Skocz do zawartości

Recommended Posts

nie za bardzo wiedziałem gdzie umieścić tą informację, więc pozwoliłem sobie ją tutaj napisać, jak coś niech odpowiednio wyposażone służby porządkowe przeniosą..

Jakoś ze 2 lata temu podpatrując różne akcje organizowane przez kluby motocyklowe na zachodzie - zorganizowałem foto-rajd - czyli akcję gdzie motocykliści jeżdżą do wybranych pktów fotografują się na ich tle i jadą dalej.

Akcja obejmowała swoim zasięgiem północną Polskę i spotkała się z dużym zainteresowaniem i ciepłym przyjęciem przez motocyklistów.

W tym roku postanowiłem spróbować zorganizować taką akcję na terenie polski.

Całość jest autorskim pomysłem, dlatego też strona i wszystko co związane z rajdem jest mocno w powijakach, ale postanowiłem że swoje pierwsze kroki pokażę Wam i poczekam na Wasze opinie i ew oceny..

Wybaczcie amatorszczyznę na stronce - żaden ze mnie informatyk więc zrobiłem tyle ile potrafiłem :-)

www.foto-rajd.pl

Zapraszam..

Edytowane przez Bartek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wchodze, napisz kiedy startujemy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja przeczytałem, że poprzednia akcja obejmowała północną, ale... Koreę :mrgreen: Coffee time :drinkbeer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciekawa propozycja, ale nie będę się musiał na kolejnym forum logować? :?

Poza tym jak projekt będzie juz na bardziej zaawansowanym etapie, z chęcią skorzystam, na tyle na ile będę mógł. ;)

P.S. Zdjęcia w galerii dobrze byłoby obejrzeć w większych rozmiarach... :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pawel - zaczynamy od dzisiaj 8.29 rano :-)

foto-punkty są już opisane na forum i omapowane

wklejam link do suchej mapki, ale pełen opis o co dokładnie chodzi + rys jest na forum..

http://mapy.google.pl/maps/ms?msid=218019447146983771147.0004a79fbfe7fa65eeb47&msa=0&ll=51.590243,20.144634&spn=0.031195,0.077162

dakarowy - niestety aby wszyscy mieli równe szanse powinny zdjęcia pojawiać się na tamtym forum - dzięki temu nie będzie niedomówień i podejrzeń o jakieś "konszachty" ;-)

z tymi zdjęciami to musze powalczyć bo w ostatniej edycji było ich kilkaset a tak właściwie wkleiłem pierwsze z brzegu..

baler => zgodnie z ustaleniami twarz pojawi się równocześnie z nabyciem Bajerowego GS'a..

Jeśli temperatury nie spadną poniżej -40stC to mam obiecany transport już wkrótce :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bardzo ciekawy pomysł. Nie wiem czy to możliwe i celowe ale może by tak "zagęścić" mapę o obiekty naprawdę mało znane i których znalezienie nie jest łatwe.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajowo, w tym roku postaram się częściej jeździć na moto do pracy więc będę miał szanse na dobry wynik :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

20110922566.jpg?gl=PL

konewka

Zdj%25C4%2599cie0162.jpg?gl=PL

Zamek Olsztyn

Kilka punktów miałbym już dziś zaliczone na moto :-D. Dwa zdjęcia pierwsze z brzegu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajowo, w tym roku postaram się częściej jeździć na moto do pracy więc będę miał szanse na dobry wynik :-D

Vengosh powinien na specjalnych obowiązkowych przepisach robić zdjęcia z motkiem, bo w innym wypadku wrzuci sobie kask do samochodu i w ciągu 2 m-cy będzie miał ofotografowane wszystkie fotopunkty :mrgreen:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Vengosh powinien na specjalnych obowiązkowych przepisach robić zdjęcia z motkiem, bo w innym wypadku wrzuci sobie kask do samochodu i w ciągu 2 m-cy będzie miał ofotografowane wszystkie fotopunkty :mrgreen:

Toć jest motocykl na zdjęciach, które zamieściłem :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Vengosh powinien na specjalnych obowiązkowych przepisach robić zdjęcia z motkiem, bo w innym wypadku wrzuci sobie kask do samochodu i w ciągu 2 m-cy będzie miał ofotografowane wszystkie fotopunkty :mrgreen:

To sobie kartonowy, składany w skali 1:1 (jak te udawane radiowozy, czy figury policjantów) zamówi i też wygra ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

:-)

generalnie wiem że przypadki "nadrabiania" niektórych punktó mogą się zdażyć, jednak na takie wybryki już nie mamy wpływu..

