Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak wspomniałem w przywitalni posiadam namiary na kolegę, który wykonuje deflektory na zamówienie.

Standardowo wykonuje dwa rozmiary, niestety nie pamiętam dokładnych wymiarów. Ja w swoim moto mam zamontowany niższy (poniżej wrzucę kilka fotek jak to wygląda). Co daje taki deflektor? Ja zauważyłem trzy pozytywne aspekty:

-jest sporo ciszej, struga powietrza jest kierowana znacznie wyżej, powietrze nie wali prosto

w twarz,

-podczas jazdy w deszczu kropelki z przedniej szyby nie lecą bezpośrednio na gogle,

-wszelkiego rodzaju robactwo zatrzymuje się na delektorze a nie na goglach.

Oczywiście są to moje spostrzeżenia i napewno jest to uzależnione od wysokości szyby i wzrostu kierowcy.

Adres e-mail w/w kolegi to: darojak@interia.pl

Naprawdę bardzo rzetelny gościu. Sam deflektor jest wykonany bardzo solidnie i estetycznie, ja za swój zapłaciłem

110 zł. z przesyłką.

Jeśli komuś chciałoby się pogrzebać to więcej informacji można znaleźć na forum Transalpa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ładnie to wygląda, po niedzieli wyślę maila do gościa.

A możesz podać wymiary tego twojego deflektorka.

Wytnę sobie z kartki i przymierzę.

Szkoda tylko że trzeba dziurawić oryginalną szybę, ale może coś mi poradzi ten kleś, a jak nie to pokombinuje sam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżeli to są deflektory od gościa z forum Transalpa to nie trzeba dziurawić szyby bo śruba którą widzisz to element ścisku w kształcie litery U :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zgadza się to od kolegi z forum transalpa.

Szyby nie trzeba dziurawić, mocowanie jest na śrubki z gumowymi podkładkami, dodam jeszcze, że kąt pochylenia delektora jest regulowany.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zgadzam się co do korzyści płynących z posiadania takowego ustrojstwa.Ja kupiłem w ,,Boxer parts'' Działa dobrze tylko drogi był cholernie (279 zł )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W czerwcu zakupiłem taki deflektor i zamontowałem na podwyższonej szybie w moim Deauville (kupiłem ten niższy).

Fantastyczna sprawa. Do 120 km/h nie muszę zamykać szczękowca.

Minusem jest brak wiatru na szybie kiedy pada deszcz - pęd powietrza nie spłukuje wody.

Producenta polecam - solidny gość :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam.

Ponieważ mój deflektor znalazł także zainteresowanie wśród użytkowników BMW zalogowalem sie także na tym forum.

Jeżeli ktos potrzebuje coś takiego do swojego moto to prosżę sie ze mną skontaktować na priv lub email:

darojak@interia.pl

Więcej znajdziecie tu:

http://www.forum.transalpclub.pl/viewto ... =71&t=4678

Więcej fotek tu:

http://www.iz.jupite...ektor/index.htm

Pozdrawiam

Edytowane przez darkojak

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rzecz wygląda następująco: tydzień temu, w sobotę, skontaktowałem się z "Darojakiem" w celu zamówienia deflektora. W środę deflektor miałem już na szybie. Pierwsze jazdy wprawiły mnie w stan uniesienia, bo jakość jazdy poprawiła się znacząco. Nie na tyle jednak, żeby wyć z zachwytu. I tutaj niespodzianka. "Darojak" wysłał mi oprócz zamówionego, niskiego deflektora także wysoki. Otrzymałem go zupełnie gratis, bo, jak opisał mi w korespondencji, miał jakieś wady. Te wady to po prostu kwestie związane z estetyką (niejednolita powierzchnia poliwęglanu). Duży deflektor sprawuje się o niebo lepiej niż mały. W końcu słyszę pracę silnika nawet przy 120-130 km/h. ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

witam ponownie

Niewykluczone "leff" że jest tak jak piszesz czyli wysoki deflektor spelnia Twoje oczekiwania a niski nie do końca. I calkowicie sie z tym zgadzam mimo tego że różnica wysokosci miedzy niskim a wysokim to tylko 5 cm. Wszystko zależy jaka wysokośc ma nasza szyba bazowa i jakiego jestesmy wzrostu.

Reasumując - ja przyjmuje ze wysokośc deflektora powinna byc na wysokosci podbródka tak aby oczy patrzyły przy normalnej jeździe na trasie nad deflektorem.

Otóz działanie deflektora jest zupelnie inne niż wysoka szyba. Nastepuje jakby dzielenie powietrza - cięcie przez co struga powietrza jest stabilizowana a dodatkowo co zapewnia mój deflektor jest mozliwośc kierowania tej strugi przez optymalne ustawienie kąta pochylenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
wysoki deflektor spelnia Twoje oczekiwania a niski nie do końca

Ująłbym to tak: niski spełnia moje oczekiwania, ale wysoki jeszcze bardziej. ;)

dzialanie deflektora jest zupelnie inne niż wysoka szyba

Absolutnie się z tym zgadzam, wiem, rozumiem, ale człowiek czasami upraszcza myśli ;)

wysokośc deflektora powinna byc na wysokosci podbródka

Tak jest w moim "motórku" z wyższym deflektorem. Ja nie jestem za duży, siedzisko ma jakieś 82 cm. Szyba z 24-28 cm (zależy w którym miejscu), więc wysoki = w moim wypadku optymalny.

