Skocz do zawartości
szynka657

BMWF650GS 02' - Dobre moto w dobre rece!

Recommended Posts

tejk, kolego jest tylko jedna rada TE SAME RUCHY TYLKO DWA RAZY SZYBCIEJ... :)

Więcej będziesz jeździł, kasy będzie więcej... a tak poważnie to o przebiegu będziesz gdybał jak będziesz miał moto... Póki co wydaje mi się, że jeżeli licznik 10 latka nie był cofany, to 84kkm to całkiem uczciwy przebieg bo 8kkm rocznie bardziej realnie brzmi niż 3kkm.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tejk, kolego jest tylko jedna rada TE SAME RUCHY TYLKO DWA RAZY SZYBCIEJ... :)

Więcej będziesz jeździł, kasy będzie więcej... a tak poważnie to o przebiegu będziesz gdybał jak będziesz miał moto... Póki co wydaje mi się, że jeżeli licznik 10 latka nie był cofany, to 84kkm to całkiem uczciwy przebieg bo 8kkm rocznie bardziej realnie brzmi niż 3kkm.

To jest taka stara prawda .. w Polsce nie można (tzn. ciężko) sprzedawać motocykla z faktycznym (bądź w miare realnym przebiegiem) jak sprzedawałem swojego Dakara, na którym zrobiłem prze niecały rok jakieś 25 tyś km i na budziku było koło 45 tyśkm to kolo który faktycznie później kupił tego Dakara, pyta dlaczego aż tak dużo na liczniku...? ja wcale nie wierzyłem że gdy ja go kupowałem to te nieiwiele ponad 20 tyś które wtedy były na budziku - były prawdziwe, zapytałem go.. to ile chcesz mieć na tym liczniku skoro nie odpowiada Ci przebieg którego (przynajmniej Ja) nie cofałem? po chwili przemyślenia kupujący stwierdził że przyjedzie i obejrzy moto na żywo, a jak juz przyjechał to wiadomo... jak ciepła bułeczka, bo motocykl był wręcz w idealnym stanie.. jak pewnie większość z Was wie.. :lol:

Także jeszcze się taki nie narodził co by każdemu dogodził.. dla mnie ważne jest to że szynka.. licznika (zapewne) nie cofnął, co mógł zrobić i nikt by mu tego nie udowodnił.. moja rada... obejrzyj motocykl, jak wygląda, jak pracuje silnik, jak jedzie i decyduj.. to Twoja kasa ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podobają mi się wasze wypowiedzi. A kto z was swoje motocykle kupił z przebiegiem 80 kilka tysięcy, proszę uczciwie napisać. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podobają mi się wasze wypowiedzi. A kto z was swoje motocykle kupił z przebiegiem 80 kilka tysięcy, proszę uczciwie napisać. :)

Ja :-P A tak na prawde to nie jestem jakims wielkim specjalista od sprzedazy motocykli... ale jak bralem mojego to mi nawet bylo za + ze taki przebieg byl, ktos nim jezdzil a nie gnil w wilgotnym garazu dwa sezony :? ... pewnie ze czesci sie zuzywaja i nastepuje "zmeczenie materialu", trzeba to brac pod uwage! Moto nie jest z salonu!

No tak szynka ale z drugiej manki to nie każdy musi robić po 10 kafli w sezonie.

Razem w sezonie 6 tyś km, a może zdarzyć się tak że nie wyjadę bo nie zawsze starczy forsy na fajne wakacje więc będzie to lokalne fruwanie to znowu zejde do 4 tyś w sezonie.

No ale widzisz... piszesz ze nie bedzie kiedy i gdzie jezdzic(w co nie wierze 8-) ) a przebieg juz sie robi od 4-6 kkm w roku... wiec jak widze 2,5kkm w roku to cos mi tu pachnie :mrgreen: Ale to nie jest temat w sumie na tutaj. Bo bedzie, ze tuszuje "braki" w moto ktore chce sprzedac :shock:

Sadze ze powinienes po prostu pojawic sie z jakims szpecem ktory zna sie na f650gs i posprawdzac, powachac, popatrzec, pojezdzic!

Sie rospisalem... :-P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja ... prawie kupiłem 1150 GS z podobnym przebiegiem ale poszedł mi sprzed nosa.. :-P :beer:

Wcale nie zachęcałem Ciebie do kupienia motocykla szynki, tylko próbowałem uświadomić Ci przebiegi motocykli sprzedawanych na polskim rynku, wszystkie mają między 10 a 30 tyś, faktycznie jednak nikt ich dokładnie nie zna bo 90% a może i nawet więcej jest kręconych.. :)

A i jeszcze jedno.. ja obecnie kupiłem Kawę z 2007 z przebiegiem 40 tyś km i nie płaczę :-P i Dr-kę z przebiegiem 30 tyś z 1991, powiedz mi któy przebieg jest bardziej realny, dla ułatwienia dodam, że Kawa jest bardziej turystycznym streetem a DR-ka turystycznym enduro.. :mrgreen:

Edytowane przez dakarowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A "jaja" to sie dopiero zaczynaja ze starszymi moto, ktore na liczniku maja tylko 5 cyfr :-P no i pisze na XTZ-cie ze przejechala 22kkm a moto z 91 8-) ale to jest 122kkm czy juz 222kkm :? ehhehehehehehheh no juz nic nie pisze.... :drinkbeer: piatek wieczor :ugeek:

