Skocz do zawartości

Recommended Posts

Często jestem przejazdem w Bielsku. Możliwe że nawet w tym tygodniu będę tam.

A o co chodzi z tym herbatnikiem? :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Herbatnik to taka odmiana ciastka

:D

Gosia to bardzo dyskretna osoba - jak się spotkacie to wszystko Ci osobiście wytłumaczy ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

stara e-Fka jest na gaźnikach, nowszy GS na wtrysku (stąd między innymi mniejsze spalanie) - w zależności czy ewentualnie (są to mało awaryjne maszynki) sam chcesz pogrzebać czy raczej przy elektronice zdasz się na warsztaty pokieruj swoim wyborem. W kwestii poradzenia sobie z jazdą na pewno dasz radę Pzdr :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

eFka jak i GS są to motocykle technicznie dość podobne. GS nieco bardziej zaawansowany (wtrysk, jakiś tam komputerek), można znaleźć wersje z ABS. Moce obu są podobne. Przy wzroście 180cm nie będziesz miał problemu z dosiadaniem sprzętu. Motocykl tak jak Paweł napisał wcześniej prowadzi się jak rower. Także na pierwsze moto to jest on naprawdę dobrym wyborem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i KTM tuż za rogiem ;)

Mygosia - Wielka Forumowa Łowczyni. ;) :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Efki to podręcznikowe pierwsze moto. Przetestowałem osobiście :)

GS jest niższy w siodle niż standardowe starsze F650, a mniej więcej równy z wersją ST. Nie kombinowałbym tutaj za dużo, bo 180cm to już słuszny wzrost, a po kilku przejażdżkach, jak się oswoisz, to będzie Ci tych cm wyżej brakowało ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miałem podobny dylemat rok temu, czyli czy f650gs bedzie dobry na 1 moto.

Też mam 180cm, zrobiłem w sezonie ponad 3tys. km i zaliczyłem 1 lekką glebę w terenie (bez uszczerbków na zdrowiu i motorze) a mogłem więcej czyli pomimo braku doświadczenia chyba troche opanowałem sprzęta :mrgreen:

Jeśli chcesz jeździć też w terenie to lepszy będzie f650gs niż f650.

Ja zaryzykowałem i jestem zadowolony z wyboru 8-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli chcesz jeździć też w terenie to lepszy będzie f650gs niż f650.

Rozwiniesz myśl? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zaczynałem od Virago 535 czyli od takiego małego choppera :) Po przesiadce na eFke F650 wydawało mi się że jeżdże tym moto od zawsze. Bardzo przyjemny w prowadzeniu, moc wystarczająca jak na pierwsze moto (chociaż poniżej 3000 obrotów trochę szarpie) ale ogólnie bardzo polecam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może wpadniesz do Bielska? - pogadamy, przymierzysz się do F - jak będziesz miał szczęście to spotkasz i F650 i F650GS w jednym miejscu ;)

..ale GSa tylko w częściach pierwszych :)

Swoją drogą mnie ledwo zza GSa widać i daję radę jeździć tu i tam, on i lekko off, więc ty sobie na pewno poradzisz (to jest moje drugie moto na które wsiadłam po sezonie jeżdżenia nakedem)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mygosia - Wielka Forumowa Łowczyni. ;) :lol:

:beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Teraz pytanie do ludzi z Bielska. Dwa dni temu jechałem od strony Pszczyny, i po prawej stronie widziałem komis motocyklowy. Chyba w Goczałkowicach, przed tym gdzie wymieniają nawierzchnie. Jest on przy samej drodze, podczas godzinnego korku człowiek wile więcej dostrzega.

Co o tym miejscu sądzicie? Są tam jakieś efki?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Komos i nie tylko - Moto-Olka. Jestem z drugiej strony Bielska - ostatnio byłem tam w lecie - nie mieli /nie widziałem / nie pytałem ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A gdzie mogę spotkać efki w jakich komisach?

Jutro będę w Bielsku i chętnie bym się do czegoś przymierzył. Bardziej to traktuje informacyjnie, ale kto wie może i oferta kupna się trafi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To są motki dla elity ;) mało tego i dość rzadko występuje w tym rejonie. Zostaje - Allegro., Otomoto lub BMW Sikora - najdziesz w internecie telefon ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chłopaki, od zawsze podobał mi się f650 gs. Nie chce kupować jakieś hondy cbf 250 później za dwa lata 500 i po pięciu latach kupić gs. Bo szkoda mi czasu i kasy na te motory. Pytanie czy z zerowym doświadczeniem można opanować 650 GS

pocieszy Cię fakt, że przymierzam się do GS650 a prawko zdałam w październiku 2011? ;) i nie mam obaw ;]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak chcesz się przymierzyć do eFka stoi od bardzo dawna na Ostowej

http://otomoto.pl/bmw-f-650-f-650-1998-M1093773.html

Stoi juz chyba z rok, więc być może coś jest nie teges z nim ;)

Byłam, oglądałam - siedzi się ok, chodzi nie bardzo źle. PRzejechać sie nie dali - chcieli 7500 gotówką w zastaw ;-)

Do przymiarki akurat, bo stoi na ciepłej, suchej hali.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Własnie mam teraz dylemat, strasznie podobają mi się GS. Ale nie chce wydawać dużo kasy na motor, szczególnie pierwszy. Zastanawiałem się żeby kupić GS tak do 8 tyś zł. Jest to realne żeby za te pieniądze dorwać coś sprawnego technicznie, coś z czego będe zadowolony bezobsługową jazdą.

Siedzicie w tym temacie długo, więc pewnie bardziej wiecie czy za te pieniądze są maszynki do jazdy czy zwykłe kible.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×