Po kilku dniach użytkowania mam też dodatkowe spostrzeżenia. W przypadku wyższej szybki do "twina" będę musiał pomyśleć o dodatkowych mocowaniach, które sprawią, że cały zestaw nie będzie pracował zbyt mocno (dziury i wyższe prędkości). Popatrzę, podumam i podam Ci te wieści na priva. :D

Przyczynię się mam nadzieję, chociaż troszkę do budowanie Twojej bazy know-how :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
tak aby wzrok patrzyl

nierozumiem... :oops: :shock: :D :?

sory, ale nie moglem sie powstrzymac ;) ;) :D :twisted: :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
tak aby wzrok patrzyl

nierozumiem... :oops: :shock: :D :?

sory, ale nie moglem sie powstrzymac ;) :D ;) :twisted: :beer:

OK OK zmieniłem posta - widomo o co chodzi - tak aby wzrok był - albo - oczy patrzyły - ma sie rozumieć :D :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no to zamontowałem! Przy 120km/h mogę otworzyć szybę w kasku i łba mi nie urywa! Do do montażu, rozstaw uchwytów idealnie dopasowany do szyby Dakara, regulacja na max do góry, wiatr na szczycie kasku, nie w pysk. Pojeździłem trochę po wertepach, deflektor nie odpadł. Na jałowym biegu wrażenie jakby miał urwać szybę, ale to tylko wrażenie. Darkojak, dziękuję i pozdrawiam. Poniżej fotki :) :) :)

PA150015.JPG

PA150016.JPG

PA150017.JPG

PA150001.JPG

PA150002.JPG

PA150005.JPG

PA150006.JPG

PA150007.JPG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem ,nie umiem ,nie znam się, nie byłem na zajęciach z wklejani zdjęć na forum :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cykli, nie denerwuj się , dałeś radę sztormom na M. Północnym to dasz rade Picassie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Nie wiem ,nie umiem ,nie znam się, nie byłem na zajęciach z wklejani zdjęć na forum :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Cykli naprawione, pamiętaj w picassie prawym na fotkę i "kopiuj adres obrazka" lub "kopiuj adres URL grafiki" albo jeszcze inaczej w zależności od przeglądarki ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
... albo jeszcze inaczej w zależności od przeglądarki :D

Myślę że to bardzo rozjaśniło Cykli-emu jak wstawiać zdjęcia ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kurka, po przeczytaniu posta ZWIERZA zerknąłem do prywatnych wiadomości bo pamiętałem, że ktoś mnie podpytywał jak wklejac fotki i wiecie co.. to wimal1 pytał..

Załączam ten opis "jak wklejać fotki" w wątku Dodawanie zdjęć - może komuś się przyda.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Seria zimowa deflektorów zrobiona

LISTA OTWARTA

Jeśli ktoś zainteresowany proszę pisać na: darojak@interia.pl

Zdecydowani podają od razu adres do wysyłki.

Każdemu odpowiem z dalsza instrukcja.

Pzdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Heja - jak ktoś chętny to piszcie do darkojaka bo zaraz wystartuje nowa seria i pewnie w moment się rozejdzie...

Oby przed Częstochową udało się wyprodukować :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

miałem podobny deflektor w Diversion i wrażenia były rewelacyjne - wiatr łba nie urywał, i przyjemność jazdy była nieporównywalnie lepsza. Tyle, że moja samoróbka wyglądała okropnie :lol:

mam pytanie, testował ktoś deflektor darkojaka na szybie od Dakara 2001 rok? Mam 183 wzrostu i zastanawiam się nad wyższą wersją do dłuższej asfaltowej turystyki

:beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

na avatarze widok z testu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja miałem coś takiego Zdj%C4%99cie005.jpg zrobiłem to sobie na wzór deflektora oferowanego w boxer parts za niecałe 300 pln. Mnie kosztowało parę godzin pracy. Zalety to cisza na kasku zero zawirowań ale tylko przy słabym lub strikte czołowym wietrze, przy lekko bocznym wietrze deflektor bezużyteczny robiłem kilka rozmiarów wyższe i niższe. Wady: szyba bardziej obciążona, bardziej drży na nierównościach, podczas deszczu mało, że z kasku wody nie zwiewa to patrząc przez deflektor bo taka jest niestety linia oserwowania drogi przed motocyklem trzeba go co chwilę przecierać, w terenie nieprzydatny i niebezpieczny, można się nadziać pozatym słaba widocznosć w kurzu czy błocie, po pewnym czasie poliwęglan robi się matowy co znowu pogarsza widoczność tym razem już na stałe. Tak po rozpatrzeniu wszystkich za i przeciw stwierdziłem, że lepiej w sumie mi się jeździ bez deflektora. Fakt że mogłem jechać 150 z otwartą szybą tylko po co? Ale to tylko moje osobiste spostrzeżenia którymi chciałem się z wami podzielić. Miałem jeszcze inny deflektor który robił gość z forum od afrykanerów ale też nie spełnił moich oczekiwań. Z deflektorem zrobiłem około 6 tyś km także myślę, że wystarczająco żeby coś o tym powiedzieć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×