Skocz do zawartości
MTBiker

Automapa a slady, trasy w plikach gpx, kml

Recommended Posts

I tu pojawia sie zagadnienie o ktore chodzi dakarowemu i elektricianowi ... a mianowiecie pojawia sie slad ... ktory jest wyswietlany jako zbior punktow - nie jest nawigowalny w automapie, nie jest routowalny mozna go wyswietlic i jechac z nim narysowanym na mapie ...

niektore/nieliczne garminy umozliwiaja nawigacje po sladzie

zaplanowana trasa po zjechaniu z niej bedzie rekalkulowana - co przy dluzszej trasie i malej ilosci pkt posrednich moze spowodowac ze zamiast na szutry wpusci nas na asfalt

Edytowane przez MTBiker

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do takich zastosowań to najlepsze jednak byłyby tzw. ręczniaki typu eTrex. Można wrzucać własne mapy (np. UMP), ślady, trasy itp. Jest nawigacja po śladzie itp...

Co prawda z punktu widzenia moto to trochę mały ekran mają, nie gadają itp. Ale to chyba najbardziej uniwersalne urządzenia...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dakarowy, tak jak napisałem na priv, wyłącz GPS na kompie :-D

ScreenShot012.jpg

To w stylu Jarka pojade :D

Czym sie rozni slad od trasy ? ślad to trasa faktycznie pokonana, a trasa, to coś co planujesz

Czy trasa pokazuje kolejne skrety? tego nie rozumiem :-D

Czy trasa bedzie rekalkulowana w urzadzeniu po zjechaniu z zaplanowanej? tak

Czy slad bedzie staly i wyswietlany niezmiennie? ślad będzie niezmienny, bo to trasa którą pokonałeś

Co - trasa czy slad - bedzie zawierac drogi (czy wprost bezdroza) ktorych na mapie w urzadzeniu moze nie byc? Ślad

Czy planujac offroadowa wycieczke lepiej miec slad czy trase? j.w.

Tyle luznych uwag

P.S

Bajer wywal prosze linka do nielegalnego oprogramowania - z gory dziekuje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

...moze spowodowac ze zamiast na szutry wpusci nas na asfalt

Nie o ile zaznaczysz typ trasy jako terenową

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ok numeracja nie zwiazana z kolejnoscia pytan i niejako podsumowanie i uzupelnienie tego co juz zostalo napisane:

1. trasa (route) bedzie rekalkulowana a slad (track) jest staly

2. trasa zawiera punkty posrednie i jest niejako wytyczona drogami ktore sa na mapie

3. jesli wytyczymy trase na innej mapie niz jest w urzadzeniu po wgraniu moze sie rekalkulowac i bedzie wygladala inaczej niz to co zaplanowalismy)

4. slad nie tylko mozna go zapisac - mozna go zaplanowac w roznych programach i zaimportowac do urzadzenia (w przypadku tego watku chodzilo o import do automapy)

5. automapa nie oferuje nawigacji po sladzie - wiec mozna go tylko wyswietlic - nie bedzie informacji typu za xxx metrow skrec w prawo (w niektorych garminach da sie i nawigowac i odwrocic kierunek sladu - tzw track back)

6. najfajniej i tak sie jezdzi drogami dopuszczonymi do ruchu ale na azymut, czy polozenie slonca - ot jade na mazury czyli z domu na polnoc - a nawigacje odpalam jak zaczyna sie robic krucho z czasem :D - najwiecej niespodzianek wtedy na nas czeka :D

P.S

Electrician dalo rade? Jesli nie odezwij sie prosze na priv - powalczymy cos

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tego co wiem to Targeo i Automapa działają na mapach od Geosystem, więc ilość dróg i dokładność powinna być teoretycznie taka sama.

Z moich obserwacji to się potwierdza :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ustaliłem sobie dzisiaj trasę przez lasy z punktami pośrednimi i coś poszło nie tak, wyglądało na to że muszę koniecznie po kolei dotrzeć do wszystkich pośrednich punktów (nie moge ominąć ani jednego), trochę mnie to wqrrzyło, bo takie cos jest bez sensu (dla mnie oczywiście) czy ktoś przerabiał podobny temat...?, po prostu mapa usilnie próbuje przeprowadzić mnie przez wytyczony prędzej punkt, mimo że w trakcie jazdy skręciłem w krótszą drogę i byłem już bliżej kolejnego punktu.. jesli ktoś coś wie na ten temat, to proszę o info,. :?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Off

w takich przypadkach warto zabrać żone, moja np wyszystko wie najlepiej i nigdy się nie myli :-)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Off

w takich przypadkach warto zabrać żone, moja np wyszystko wie najlepiej i nigdy się nie myli :-)

Gwarantuję Ci Pawle że u mnie na tylnym siedzeniu DR-ki w lesie nie odezwała by się ani na moment :lol:

Oczywiście pozdrowienia dla małżonki :D :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dakarowy a jak wyznaczałeś trasę, to zaznaczyłeś "przez punkt", czy "w okolicy" :?:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dakarowy a jak wyznaczałeś trasę, to zaznaczyłeś "przez punkt", czy "w okolicy" :?:

No qrwa chyba przez... :? trasę wyznaczałe w targeo więc nie było tam opcji obok albo przez... ale AM moze faktycznie definiuje to w ten sposób :-|

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no w AM masz przez punkt, albo okolicę :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no w AM masz przez punkt, albo okolicę :-D

Ciekawe czy możena mapę utworzoną w targeo ustawić na AM tak aby nie przejmowała się tymi punktami... :P

Nic jutro jadę porajdować na Kaszuby to potestuję inne ustawienia. :-)

Edytowane przez dakarowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

i dawaj znać co nowego :-D na Kaszebach

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×