Skocz do zawartości
Marcin

Wymiana płynu hamulcowego

Recommended Posts

Powtarzalem ok. 6 razy po 5 nacisnięć pedału hamulca. bez efektu, zbiorniczek otwarty,

1. Przeczyszczenie pompki hamulca oraz wszystkich jej elementów

2. poskładanie i montaż.

3. poczatek odpowietrzania (2, 3 razy po 5 naciśnieć pedału) zeszło pół zbiornika

4. kontynuacja odpowietrzania.. juz bez efektu, płyn nie schodzi, zbiornik w połowie pełny

5. odkreciłem górny przewód celem sprawdzenia czy wszystko ok, z pompką hamulca, od góry zatkałem palcem i pompuje pedałem hamulca, płyn leci i ubywa w zbiorniku

ale jak juz przewód od gory zakrecony to dalej echo i płyn stoi w miejscu :(

Się chyba nie dogadamy. Nie kumam Twojego opisu :roll:

- co to jest: 2, 3 razy po 5 naciśnieć pedału ???

- albo to: Powtarzalem ok. 6 razy po 5 nacisnięć ???

Jeżeli dobrze zrozumiałem ( a domyślam się tylko ) to to 5-6 to ilość cykli odpowietrzań, a to zdecydowania za mało razy, aby wpaść w panikę. Jak powtórzysz 50 razy i nic się nie zmieni to wrócimy do tematu.

Teraz tak:

Zbiorniczek pełny otwarty. Ruch pedału pompy ( ruch pompy ) w całym zakresie. Odpowietrznik odkręcamy stosunkowo mocno, aby nie powstawały żadne opory wypływu powietrza. I tak cierpliwie "heblujemy". Oczywiście po napompowaniu trzymamy tak długo, aż nie odkręcimy i zakręcimy odpowietrznika.

I jeszcze jedno: a pompę złożyłeś dobrze?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kilka razy juz zmieniałem płyn hamulcowy i nigdy nie napotkalem na podobny problem, zawsze było OK.

Tym razem zmusiło mnie do tego zblokowane koło.. dlatego sprawdzałem wszystko po kolei, od zacisku po pompke, która faktycznie była lekko zabrudzona ale teraz działa gładko, miałem nadzieje ze to ona jest winna wszystkiemu, sprezyna cofa tłoczek i jak pisalem po odkreceniu przewodu od pompki hamulcowej od góry plyn normalnie jest pompowany i ubywa w zbiorniku :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×