Skocz do zawartości
logix

Wydech made by Edhaus

Recommended Posts

Jesli kolega jest zainteresowany to lezy u mnie oryginal do x-challenge/x-moto. Chetnie sie pozbede. Szczegoly na PRV.

Właśnie sobie przypomniałem, że też mam oryginalny... nawet dwa :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie sobie przypomniałem, że też mam oryginalny... nawet dwa :-)

Bylem pierwszy :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jesli kolega jest zainteresowany to lezy u mnie oryginal do x-challenge/x-moto. Chetnie sie pozbede. Szczegoly na PRV.

Właśnie sobie przypomniałem, że też mam oryginalny... nawet dwa :-)

Bylem pierwszy :lol:

ja byłem pierwszy :-D bo mój oryginalny tłumik jest już zarezerwowany na badania techniczne i był używany na czas reklamacji :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja się zastanawiam jak tego rodzaju modyfikacje wpływają na trwałość silnika, kolektora i zaworów?

Po wypruciu kominów mieszanka jest bogatsza/uboższa? jak się zmienia temperatura spalin, wypalenie zaworów itp...?

Ktoś w ogóle to mierzył lub zauważył jakieś ciekawe objawy po długotrwałym użytkowaniu wyprutych kominów?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Łasica, nie idź tym tropem, chcesz wydech to kup jakis firmowy

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wczoraj spędziłem pół nocy na czytaniu każdego tematu na forum dotyczącego tłumików i ich tjuningu przez duże T! Od początku planowałem oddanie kominów do Edzia ale tak schodziło i schodziło... Pewnie kilkoro z was się ucieszy bo po przeczytaniu całego wątku, waszej argumentacji za i przeciw, zrezygnowałem z usług wyżej wymienionego i podszedłem do sprawy sam.

Nie wiem kto wrzucił ten link: http://faq.f650.com/...ficationsGS.htm - ale jestem mu wdzięczny :beer:

Krótko mówiąc, wyje... wyjąłem to cholerstwo które siedziało w lewym tłumiku (instrukcję znalazłem właśnie w powyższym linku) i jestem naprawdę usatysfakcjonowany dźwiękiem oraz zaoszczędzeniem minimum 400 zł. Poprawił się niski bass na wolnych obrotach, a jak się odkręci to też porządnie szczeknie :twisted:

Jeśli ktoś chce wybebeszać tłumiki to niech zacznie od tego, a jak mu się nadal nie będzie podobało to niech wtedy brnie dalej :-P

Edytowane przez sebeszczyn_18

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A w lewym to nie jest kat?

wysłano z wodoszczelnego

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A w lewym to nie jest kat?

wysłano z wodoszczelnego

tez tak myślałem, dobrze że w F800 jest jeden to nie ma z tym problemu :P

Edytowane przez Łasica
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A w lewym to nie jest kat?

Siedzi, ale nie w tym miejscu:

gs_exhaust.jpg

Katalizator to (2). Ja wypieprzyłem element oznaczony jako (1) czyli to:

Baffle1.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cieszę się że link się przydał :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak profilaktycznie zapytam, w przedliftowym powinno kopcić tylko z jednej rury? ;) Cóż może oznaczać lekkie kopcenie z drugiej? ;>

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak profilaktycznie zapytam, w przedliftowym powinno kopcić tylko z jednej rury? ;) Cóż może oznaczać lekkie kopcenie z drugiej? ;>

W poliftowym z jednej - prawej - patrząc od tyłu, w przedliftowym z obydwu - z prawej mocniej z lewej słabiej - parząc również od tyłu oczywiście.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W poliftowym z jednej - prawej - patrząc od tyłu, w przedliftowym z obydwu - z prawej mocniej z lewej słabiej - parząc również od tyłu oczywiście.

To dobrze ;) A jaki jest powód tego pyrkania z lewej rury?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja się nie znam, to się wypowiem! :-D

moim zdaniem powód wydostawania się spalin z lewej rury jest taki sam jak w przypadku rury(tłumika) prawej(/go) - czyli no dlatego że są w nich na końcu otwory przez które te spaliny sę mogą wydostać na zewnątrz ;-) nieźle to wydedukowałem co? :cool:

a że z lewej mniej leci niż z prawej to pewnie przez to, że w lewym jest mniejsza zdolnosć do przepływu tych spalin, poniewaz jest tam katalizator, wytłumienia itp itp.

:beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a że z lewej mniej leci niż z prawej to pewnie przez to, że w lewym jest mniejsza zdolnosć do przepływu tych spalin, poniewaz jest tam katalizator, wytłumienia itp itp.

:beer:

Albo dziura w tych przed liftem, ktorej byc nie powinno :). 90% motkow u nas to ma. Moj tez mial :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Albo dziura w tych przed liftem, ktorej byc nie powinno :). 90% motkow u nas to ma. Moj tez mial :lol:

No właśnie jak kupowałem, to dostałem (dzięki Doodek ;D) kilka ostrzeżeń tego typu właśnie, że leci też z tej rury, z której za bardzo nie powinno (jak się okazuje u 90% przedliftowców nie powinno...) ;]

Jak rozumiem z opisu i rysunku na http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/18_0407-czesci-ukladu-wydechowego-z-mocowaniem/i51601/r2000/m01 (rysunku nie mogę wkleić bo nie ma rozszerzenia) "wydech" lewy (od tyłu), czyli nr 1, zawiera katalizator + tłumik, a prawy, nr 5, sam tłumik. I teraz z objawów i rysunku zamieszczonego przez sebeszczyna_18, tj:

gs_exhaust.jpg

wynikałoby, że część spalin idzie przez katalizator, a część nie, i tak nie powinno być, gdyż nie powinno być wspomnianej przez Dakarowego dziury? Czy ten kat. tak tylko dla picu jest? ;]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spójrz w którym miejscu jest katalizator a w którym wylot.. dojdziesz do wniosku że wszystkie spaliny leca przez katalizator i tak ma być :-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spójrz w którym miejscu jest katalizator a w którym wylot.. dojdziesz do wniosku że wszystkie spaliny leca przez katalizator i tak ma być :-)

Wylot jest z prawej strony rysunku, też się na to nabrałem ;D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pytanie trzymające się tematu ale dotyczące spalania. Czy po wypierdzieleniu tego elementu o którym wcześniej pisałem ma prawo wzrosnąć spalanie?

A jeśli tak to o ile procent mniej więcej? Pytam bo wczoraj wracałem do domu i ku mojemu zdziwieniu moto stanęło z braku paliwa... Po obliczeniu spalił mi 6.3 litra. SPORO... :shock: Biorąc pod uwagę że w tamte wakacje jak jechałem z plecakiem w Bieszczady + pełen zestaw kufrów i torba na bak, spalanie miał około 4,6 l/100km.

Sprawdziłem samą sondę lambda - jest okej (jutro jeszcze sprawdzę jej obwód elektryczny do sterownika).

W święta zamierzam pojeździć trybem oszczędnym (90 - 100 km/h max i nie pałować). Zobaczymy jakie będą rezultaty bo nie ukrywam ze tak wysokie spalanie może wynikać z mojego ostatniego stylu jazdy nastawionego na jaranie się dźwiękiem - czyli przyśpieszanie, zwalnianie, teren, miasto, 0 trasy itp... ;)

Edytowane przez sebeszczyn_18

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tyle powinien pić przy 15.... i wiecej

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

sebeszczyn_18 - jak tam z tym spalaniem? ustaliłeś już przyczynę zwiększonego zużycia paliwa?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie jeszcze nie. To znaczy tak, wczoraj byłem na otwarciu w Bełchatowie to zalałem 9.4 litra i po przejechaniu 160 km nie zapaliła się rezerwa, także na pewno spalił mniej niż 6 l/100 :P Ale ile dokładnie to jeszcze nie wiem.

Ponawiam pytanie! Czy zmiana tłumika, lub tak jak ja zrobiłem ze wywaliłem to badziewie ma wpływ na spalanie? A jeśli tak to jakie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ponawiam pytanie! Czy zmiana tłumika, lub tak jak ja zrobiłem ze wywaliłem to badziewie ma wpływ na spalanie? A jeśli tak to jakie?

Mialem u siebie przez krotki czas akcesoryjny przelot i spalanie nie wzroslo jakos bardzo odczuwalnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×