Co prawda jeden z potencjalnych sponsorów proponuje zaopatrzyć wszystkich uczestników w unikalne karty które musiałyby się pojawić na zdjęciach, ale chyba wolałbym zostawić formułę bardziej otwartą na zabawę niż prawdziwe rajdowe podejście..

aczkolwiek kto wie.. może w którejś tam edycji trzeba będzie zformalizować fotozdjęcia:-)

A jeśli chodzio sam wybór punktów - w tym roku są one nieco "pospolite", ale (dzięki pomocy znajomym i różnym forumowiczom) otrzymuję ciągle (i zbieram do kupy) super propozycje na kolejny rajd - Są wśród nich punkty bardzo wartościowe, i naprawdę mało znane..)

Musicie wybaczyć amatorszczyznę na tych początkach - na pewno z czasem zrobi się jeszcze ciekawiej:-)

Edytowane przez Bartek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak dla mnie rewelacja!! jeśli będę mogła, "wchodzę w to" (tfu dziwnie to zabrzmialo ) ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajny pomysł. :) Wchodzę w to. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wszedłem, ale forumowiczów to tak dość skromnie...raptem 12 (razem ze mną). :?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sulistrowiczki mam zaliczone, czy liczą się foty z zeszłego sezonu?

20101121048.jpg

20101121049.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

cykli - napisałem przecież że dopiero zaczynam..

Generalnie każdą akcję jakoś i kiedyś trzeba zacząć

Na forum jest kilku moich przyjaciół którzy pomagali mi przy pierwszej edycji i zostali zaproszeni do pomocy przy tej..

Nie stać mnie (i chyba nieodczuwam takiej potrzeby) żeby reklamować foto-rajd w gazetach czy na innych stronach..

Z pewną dozą nieśmiałości pokazałem Wam moje skromne wypociny..

Teraz postaram się zaprosić kilka dodatkowych osób z innych forów i do sezonu być może strona rozleklamuje się pomiędzy motocyklistami..

W między czasie postaram się wprowadzić zmiany o których tu napisaliście..

Pawel..

Aby było regulaminowo - powino się zdjęcia robić w dany roku trwania akcji - zapewnia to równe szanse każdemu z uczestników..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na naszym forum bedzie łatwo to rozpoznac kiedy fota byla zrobiona, wielu pozmieniało sprzęty. A Vengosh niech robi zdjęcia z aktualnym PLAYBOY'em w tle :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na naszym forum bedzie łatwo to rozpoznac kiedy fota byla zrobiona, wielu pozmieniało sprzęty. A Vengosh niech robi zdjęcia z aktualnym PLAYBOY'em w tle :-D

Paweł, playboy mi nie potrzebny bo mój motocykl co roku i tak inaczej wygląda :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na naszym forum bedzie łatwo to rozpoznac kiedy fota byla zrobiona, wielu pozmieniało sprzęty. A Vengosh niech robi zdjęcia z aktualnym PLAYBOY'em w tle :-D

Vengosh będzie już niedługo mieć okazję zrobić przy - 10 i z maszyną w tle zdjęcie przy pałacu w Pawłowicach

http://mapy.google.pl/maps/ms?msid=218019447146983771147.0004a79fbfe7fa65eeb47&msa=0&ll=51.590243,20.144634&spn=0.031195,0.077162

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Vengosh będzie już niedługo mieć okazję zrobić przy - 10 i z maszyną w tle zdjęcie przy pałacu w Pawłowicach

http://mapy.google.p...031195,0.077162

No, w lewej ręce będę trzymał przednią zawiechę, a w prawej tylne koło, reszta części motocykla będzie malowniczo uzupełniała tło fotografii :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No ciekawy pomysł.

W tym roku mam możliwość zrobić 3 - 6 fotek :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bartek, spoko, ok, zdziwiem się tylko że forum "nowe", a tam o ile mnie pamięć nie myli to wpisy dobrze z ubieglego sezonu. Dlatego puścilem pytanie. Ale się wpisalem, zobaczymy co z tego wyjdzie. Pozdrawiam, mam nadzieję że trafisz 09 lutego do Classica w Gdańsku?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×