Skocz do zawartości

Recommended Posts

Z góry się przyznam że moje doświadczenie na jeździe motocyklami jest słabe, jak nie tragiczne.

Ponad rok temu zdałem na prawko kat A. Faktem jest to że zdałem za pierwszym razem, ale to chyba dzięki szczęściu, bo wiem że na placyku te ósemki mi nie wychodziły książkowo.

Od zawsze podobały mi się turystyczne motocykle BMW, już najbardziej to 1200 adventure. Z jednej strony piękny i masywny, z drugiej chyba by,m musiał mieć nasrane w głowie żeby z moim doświadczeniem na niego wsiadać :D

Więc zdecydowałem się że raczej będę szukał 650 GS

Ale teraz dwa pytania po pierwsze czy dam sobie rade z tym motocyklem? Czy na pierwszy motor nie jest za duży i za ciężki. Problem jest bardziej dostrzegalny kiedy trzeba motorem powoli manewrować.

I drugi to jaki wybrać. Kupić 650 z lar 96 czy dołożyć drugie tyle i nowszego z roczników około 2002.

Nie potrafię znaleźć na necie informacji jakie są równice techniczne pomiędzy tymi modelami, najbardziej to mam na myśli wagę i wysokość

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ile masz wzrostu [długość nóg?] i jaka waga?

Czy myślisz o jeździe z plecaczkiem, czy tylko sam?

:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Krótko:

W poszukiwaniu różnic pomoże Co wyszukiwarka - jest już na ten temat trochę napisane.

F650 - czy F650GS jako pierwsze moto będzie zdecydowanie lepsze niż duże BMW czy inne duże moto.

Jak sobie nie poradzisz z F650 to znaczy, że raczej nie powinieneś mieć motocykla, ale przodem zawsze musi iść wyobraźnia i realna ocena umiejętności - inaczej na wszystkim możesz sobie zrobić krzywdę ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jak nigdy nie jezdziłeś to 650 bedzie +- akurat.

Ale proponował bym mniejszy zebys nauczył sie jeżdzic.

Jezdziłes czymkolwiek?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ile masz wzrostu [długość nóg?] i jaka waga?

Czy myślisz o jeździe z plecaczkiem, czy tylko sam?

:)

Mygosia, ty tu niby pomóc chcesz czy wyciagasz wszystkie potrzebne informacje ? :-P

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mygosia, ty tu niby pomóc chcesz czy wyciagasz wszystkie potrzebne informacje ? :-P

Mygosia badanie rynku robi... :lol: Czy towary na forumowych półkach należytej jakości. :lol: :lol: :lol:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oj Pawle - to nie są "potrzebne informacje" ;)

Po prostu jak ktoś ma 150cm wzrostu, to ciężko mu polecić BMW :)

A jak ktoś chce jeździć głównie z plecakiem, to ja bym wzięła trampka ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mygosia badanie rynku robi... :lol: Czy towary na forumowych półkach należytej jakości. :lol: :lol: :lol:

Przecież nie może być zbyt świeże - nieprzegryzione z jednej strony, a drugiej przestarzałe z nieaktualnym terminem użycia :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam 180 cm i waże około 72 kg. Będę jeździł sam, jakoś miał bym strach zabrać dziewczynę na motor. Nie wiem kto byłby bardziej wystraszony, ona czy ja :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chłopaki, od zawsze podobał mi się f650 gs. Nie chce kupować jakieś hondy cbf 250 później za dwa lata 500 i po pięciu latach kupić gs. Bo szkoda mi czasu i kasy na te motory. Pytanie czy z zerowym doświadczeniem można opanować 650 GS

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ile masz wzrostu [długość nóg?] i jaka waga?

Czy myślisz o jeździe z plecaczkiem, czy tylko sam?

