do stosowania poza drogami publicznymi lub w homologację potrzebną przy kontroli. Inna sprawa, że w cywilizowanych krajach niehomologowany tłumik nie ma szansy przejść przez pierwszą kontrolę drogową.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może ktoś odezwie się do Edzia na 506436737 i nr GG 7415448 i go zaprosi do dyskusji?

Z tego co wiem można sobie zamówić u niego także dbKiller’a.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Aliku, tu raczej nie chodzi tylko o Edzia. Wielu magików tworzy w wydechach. Mi chodzi tylko o uświadomienie, że takie przeróbki nie powinny być przypadkowe. Niestety opinia o nas - motocyklistach jest raczej mało budująca. Między innymi przez ludzi na szlifierkach latających z wolnym wydechem do odcięcia. Miśki w końcu zrobią z tym porządek, podobnie jak kilka lat temu z ryczącymi samochodami. Po co się podstawiać? Po co dawać argumenty ludziom, którzy nie wiedzą o co w całej naszej zabawie chodzi?

Dobra. Z mojej strony koniec. Amen

I za zdrowie wszystkich ryczących i nieryczących :drinkbeer: :drinkbeer: :drinkbeer:

Edytowane przez rPiotrek
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spoko Piotrek - aczkolwiek myślę, że to byłoby pouczające porozmawiać z Mr. Ed’em - jego prace nawet mi się podobają i facet nie jest "bezmyślnym rzeźnikiem” - powiem tak, że spotkałem się z wpisami osób, które miały tzw. wolne wydechy i dawali do niego aby wyciszył je a mimo to było słychać sympatyczny basik.

Ja Cię rozumiem i w gruncie rzeczy popieram legalizm, ale uważam, że nasz „rynek” motoryzacyjny jest jeszcze w fazie rewolucji przemysłowej podczas, gdy na zachodzie już w XXI wieku ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bardzo ciekawa dyskusja. Bardzo ciekawa. To może ja dodam tyle, że wolę jak jest ciszej niż głośniej. Prawdopodobnie coś przeoczyłem, bo nie dostrzegłem, żeby ktoś wieszał psy na Logixie. Legalistą nie jestem i jak tylko mogę poomijać przepisy, to omijam, ale z buczącym tłumikiem w Niemczech, w Austrii lub w Szwajcarii, to mandacik i dodatkowe problemy, a tego nie lubię. Stąd też jeżeli przestrzegam przepisów, to bardziej dlatego, żeby uniknąć nieprzyjemności, niż z wrodzonego zamiłowania do często skajnie idiotycznych regulacji. Inna sprawa, że poza terenem zabudowanym latam niekiedy wolniej niż dozwolone 90 km/h, bo ważniejsze, to co dzieje się albo może stać się na drodze niż to ile można pogonić. Podobnie jak James z Top Gear, ja Kapitan Ślimak jestem... :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale się chyba nie gubisz na drodze jak James?? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale się chyba nie gubisz na drodze jak James?? :)

Bywa...:)

Leff, "Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój." Duńczyk

Absolutnie tak. :drinkbeer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To filmik megagame z naszego forum :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja chciałem zobaczyć jaki dźwięk wydaje GS bez tłumika i z przerobionym tłumikiem :) podoba mi się :) uważam, że takie przerabianie (w granicach rozsądku) daje dużo frajdy samemu bikerowi. Po to ma motocykl żeby się nim bawił :) sam też miałem kiedyś ogara czeskiego i zrobiłem do niego tłumik. Poszedłem na złom poszukałem jakieś rurki jakieś blaszki pospawałem i efekt był taki, że z kilometra było mnie słychać :D ale frajdy miałem co nie miara, bo czułem się jak Jassy James z amerykańskiego programu. Homologacji nie miałem a jadąc przez Świecie n/W policja jechała za mną i nic mi nie zrobili (na szczęście). Później mi przeszło i teraz cieszę się ogromnie z dźwięku mojej F650 ST, bo jest w miarę cicha i słychać, że coś ma pod bakiem :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja tam lubię jak jest "głośniej"

Jeśli chodzi o singla BMW to baaardzo ładnie hałasuje RED'a supermoto z LeoVince

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli chodzi o singla BMW to baaardzo ładnie hałasuje RED'a supermoto z LeoVince

Zgadza się, lubię jeździć za Red'em ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dźwięk w jednym cylindrze efki też niczego sobie ;)

Edytowane przez enlil

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

We Wrocławiu Jerry ma ciekawą modyfikacje z oryginalnych wydechów, może się wypowie.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

We Wrocławiu Jerry ma ciekawą modyfikacje z oryginalnych wydechów, może się wypowie.