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja nie jestem aż taki naiwny jak widzę moto 10 lat który ma 10-20 tyś to przede wszystkim od razu podejrzewam, że licznik kręcony, ale jak czytam że Rotax wyciąga po 100 tyś bez większych problemów a mam kupić maszynę która starczy mi na 1-2 sezonów to się mocno zastanawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
...ale jak czytam że Rotax wyciąga po 100 tyś bez większych problemów a mam kupić maszynę która starczy mi na 1-2 sezonów to się mocno zastanawiam

Co właściwie chciałeś powiedzieć ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Silniki Rotaxa są żywotne ale nie widziałem żadnego GS z przebiegiem rzędu 140 tyś itp, wszystkie są poniżej 90 tyś, dlatego kupując takiego np jak od szynki i zakładając, że zrobię nim 10 tyś na sezon po 2 sezonach jest ponad setka i silnik może wołać o kapitalny remont jeśli będzie się go dało zrobić.

Więc spore koszty się mogą pojawić.

Większość użytkowników fruwa do tych tam 70-80 paru tyś i na sprzedaż.

Jeśli jestem w błędzie to naprostujcie mnie. :sad:

Edytowane przez tejk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to prostujemy Cię. ……..

Czy czujesz się już naprostowany? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A Ty myślisz, że silnik kończy się tak? :

Jedziesz sobie motkiem, wiatr we włosach, piękne widoki, radość z jazdy, a tu nagle licznik przeskakuje z 99999 na 100 000 i silnik gaśnie i jest do remontu??? ;)

Nie namawiam Cię do kupna ani motka Szynki, ani innego. Sprawa stanu technicznego silnika czy całego motka jest o wiele bardziej skomplikowana. Pomimo zapewnień sprzedającego nie masz żadnej pewności, że kupując motek używany nic się nie ujawni w 3 dni po zakupie i to nawet jak naliczniku będzie niecałe 10000 km ;) Najprawdopodobniej nie będziesz wiedział ile ma przejechanie i co piszczy w środku.

A tak na marginesie - jak Szynka ustawi licznik na poziomie 12 000 km i napisze, że jest w idealnym stanie to będziesz wtedy spokojny, że kupujesz fajny motek z malutkim przebiegiem??? - jka tak to poproś go o to - może zrobi to dla Ciebie nie podnosząc ceny - w końcu to motek z małym przebiegiem będzie ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Silniki Rotaxa są żywotne ale nie widziałem żadnego GS z przebiegiem rzędu 140 tyś itp, wszystkie są poniżej 90 tyś...

Z GS'em jest jak ze starszymi Fordami: przebieg jest zawsze do 99 999 km- chodzi o pięciobębenkowy licznik. Więc tak naprawdę nie wiadomo w przypadku starszych sprzętów czy właściwy przebieg to np: 39kkm czy 139kkm. Myślę, że maszyn z przebiegiem powyżej 100kkm jest dużo, i też mają się dobrze jak te poniżej tego przebiegu. Jak wspomniał Jarek liczy się sposób użytkowania i serwisowania, choć nie twierdzę że przebieg nie ma nic do rzeczy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja myslę, że u Nas w Polska to jest tak: "Czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal".

Cieszymy się jak kupujemy pojazd z teoretycznie małym przebiegiem i patrzymy, żeby wszystko było idealne i wspaniałe...

Czasami tak jest, czasami jest inaczej....

Tejk masz fajny nick, to pozwolę sobie to wykorzystać...

Zobacz moto szynki and tejk it :), ale remember ja Cie nie namawiam :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A tak swoja droga to silniki rotaxa byly przeznaczone do ok 150kkm, info z serwisu bmw w krakowie :) Ja sie nie znam 8-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest tu ktoś z Wrocławia, aby oblukał maszynę szynki ? :)

Szynka może twój przyjaciel wrzucić zestaw fotek na mojego maila. który podałem na priv. Wiesz takich bardziej z bliska niz z daleka :mrgreen:

Edytowane przez tejk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ok... napisze do niego... zreszta wlasnie siedze i pisze szczegoly o ktore mnie prosiles :)

Wsumie to moze jest dobry pomysl... jakby ktorys wroclawianin mial ochote wpasc na kawke do nas do garazu i przy okazji oblukac moto to zapraszam :-P zawsze jakies piwko sie znajdzie. A szkoda zeby tejk jechal pol polski zeby stwierdzic ze to padaka a nie motocykl :shock: ups.. powiedzialem to glosno :? hehehehe, zapraszam!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja testem z Wrocławia wiec kiedy i gdzie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja testem z Wrocławia wiec kiedy i gdzie?

Uuuuu... sam admin interweniuje :-P bedzie grubo 8-)

Info na priv poszlo! Dzieki

i pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Uuuuu... sam admin interweniuje :-P bedzie grubo 8-)

Info na priv poszlo! Dzieki

i pozdrawiam

Pospawałeś już tą ramę? :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pospawałeś już tą ramę? :lol:

Rama pospawana w poprzednim tygodniu... co ja z ta rozwalona skrzynia biegow teraz zrobie :roll: ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To ci żarcik :mrgreen:

A tak poważnie - to poproś o kwity i części co zostały po ostatnim remoncie jak motek miał 125 tyś km ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

forum spalone, już z niego nie pójdzie :)

Szynka zmień nick na kiełbacha, kolor na czarny, no i obniż ten cholernie wysoki przebieg, bo bardzo w oczy kole :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zaczynam się bać, bo nie wiem kiedy żartujecie a kiedy już powaga :shock:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

×