Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy ktoś jeździ w Sidi Vertigo Mega Gore?

Mam Sidi bardzo zbliżone modelowo, ale bez gore i myślę nad takim zakupem, jakieś opinie z użytkowania:)?

Dzisiaj w deszczu "trochę" przemiękły mi nogi i postanowiłem zgłębić temat:)

Nikt w nich nie jeździ?

Brać Sidiki, czy jest coś innych firm warte uwagi? Zależy mi na tym, aby ochrona nogi była taka jak w Vetigo.

Przedział cenowy ww obuwia 1100zł.

Edytowane przez lcoo

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zatem SIDI Adventure gore z perspektywy pośmigania już na serio. Komentarz - zacne :D

Czarna podpowiedziała do konserwaqcji balsam daytona lederpflege fuer Motorradstiefel (cokolwiek to znaczy), aplikuje się fajnie, dziwnie pachnie, ale dość rzadko ląduję twarzą w bucioach, więc pomijam ten aspekt. Wody się nie boją, gwarancyjnie wlazłem po prostu w jeziorko i nic się nie zadziało. W czasie deszczu czy w błocie też cisza, susza. Daje się w nich chodzić na całkiem długich dystansach, jednak jak wszyscy wspominają, skrzypią konkretnie (efekt jak jebnięcie migawki zenita gdzieś w Italii wśród normalnych lustrzanekw latach 80'), sporo ludków się ogląda;) W związku z tym przychodzę do uczonych w piśmie i doświadczeniu - Droga Redakcjo, CZYM przesmarować ocierające o siebie elementy, aby nie spowodować spustoszeń w czymkolwiek? Mam wątpliwości, bo silikony nie są lubiane przez niektóre tworzywa itp itd.

Aaaa, i w związku z tym że po ostatnim obliczeniu BMI okazało się że jestem za niski w stosunku do masy, to dodają trochę milimetrów wysokości i BMI wygląda po piątym miejscu po przecinku znacznie korzystniej. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Masłem? ;)

Myślisz że uprzyjemni to oddawanie hołdu moim podwykonawcom?

Szukamy dalej, od razu uprzedzam że nie dam się wciągnąć w homoseksualne gierki i wazeliny używać nie będę, ani mydła ;)

do smarowania buciorów off course ;)

Edytowane przez Arthur71

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy górna cześć buta (w okolicy piszczela) może/powinna być lekko luźna? Kupiłem Sidi Canyon, rozmiar tradycyjnie 42. Dół pasuje idealnie, ale na górze mam właśnie trochę luzu, nawet po maksymalnym zaciśnięciu rzepów. Może powinienem trochę przypakować łydy? ;) Mogę też spodnie włożyć do środka :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moze one mają przewidziane miejsce na ochraniacz piszela/kolana?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zatem SIDI Adventure gore z perspektywy pośmigania już na serio. Komentarz - zacne :D

Czarna podpowiedziała do konserwaqcji balsam daytona lederpflege fuer Motorradstiefel (cokolwiek to znaczy), aplikuje się fajnie, dziwnie pachnie, ale dość rzadko ląduję twarzą w bucioach, więc pomijam ten aspekt. Wody się nie boją, gwarancyjnie wlazłem po prostu w jeziorko i nic się nie zadziało. W czasie deszczu czy w błocie też cisza, susza. Daje się w nich chodzić na całkiem długich dystansach, jednak jak wszyscy wspominają, skrzypią konkretnie (efekt jak jebnięcie migawki zenita gdzieś w Italii wśród normalnych lustrzanekw latach 80'), sporo ludków się ogląda;) W związku z tym przychodzę do uczonych w piśmie i doświadczeniu - Droga Redakcjo, CZYM przesmarować ocierające o siebie elementy, aby nie spowodować spustoszeń w czymkolwiek? Mam wątpliwości, bo silikony nie są lubiane przez niektóre tworzywa itp itd.