:)

Mam 180 cm i waże około 72 kg. Będę jeździł sam, jakoś miał bym strach zabrać dziewczynę na motor. Nie wiem kto byłby bardziej wystraszony, ona czy ja :D

Wysoki ale zajęty MyGosiu :-)

Larencase, musisz się przyzwyczaić do małych uszczypliwości, tak tu często jest :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chłopaki, od zawsze podobał mi się f650 gs. Nie chce kupować jakieś hondy cbf 250 później za dwa lata 500 i po pięciu latach kupić gs. Bo szkoda mi czasu i kasy na te motory. Pytanie czy z zerowym doświadczeniem można opanować 650 GS

Po chyba dziesięciu latach kupilem motocykl i był to GS, jezdzi się jak na rowerze, dasz spokojnie rade.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak jak pisali koledzy z 650 przy jej mocy spokojnie powinieneś dać radę.1200 to dużo mocniejsza maszyna i ja sam czuję do niej pewien respekt .Czy roczniki 94-00 czy nowsze? F 650 to całkiem niezła maszynka,mało pali rzadko coś się psuje i fajnie się prowadzi a przy tym jest dość trwała.W wersji GS do tych zalet dochodzi nieco mniejsze zużycie paliwa nieco łatwiej dostępne są części (chociaż i do starszego są ) no i co by nie mówić jest nowszy.Wszystko zależy od stanu Twojego portfela.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chłopaki, od zawsze podobał mi się f650 gs. Nie chce kupować jakieś hondy cbf 250 później za dwa lata 500 i po pięciu latach kupić gs. Bo szkoda mi czasu i kasy na te motory. Pytanie czy z zerowym doświadczeniem można opanować 650 GS

jestem od Ciebie trochę niższa i trochę lżejsza i z zerowym doświadczeniem - dałam radę - Ty też dasz :) to nie wzrost i waga jest kluczowe w opanowaniu ;)

Edytowane przez agawu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jestem od Ciebie trochę niższa i trochę lżejsza i z zerowym doświadczeniem - dałam radę - Ty też dasz :)

A dokładnie Ile masz wzrostu Agawu [długość nóg?] i jaka waga?

Czy myślisz o jeździe z plecaczkiem, czy tylko sama? :)

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

180, to myślę, że spoko fizycznie sobie poradzisz.

A cała reszta zależy od tego co masz między uszami.

:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

180, to myślę, że spoko fizycznie sobie poradzisz.

A cała reszta zależy od tego co masz między uszami.

:)

A kark ? Co mówi kark? :lol: :lol: :lol:

Edytowane przez Jarek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Własnie często słyszałem że płeć piękna wybiera 650 GS i bardzo im przypada do gustu.

Pamiętam pierwsze odcinki Long Way Round gdzie Ewan McGregor ćwiczył na 650 GS i ciągle się przewracał, a jednak okrążył świat na 1200 GS.

A do drobnych uszczypliwości to spoko, damy rade. W końcu trochę humoru nawet czarnego musi być ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

PAweł - może jakąś ankietkę obowiązkową wrzucisz przy rejestracji na forum?

:D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

widzę że będzie z Ciebie dobry herbatnik :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

PAweł - może jakąś ankietkę obowiązkową wrzucisz przy rejestracji na forum?

:D

Ale tylko dla kobiet ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A dokładnie Ile masz wzrostu Agawu [długość nóg?] i jaka waga?

Czy myślisz o jeździe z plecaczkiem, czy tylko sama? :)

jak widzę zaraźliwe jest to badanie rynku na forumowych półkach :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może wpadniesz do Bielska? - pogadamy, przymierzysz się do F - jak będziesz miał szczęście to spotkasz i F650 i F650GS w jednym miejscu ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może wpadniesz do Bielska? - pogadamy, przymierzysz się do F - jak będziesz miał szczęście to spotkasz i F650 i F650GS w jednym miejscu ;)

No i KTM tuż za rogiem ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i KTM tuż za rogiem ;)

KTM'a polecam jak lubisz całoroczne robótki ręczne :lol:

Ale róg wygląda zachęcająco :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×