Skocz do zawartości
hans1

Mróz

Recommended Posts

mam motorek pod wiatą teraz mrozy a on nie chce zapalić właściwie to wcześniej jak był szron na siedzeniu to miał problemy z odpaleniem a niedawno dowiedziałem się że na orlenie gdzie tankowałem mają podrabiane paliwo

Pytanie czy ten typ tak ma że zamarznięty nie odpali?

Edytowane przez hans1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mam motorek pod wiatą teraz mrozy a on nie chce zapalić właściwie to wcześniej jak był szron na siedzeniu to miał problemy z odpaleniem a niedawno dowiedziałem się że na orlenie gdzie tankowałem mają podrabiane paliwo

A akumulator? kręci? działa? czy się skonczył? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tym paliwem, to jest różnie...każdy kombunuje jak może, ale stacje też poddają kontrolą i nie każdego stać na kombinowanie.. Ale raczej nie dziw się, że nie chce zapalić... mróz jak cholera... puszki też kręcą słabo... ja dzisiaj łechtałem i łechtałem aż zapaliła i niestety wjechałem do garażu (tam pali idealnie ale spod wiaty się lepiej wyjeżdża). Jak masz podobnie możliwość jak ja to z niej skorzystaj, jak nie mozesz ogrzać sprzęta, poczekaj aż mrozy się skończą...

Sprawdź akumulator, może być też rozrusznik...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mam motorek pod wiatą teraz mrozy a on nie chce zapalić właściwie to wcześniej jak był szron na siedzeniu to miał problemy z odpaleniem a niedawno dowiedziałem się że na orlenie gdzie tankowałem mają podrabiane paliwo

A jest jakieś pytanie ???

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

pod prostownikiem kręciłem paliwko bezpośrednio do tłoka lałem odzywał się ale słabiutko skubaniec a kupce dzwonią haha chyba nie chce mnie opuścić hahaha

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

pod prostownikiem kręciłem paliwko bezpośrednio do tłoka lałem odzywał się ale słabiutko skubaniec a kupce dzwonią haha chyba nie chce mnie opuścić hahaha

haha - niech biora zamarzięty haha

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A może masz w baku jeszcze letnie paliwo :?: ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli chcesz go koniecznie odpalić to daj mu ciepłe powietrze np. zdemontuj niby bak , wywal filtr i dmuchaj tam opalarką lub suszarką podczas kręcenia rozrusznikiem .

Powinno pomóc ale uważaj z opalarką żebyś czegoś nie stopił :-P

A jak nie palisz go na zime wywal akumulator a w rurę wydechową wepchaj szmatę i owiń reklamówką.

Edytowane przez baler1950

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Albo leć na łabędzia :)

Własciwie to zaraz Jarkowi kliknę LUBIĘ TO, bo słusznie zauważył że nie ma pytania (też mnie korciło by to napisać, ale jak widać jestem jeszcze za grzeczny na forum :) )

Edytowane przez manioora
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ale jak widać jestem jeszcze za grzeczny na forum :) )

kwestia wprawy :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

uczem siem :)

właściwie to wontki pomydliłem, bo przed chwilom o zamiarze kópna f 800 czytałę :)))

Edytowane przez manioora
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

pod prostownikiem kręciłem paliwko bezpośrednio do tłoka lałem odzywał się ale słabiutko skubaniec a kupce dzwonią haha chyba nie chce mnie opuścić hahaha

A prostownik żyje jeszcze ??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
pod prostownikiem kręciłem paliwko bezpośrednio do tłoka lałem odzywał się ale słabiutko skubaniec a kupce dzwonią haha chyba nie chce mnie opuścić hahaha
A prostownik żyje jeszcze ??

A mnie się wydaje, że świeca musi wytrzeźwieć ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak się nachlała to musi ;)

Albo na izbę ją wysłać

Edytowane przez Centrino

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Albo leć na łabędzia :)

Własciwie to zaraz Jarkowi kliknę LUBIĘ TO, bo słusznie zauważył że nie ma pytania (też mnie korciło by to napisać, ale jak widać jestem jeszcze za grzeczny na forum :) )

Znaczy się nieopierzony...:D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Albo leć na łabędzia :)

Własciwie to zaraz Jarkowi kliknę LUBIĘ TO, bo słusznie zauważył że nie ma pytania (też mnie korciło by to napisać, ale jak widać jestem jeszcze za grzeczny na forum :) )

Pytanie czy ten typ tak ma że zamarznięty nie odpali?

Pytanie był poniżej. Czytać czytać! :beer:

Edytowane przez Andrzej 0 Rh-

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a moje chromowane cudo po postoju od grudnia w nieogrzewanym garażu odpaliło..

Chwilę się męczyło, ale w końcu chwyciło i V'ka zagrała jak należy - akumulatory żelowe jednak dają radę..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale tam u Was w Gdańsku to ciepełko :). Nieogrzewany garaż = ogrzewany :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nasze chromowane cudo po postoju w nieogrzewanym garażu też odpalało... praktycznie na dotyk

gdy próbowałem odpalić wacka po dwumiesięcznej przerwie to byłem już pewien że wydoję za chwilę aku świeżo zamontowany

dopiero jak wacek usłyszał, że powinien się wstydzić przy japonii, to go zmobilizowało i zaczął znów pięknie dudnić świeżo wypolerowanymi wydechami

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przy -12 stopni po raz ostatni przejechałem się swą F 650. Z 500 metrów pokaszlała (przecie zima) przewiozła mnie obok zdziwionych kierowców aut (że jakiś wariat w taki mróz motorem jeździ).

Po przejechaniu kilku kilometrów została sprzedana zasilając Poznań.

Edytowane przez hans1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×