Skocz do zawartości
Pawel

Przyczepa motocyklowa

Recommended Posts

Kolejna inspiracja możliwa do wykonania

Dzięki Paweł za podrzucenie mi pomysła bo mam starą przyczepkę samochodową którą będę przerabiać na transport moto.

Ciekawa przyczepa, przedewszystkim z tego powodu ze nie zajmuje wiele miejsca po złożeniu. Baler jak myślisz?

http://www.trealestr...le_trailers.php

Tak jest to realne do zrobienia w moim warsztacie.

Kwestia tego zaczepu koła wraz z wciągarką jest sprytnie pomyślana lecz mocowanie kola w rynience nie jest dobrym pomysłem (znajomy miał porzednio takie mocowanie w podnośniku motocyklowym i motek mu się wywrócił i spadł) W polskiej wersji na alledrogo są zastosowane uszy po zamocowaniu motka pasami jest ok.

Mówię o tym patencie

series%202%20foldaway%20motorcycle%20trailer_4.jpg

Ten wymyślony przez polaka pasi mi bo jest na zasadzie wahadełka

DSC07406.jpg

Nie wiem tylko czy muszę szukać nowych kół z piastami do przyczepki bo mam zastosowane kółka rolnicze a one upoważniają do jazdy z prędkością chyba do 60km/h (kwestia sprawdzenia w necie.

Poleczek ładnie wykonał przyczepkę ale instalacje elektryczną to spiepszył mógł to chociaż gdzieś ukryć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jest jeszcze wersja poprzeczna

BEEMER005_000.jpg

TwinSLMT005.jpg

Sidebiketrailer018_001.jpg

sidewards003.jpg

oraz

small-animation.gif

single.jpg

condor-closeup.gif

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tylko poprzeczna, to cały syf zbierze z trasy i trzeba by od razu jechać na myjkę z motkiem

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

baler1950 tylko pospiesz się przed ratyfikacją ACTA :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jak jest z rejestracją przyczep marki SAM??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O ile się nie myle to w moim przypadku chodzi o te kółka rolnicze.

Po zrobieniu przyczepy jedziesz do rzeczoznawcy on sprawdza parametry techn. i musi zrobić jakis tam plan

Potem jedziesz na stacje nabic nr ramy i przegląd uprzednio z urzedu musisz pobrac swistek nadanie tabliczki zastepczej

Jak już to masz to rejestrujesz przyczepe o ile sie nie myle koszt operacji ok800zl

Sory za błedy ale sie siesze bo rozkładam motek Vegosha i przyszedłem na cherbatke

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jak jest z rejestracją przyczep marki SAM??

No.... musisz za wszystkim gonić sam - tak długo, aż zarejestrują ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

800zł czyli w sumie dość sporo. Zrobione tak aby ludzie nie produkowali na własną rękę przyczepek tak jak to było kiedyś.

Inaczej sprawa wygląda jak ktoś ma już kwity na przyczepkę SAM.

Edytowane przez Centrino

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja kiedyś widziałem motor miał zciągnięte przednie koło i jakoś był przymocowany za autem do haka tylne koło było na jezdni

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O ile się nie myle to w moim przypadku chodzi o te kółka rolnicze.

Po zrobieniu przyczepy jedziesz do rzeczoznawcy on sprawdza parametry techn. i musi zrobić jakis tam plan

Potem jedziesz na stacje nabic nr ramy i przegląd uprzednio z urzedu musisz pobrac swistek nadanie tabliczki zastepczej

Jak już to masz to rejestrujesz przyczepe o ile sie nie myle koszt operacji ok800zl

Sory za błedy ale sie siesze bo rozkładam motek Vegosha i przyszedłem na cherbatke

Baler, koszty rejestracji ok 800 pln a ile za matariał i robocizne... bo ta przyczepka kosztuje 1800 pln z kompletem dokumentów i zastanawiam sie czy za 1000 zł liczac matariały i robociznne oplaca sie samemu za to brac..?? Jak sądzisz??

Jesli ktoś będzie zainteresowany to moge podjechac i obejrzec ta przyczepka bo to w Lodzi est;).

Myslalem o przczepie do moto... Idealne rozwiazanie na wakacje z rodzina... Na miejscu "po godzinach" mozna sie dodatkowo zrelaksowac i obejrzec okolice z poziomu moto:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zrób zdj i daj mi na priv sprawdze material i koszty produkcji sprawdzimy czy warto robić czy lepiej kupić

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A nie lepiej kupic najtańsza przyczepe tylko dla dowodu rejestracyjnego?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jeszcze taniej wychodzi wypożyczalnia 35-45 za dobę i nie zagraca miejsca na ogrodzie :-)

No chyba że ktoś będzie jeździł w sezonie letnim cały czas motocyklem - na przyczepie :-D

http://www.przyczepypoznan.com.pl/wypozyczalniaprzyczep.html

http://www.wynajemlawet.com/przyczepy.html

http://www.franpol.com.pl/wypozyczalnia/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A nie lepiej kupic najtańsza przyczepe tylko dla dowodu rejestracyjnego?

No ale Baler napisał, że będzie przerabiał starą przyczepkę. A to może oznaczać, że dowód już ma :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No ale Baler napisał, że będzie przerabiał starą przyczepkę. A to może oznaczać, że dowód już ma :)

Dowód miałem ale się zapodział lecz nic mi z niego jak przyczepka była zarejestrowana na mojego zmarłego Tatę więc musiał bym mieć umowę żeby stała na mnie.

A po drugie nawet go nie szukam bo przyczepka była wyrejestrowana i miała wielką czerwoną pieczątkę X na pierwszej stronie.

Więc czeka mnie rejestracja w opcji nr 1

Jak się za to zabiorę oczywiście dam znać na razie macie foto materiału na przeróbkę

Przyczepa była i jest marki SAM robiłem ją z tatą jakieś 15 lat temu.

2012-02-11+16.35.35.jpg

2012-02-11+16.36.35.jpg

Jak mi się uda z finansami to może do wiosny wykonam przeróbkę

Ale może to szerokie pojęcie bo pływa w nim ryba która nazywa się chyba.

Co nie zmienia faktu że wykonam zaplanowane działania związane z planami do owej przyczepy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O na zdjęciu widać jeszcze zmemłanego vectora :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to ten z wypadku o ktorym pisał Baler

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jest tzw. "wektor przesunięcia" - czeka aż pieniądze za odszkodowanie przesuną się wreszcie na konto Balera.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jest tzw. "wektor przesunięcia" - czeka aż pieniądze za odszkodowanie przesuną się wreszcie na konto Balera.

Dokładnie tak sprawa z prokuratury dopiero tydzień temu poszła do sądu o wydanie ostatecznego obciążającego wyroku sprawcy wypadku. Dlatego od razu przekazałem całą sprawę kancelarii adwokackiej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tylko chyba dość ciężko wsadzić motocykl na nią :)

I ciekawe jak z wywrotnością tej przyczepki.

Edytowane przez Centrino

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a właściwie po co przyczepa? ;) Wystarczy poczciwy garbus

1012814_10152490195171110_1157885790_n.jpg

  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×