Aaaa, i w związku z tym że po ostatnim obliczeniu BMI okazało się że jestem za niski w stosunku do masy, to dodają trochę milimetrów wysokości i BMI wygląda po piątym miejscu po przecinku znacznie korzystniej. ;)

Jeśli smarować to smarem silikonowym.

Jest w miarę neutralny wobec skóry i plastiku. Ale raczej smarem a nie cienka oliwką w spraju zwłaszcza taką do uszczelek gumowych.

Bardzo wielu ludzi skarży się na skrzypienie tych butów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki :)

Oj, żeby się skarżyć, ale w księgarni/jakimś cichym zwyczajowo miejscu, słychać mnie z daleka, a ja preferuję sterowanie z dalszych rzędów, a nie tak ot w świetle reflektorów ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dół buta Adventure to skóra wyżej plastik tak że ja akurat używam najzwyklejszej pasy do butów. Dobrze napastować i jest git :)

U mnie Sidi Adventure juz trzeci sezon i tez traktuje je zwykla pasta do butow. Noga sie nie poci w sloncu. W deszczu jeszcze mi nie przemokly. Jazda przez kaluze to tez przyjemnosc. Kiedy po calym dniu jazdy wieczorem wszyscy suszyli buty crossowe przy ognisku moje byly gotowe do dalszej jazdy.

Prawda jest tez ze te butki "skrzypia". Nie wiem jak u innych posiadaczy ale ja u siebie zaobserwowalem ze miekka podeszwa jest podatna na szybkie scieranie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tą podeszwą to święta prawda.

Zastanawiam się na ile sezonów wystarczy, ja już na swoją uważam bo troszku ją przytarłem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najgorsze jest to ze nie da jej sie chyba zbyt latwo wymienic. Jesli da sie w ogole

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najgorsze jest to ze nie da jej sie chyba zbyt latwo wymienic. Jesli da sie w ogole

Nie da się spać na suficie bo kocyk spada ;-)

Można wymienić podeszwę w wielu butach, czasem producenci nawet oferują je osobno. Sidi też ale nie wiem czy do tego modelu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie da się spać na suficie bo kocyk spada ;-)

Jeszcze dwa lata temu myślałem, że nie da się otworzyć parasola wbitego w tyłek, oświeciła mnie pewna pani projektant stwierdzając na spocie "panie Arturze, otworzyć się da, nie da się wyjąć"

Żeby nie było OT - można wymienić :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A do mnie dziś przyszły Sidi Clever Gore :D zabuliłem 830zł niecale :) jestem happy :D

http://sputnik-team....e-gore/p,201234 fajna cene na adventure mają ;)

Możesz napisać jak przebiegała obsługa zamówienia?

Ja zamówiłem Adventure jakieś 2 tyg temu i koleś twierdzi, że Sidi ma problem z rozmiarem 42 i tak czekam już kolejny tydzień a butów ani śladu. Niestety wpłaciłem już kasę. W prawdzie proponował zwrot kasy jeśli nie mogę czekać ale nie ma się co oszukiwać - śnieg za oknem i cena dobra...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sidi Adenture, polecam rewelacyjne buty, tylko trochę skrzypią przy chodzeniu, co ciekawe jak kupowałem w zeszłym roku to rozmiar 42 był "od ręki" i tańszy o 50 zł od rozmiaru 43, na które musiałem kilka dni poczekać

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Adventure skrzypią w starszych rocznikach. Moje przestały po około 20.tyś.

Przy jakiejś okazji przymierzyłem w sklepie buty z nowej dostawy.

Już nie skrzypiały. Być może w fabryce coś poprawili.

Moja rada. Kupując nowe od razu szukać butów z nowej produkcji - nie skrzypiących.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja czekałem jakieś 2 - 3 tygodnie. Ale też pogoda nie goniła aż tak, więc nie było problemu. Generalnie sklep OK :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może to tak jak białymi kozaczkami? Nie wiem.

Edytowane przez ARG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja niebawem musze kupić kolejne.. już chyba czwarte

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ja dbam


Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×