Skocz do zawartości
tomasz0803

Deflektor homemade

Recommended Posts

Poglądowy projekt mojego deflektora.. mam dwa kawałki pleksi, jeden 2mm drugi 8mm.

Warto było by pomyśleć jeszcze nad możliwością regulowania konta nastawienia szybki.

Hm.. jakieś sugestie?

da2bb82991.jpeg

To miało by trzymać wszystko w kupie.. raczej poskręcane śrubkami, a nie klejone

bfde4881d1.jpeg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakieś cięcie-gięcie będzie? Przydałoby się.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Generalnie plexe można dość łatwo giąć podgrzewając.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

musi być.. :mrgreen:

sam kształt szyby nie jest ostatecznym.. pomyślę jeszcze nad nim

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Plexi ma wredną właściwość a mianowocie bardzo łatwo pęka wokół wszelkich otworków. Mocowania proponuję zrobić z metalu a nie plexi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Polecam zakup u DARKOJAKA, za stefana* będziesz miał elegancki def, bez dłubania

*) stefka - sto złotych :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Generalnie rzecz biorąc.. jestem za, a nawet przeciw, bo jeżeli ktoś komuś coś.. to wiecie.

Mi dużo radochy daje jak mogę zrobić coś sam, później jak to zrobię i mi się podoba.. czuję się wtedy taki dumny, tak chyba każdy ma ;).

U mnie cianko z kasą, na razie pracy stałej jeszcze nie mam bo się uczę.. a to co uda mi się zarobić w inny sposób to odkładam, tak ot.. dla zasady.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ostatnio tworzyłem coś takiego.. projekt na pracownie mechatroniczną, rodzaj złodzieja.. tak co by sterownik PLC można było w każdej chwili wyciągnąć z jakiegoś tam układu, przeprogramować albo załadować nowy program i włożyć do innego systemu.

24ed8bd59d.jpeg

16bbdeb3ef.JPG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Deflektory DARKOJAKA są naprawdę świetne jeśli chodzi o wykonanie i pomysł na system montażu... problematyczne jest tylko ich mocowanie do szyb o bardziej wygiętym górnym profilu...

Jesli ktos ma taka szybke jak tu http://files.myopera.com/scorpimen/blog/8850-bmw-f-650-gs-dakar-1.jpg to nie pozostaje nic innego niż domatorska zmiana mocowań

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Motocykl nie mój /mam ładniejszy ;D/ , zdjęcie poglądowe... szukałem w necie jak zamontować deflektor na takiej szybie i koniec końców chyba kupie wynalazek Darojaka - tylko samemu nawiercę otwory nieco bliżej aby udało się zaczepić całość na krzywiźnie szyby.

Faktycznie zajmuje się fotografią,

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam

Widzę że także mowa tu o moich deflektorkch.

Jeśli posiadacie nieco węższe szyby to polecam mój deflektor w wersji średniej 25x14. (od połowy zeszłego roku do nabycia)

Podobnie jeśli chodzi o górne wygięcie szyby w dakarach - przypuszczam że można podgiąć te moje uchwyty aby deflektor leżał dobrze. Po prostu trzeba jakby szybkę położyć bardziej w stronę kierowcy a normalnie uchwyty umożliwiają regulację od kierowcy bo przewidziane jest mocowanie do szyb nie podgiętych górą lub lekko podgiętych.

Uchwyty są metalowe i lekkie podgięcie (imadelłko, szmatka szmatka aby nie uszkodzić farby i jest to zrobienia)

Jak ktos potrzebuje: darkojak@interia.pl

Są trzy wersje wymiarowe - wysoki 30x17 cm wysokości, niski 30x12cm oraz średni 25x14cm wysokości przy czym deflektor zachodzi z przodu szyby około 3-4 cm co znaczy że przedłuża szybę o tyle mniej od podanej wysokości deflektora.

Oczywiście każda wersja ma regulację kąta pochylenia.

Przyjmuje się ze krawędź deflektora powinna być na wysokości podbródka - patrzymy nad deflektorem a powietrze wyrzucane jest nad kask.

Wiadomo regulacja kąta natarcia deflektora i dodatkowa szczelina jak się Tworzy działa znacznie lepiej niż sama wysoka szyba.

więcej fotek:

www.iz.jupiter5.rkr.pl/Deflektor/index.htm

Darek

Edytowane przez darkojak
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Darek, na moim byłym Dakarze zamontowałem deflektor od Ciebie BEZ ŻADNYCH PRZERÓBEK. I jakś chyba pÓłtora roku wytrzymał aż go Mguzzi razem z resztą motocykla zabrał do siebie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cykli ale Ty miałeś po lifcie z inną szybą, a tu chodzi o dakary z lat 2000-2003.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kształt będzie taki, teraz myślę nad jakimś alternatywnym mocowaniem.. mam kilka opcji, muszę wybrać jedną.

15e93a6ae6.JPG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja sobie tak wymyśliłem, że może też się wezmę za zrobienie sobie deflektorka. Może nie będzie to takie trudne :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To dziadka motor :D, odkurzacz pieprzony, tylko miejsce w szopie blokuje, tak jak by go nie można było zostawić stać na dworze :P. Przepraszam za ot, zdenerwowałem się.. :mrgreen:, spokojnie tomek.. napij się... :drinkbeer: . Pozdrawiam :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co ja tak właściwie tu jeszcze robię o tej godzinie? Idę spać, dobranoc! :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Naklejka GS do eFki?? Toż to pane profanacja

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×