Skocz do zawartości
Marcin

Wymiana płynu hamulcowego

Recommended Posts

podaj w RAL-u, bo nie kumam :lol:

seledyn.jpg

Edytowane przez bajer
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Taki trochę ostrygowo-łososiowy?

Jak nie czarny to można jeździć? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no i jak nie masło ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Serwisówka proponuje wymianę płynu hamulcowego co roku, tako też należy uczynić czy można mu odpuścić na 2 lata? Na obecnym zrobione ok 5 tys. km, wymieniany w zeszłym roku.

Kategorycznie nie! Jak minie dzień zamykający roczny okres po wymianie to nagle przestanie hamować, nagle !

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kategorycznie nie! Jak minie dzień zamykający roczny okres po wymianie to nagle przestanie hamować, nagle !

O cholercia, i to nagle?! ;(

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a co nagle to po diable :-D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Sprawdzę wieczorem to i smak podam! Ale w zbiorniczku jakiś taki seledynowawy był ;)

Jak seledynowy, to na zły zbiorniczek patrzysz... To wyrównawczy chłodnicy jest :-P

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odkopuję nieco pierwszy temat o wymianie płynu hamulcowego wyrzucony przez Google ;]

Macie jakąś opinię nt. zaworków jednokierunkowych wkręcanych w miejsce śruby odpowietrznika, z angielska "speedbleeders"? http://faq.f650.com/main.html wspomina w http://faq.f650.com/...#Speedbleeders: firmę z USA, nazwaną zaskakująco "Speed Bleeder Products, Inc", http://www.speedbleeder.zoovy.com/.

Przesyłka do nas sztuk dwóch kosztowałaby na dzień dzisiejszy ~74 PLN (~128 PLN za nierdzewkę), pomijając przewalutowanie paypala, gdzie np. jedna sztuka Stahlbusa "polecanego" przez HELa kosztuje 90 PLN ;]

Tak, rozwiązanie dla mających krótkie ręce i nie mających znajomych ;(

Edit: Jest i polski dystrybutor, 36 PLN sztuka, http://przewodystalowe.pl/automatyczne-odpowietrzniki-ukladu-hamulcowego-2/

Edytowane przez rasta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

36 PLN dobra cena choć Jarek pewnie będzie innego zdania. :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

36 PLN dobra cena choć Jarek pewnie będzie innego zdania. :)

Cena ceną, bardziej się zastanawiam czy to po jakimś czasie po prostu nie puści...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gwarancja chyba jest?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gwarancja chyba jest?

Dzięki ustawie jest na pewno 2 lata na niezgodność towaru z umową, tyle tylko, że powyżej 6 m-cy trzeba będzie udowodnić nie swoją winę. Pewnie po nowym roku zaryzykuję, ale czekam na dalsze uwagi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trochę odkopię ten temat:

wymieniałem wczoraj pompę hamulcową w moim dakarze (starą ktoś zamordował przez dostanie się piachu z wodą pod czarny "napletek" i zatarcie na amen białej tulejki).

Przy okazji wyciągnąłem cały tylny zacisk hamulca, oczyściłem, przedmuchałem całość układu, poruszałem tłokiem w zacisku kilka razy (chodzi miodzio po 15 latach od wyfabrykowania) Założyłem nowe klocki no i zalałem DOT4. Ale jak to odpowietrzyć w pojedynkę?

Wymyśliłem taki sposób (nie wiem czy był już gdzieś publikowany):

Do odpowietrznika podłączyłem ręczną pompkę podciśnieniową (do kupienia w Casto cena ~35 zł polskich). post-4130-0-88048400-1426070419_thumb.jpg

Elegancko zaciągło płyn ze zbiorniczka. Dla pewności jeszcze kilka razy podpompowałem pedałem (prawa ręka naciska na pedał hamulca a lewą nad kołem tylnym odkręcam odpowietrznik).

Działa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale jak to odpowietrzyć w pojedynkę?

Powiem Ci.

Zrób tak:

... prawa ręka naciska na pedał hamulca a lewą nad kołem tylnym odkręcam odpowietrznik ...

Tylko żeby nie było, że nikt nie pomógł - możesz przeznaczyć dobrowolną ofiarę na forum ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie chcę zaczynać nowego tematu więc podłączyłem się tutaj.

Chciałem wymienić płyn hamulcowy z tylego. Przeczytałem cały ten temat i wydawało mi się to w miarę proste. Pompuję, odkręcam odpowietrznik przy wciśniętym hamulcu, trochę płynu wypływa, zakręcam, pompowanie itd. Problem jest taki, że przez godzinę pompowania zeszło mi pół zbiorniczka. Dolałem do pełna, godzina pompowania, znowu zeszło pół i się zatrzymało. Teraz kiedy pompuję praktycznie nie widać ubytku i nic nie wypływa po odkręceniu odpowietrznika. Co robię nie tak? A może coś spieprzyłem i nie działa? Proszę o pomoc.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A pompa pracuje w pełnym zakresie? Wraca do końca?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wcześniej hamulec działał bez zarzutu. A czy skok pompu jest w pełnym zakresie to trudno mi powiedzieć. Wydaje mi się, że jest taki sam jak przedtem, ale głowy nie dam. Czy można to jakoś sprawdzić?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wcześniej hamulec działał bez zarzutu.

To bez znaczenia, że wcześniej ...

A czy skok pompu jest w pełnym zakresie to trudno mi powiedzieć. Wydaje mi się, że jest taki sam jak przedtem, ale głowy nie dam.

To właśnie trzeba sprawdzić, aby wiedzieć i "dać głowę" ;)

Czy można to jakoś sprawdzić?

Można!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podejrzewałem, że to coś z pompą. Jak więc mogę to sprawdzić? I czy da się coś z nią zrobić, czy do wymiany?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To może już koledzy, którzy nie sprawdzają czy byłeś w Przywitalni, a ja nie widzę w Twojej zawartości nic na ten temat.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oki.

Nie twierdzę, że nie byłeś, ale ja nie widzę w .... - a jak wiadomo "nie gadam" z tymi co uchylają się od tego zaszczytnego przywileju.

Wracając do tematu:

Pierwszy objaw problemu z pompą ( tylną ) to zbyt duży luz ( martwy ruch ) pedału hamulca. Normalnie to jest 1-2 mm

Potem można zdjąć ochronną gumkę i spojrzeć od dołu ( legnąć, albo lusterkiem ... ) i sprawdzić czy tłoczek wraca do końca.

Innym sposobem to demontaż i ocena .... Możesz zanieść do każdego mechanika samochodowego - nie powinien mieć problemu - oczywiście jak nie jest du.a mechanik ;) Cały czas mówimy o ograniczeniu / zawieszeniu pełnego powrotu pompy - to dość standardowe w tym przypadku, ale jak jest u Ciebie na podstawie tych kilku pisanych informacji to tylko wróżki, albo jakiś sms na 0 700 ... ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i wszystko jasne. Ległem i zajrzałem od dołu. Tłoczek nie wraca do końca. Brakuje mu ok. 1 cm. Ale jaka jest tego przyczyna - nie wiem. Czy można coś z tym zrobić tak we własnym zakresie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×