Nie chce mi się jechać do Wrocławia, żeby się wypowiadać ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gdybym nie kupił mojego dakara wiele lat temu(4000 km, 1 rok) po modyfikacji wydechu, to szukał bym okazji by to tanio zrobić.Dlatego uważam, że propozycja Eda jest bardzo interesująca. Jak kumam z wypowiedzi, z gościem można się dogadać co do oczekiwań tak , aby wilk był syty i owca..(pewnie można uzyskać efekt zgodny z normą przekładający się na przyjemność słuchania basowego odgłosu singla) Moim zdaniem pyrkanie GS'a z oryginalnymi wydechami jest fatalnym nieporozumieniem i . Wydech mojego dakara budzi emocje wśród wielu innych posiadaczy GS'ów(jeden czyni nieudolne próby namówienia mnie do zamiany, hi,hi). Ja jednak od lat mam mieszane uczucia l czasami jest mi głupio( bo zgadzam się z niektórymi krytycznymi uwagami, które powyżej przeczytałem no i często włączam alarmy w zaparkowanych puszkach), ale bez wątpienia jestem zauważany przez tych kierowców,którzy nie patrzą w lusterka, co pomaga np. w korkach.

Poza tym "Guru" tego forum lubi głośne wydechy, więc z nimi zostaję. A z Edem pogadam na temat zamiany pojedyńczego tłumika na dwa w moim Spitfire, bo ceny ma interesujące. A, NIEDAWNO ODPALIŁEM jUNAKA Z ORYGINALNYM TŁUMIKIEM-BALSAM DLA USZU ! I nikomu nie przeszkadzało.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jerry - masz w ryj i nic Ci już nie pomoże :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja tam lubię jak jest "głośniej"

Jeśli chodzi o singla BMW to baaardzo ładnie hałasuje RED'a supermoto z LeoVince

Zgadza się, lubię jeździć za Red'em ;)

a dziękuję

to co jest fajne w moim tłumiku to to, że mam 4 różne dBkillery + siateczka - w sumie mogę zrobić 9 kombinacji i za każdym razem dźwięk jest zupełnie inny

dzisiaj usłyszałem co Pan Edek zrobił z wydechem w bliźniaczym Xmoto - jest rewelacja

przede wszystkim bass i jeszcze raz bass - mój LeoVince to mały pikuś przy edziu - mimo, że mam 4 różne końcówki w moim tłumiku to nie jestem w stanie uzyskać takiego bassu, jedyna wada przerobionego oryginalnego tłumika: to troszkę za głośno on działa, z rumunii wróciłbym głuchy, ale podobno to można ustalić z edkiem

teraz zastanawiam się czy nie przerobić swojego oryginalnego tłumika - zwłaszcza, że kosztowało to tylko 270 zł, a na wydechu praktycznie nie widać ingerencji edzia

o tym pisałem 1 listopada - niestety 2 tygodnie poźniej edka kombinacja wypaliła się w środku i tłumik poszedł na gwarancji z powrotem do mechaniora - edek oczywiście to naprawił a dokładniej wyciął ze środka wszystko i jest mega głośno, wręcz nie przyjemnie, a jeżdżenie (blisko) za tym motocyklem jest niemożliwe

więc wolę swojego leosia :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

o tym pisałem 1 listopada - niestety 2 tygodnie poźniej edka kombinacja wypaliła się w środku i tłumik poszedł na gwarancji z powrotem do mechaniora - edek oczywiście to naprawił a dokładniej wyciął ze środka wszystko i jest mega głośno, wręcz nie przyjemnie, a jeżdżenie (blisko) za tym motocyklem jest niemożliwe

więc wolę swojego leosia :)

Na to mi własnie wyglądało, jak czytałem o produkcji Pana Edzia :lol: ale ja się nie znam...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co ciekawe, na forum Fazera sporo osób przerabia u Edzia i nie ma problemów z wypalaniem. Może konstrukcja tłumika też swoje robi?

Ja zbieram na Leo albo Akrapa ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

o tym pisałem 1 listopada - niestety 2 tygodnie poźniej edka kombinacja wypaliła się w środku i tłumik poszedł na gwarancji z powrotem do mechaniora - edek oczywiście to naprawił a dokładniej wyciął ze środka wszystko i jest mega głośno, wręcz nie przyjemnie, a jeżdżenie (blisko) za tym motocyklem jest niemożliwe

więc wolę swojego leosia :)

Na to mi własnie wyglądało, jak czytałem o produkcji Pana Edzia :lol: ale ja się nie znam...

Jesli kolega jest zainteresowany to lezy u mnie oryginal do x-challenge/x-moto. Chetnie sie pozbede. Szczegoly na PRV.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×