Skocz do zawartości
lcoo

Sakwy materiałowe - tylko i wyłącznie:)

Recommended Posts

Moje Oxfordy się wietrzą bo śmierdza niemilosiernie nowością ;)

p4050012.jpg

Shot at 2012-04-05

a stelaż ''się robi''

p4050015.jpg

Shot at 2012-04-05

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czepiacie się.... :P

pewnie stelaz będzie demontowany i posłuży na wyprawie jako rurki do namiotu, to się nazywa minimalizacja bagażu, że o kosztach nie wspomnę :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spawarke mam, ale umiejętności ZERO.

Na razie bawię się tym, co znalazłem w garażu. Z ocenami poczekajcie na efekt końcowy. Jakoś nie widzi mi się dać 350zł za stelaż Givi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dlaczego pytam o spawarkę? Ponieważ są fajne kolanka do wspawania z których można zrobić wszystko bez problemów z gięciem. Nazywa sie to kolano hamburskie, 1/2" kosztuje ok. 0,80zł. Ja sam zużyłem kilka przy swoich gmolach. O wiele łatwiej jest uzyskać powtarzalność niż przy gięciu. No i ładnie wygląda.

Powodzenia ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na razie bawię się tym, co znalazłem w garażu.

A to że w domu nie będzie wody to pikuś :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spawarke mam, ale umiejętności ZERO.

Na razie bawię się tym, co znalazłem w garażu. Z ocenami poczekajcie na efekt końcowy. Jakoś nie widzi mi się dać 350zł za stelaż Givi.

A 250 za krzesło? ;)

DSCN0849.JPG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mając do wyboru stelaz GIVI do ktorego zamocuje kazdy kufer Monokey za 350zl lub ''krzeslo'' za 250 ktore praktycznie tylko pozwoli na wożenie toreb to wolałbym wtedy juz kupic stelaz GIVI jako cos bardziej uniwersalnego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zastanawiam się czy miedź to dobry pomysł bo może się troszkę nagrzewać

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zastanawiam się czy miedź to dobry pomysł bo może się troszkę nagrzewać

Nagrzewać i giąć... ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czepiacie się.... :P

pewnie stelaz będzie demontowany i posłuży na wyprawie jako rurki do namiotu, to się nazywa minimalizacja bagażu, że o kosztach nie wspomnę :lol:

...nooo, a w czasie jazdy podłączy do chłodnicy i będzie miał dodatkowe chłodzenie motka :-D

Spawarke mam, ale umiejętności ZERO.

Przywieź spawarkę na zlot, my Ci to pospawamy :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spawarke mam, ale umiejętności ZERO.

Ja to widze tak:

na zlocie bedzie więcej osób o umiejętnościach równych zero - jako że nie może byc sytuacji ustnienia zer równoległych w jednym układzie współrzędnych - wychodzi na to że kazdy z nas będzie miał umiejętności różne od zera (ale do niego zbliżone).

teraz z prostego iloczynu wszystkich umiejętności - wszystkich uczestników oraz dodaniu odpowiedniego mnożnika w postaci promili we krwi - możemy przyjąć że sama obecność na zlocie - poprawi umiejętności spawarskie każdego uczestnika do wysokich dosyć poziomów.

jak widać z przytoczonego powyżej rozumowania - nie dość że wyspawasz sobie niezłe stelaże, to może dostaniesz glejt na spawacza kadłubów :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zrobimy tak... ja to poskładam do końca, trochę pojeżdzę i obadam jak to wygląda. Jak nie będzie się sprawdzać w sensie wykonania, ale kształt itp będzie pasowało, to wtedy poszukam kogoś, kto zrobi mi takie coś w wersji profi. Choć jak u jednego pytalem to zaśpiewał mi 3 stówy więc sami widzicie, ze taniej w wersji ''outsourcing'' się nie da :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

poskładaj wzór i dogadaj się z Balerm na wykonianie wersji ostatecznej

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jestem w stanie to zrobić ale muszę mieć F-ke do przymiarek

14 wylatuje na północ więc do 12 po świętach zapraszam na dorobienie stelaża rurki mam

Potrzebna aby F-ka i owe sakwy

poskładaj wzór i dogadaj się z Balerm na wykonianie wersji ostatecznej

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Prototyp. Na razie połapany prowizorycznie na tasmę samoprzylepną w celu regulacji.

imag0097yv.jpg

Shot at 2012-04-05

imag0096i.jpg

Shot at 2012-04-05

imag0095g.jpg

Shot at 2012-04-05

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jak to będzie później się trzymało?

Na kleju, czy "spawane" jakoś - nie wiem jakie są sposoby łączenia tych dwóch materiałów :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zywica autoweld plus ewentualnie nitowanie w newralgicznych miejscach. Sam dokładnie nie wiem jak to sie wszystko skonczy - jade w klimatach Mickiewicza - Wielka Improwizacja :]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jestem w stanie to zrobić ale muszę mieć F-ke do przymiarek

14 wylatuje na północ więc do 12 po świętach zapraszam na dorobienie stelaża rurki mam

Potrzebna aby F-ka i owe sakwy

Pomyślę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

w sumie jak całość pierdykniesz na czarno (lub srebrno - aluminiowo) to nie bedzie aż tak źle..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tym moim stelazem jest jak z fastfoodem - jest ok nim nie poznasz procesu produkcji i skladnikow ;-)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jak to będzie później się trzymało?

Na kleju, czy "spawane" jakoś - nie wiem jakie są sposoby łączenia tych dwóch materiałów :)

Zywica autoweld plus ewentualnie nitowanie w newralgicznych miejscach. Sam dokładnie nie wiem jak to sie wszystko skonczy - jade w klimatach Mickiewicza - Wielka Improwizacja :]

Z tego co widzę, to są miedziane kolanka, nie wiem jak reszta, ale miedź się lutuje :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak. Tylko czy miedz da sie zlutowac z aluminium. Obawiam sie, ze nim alu sie nagrzeje to miedz splynie ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×