Skocz do zawartości
HANS89

Dziwne dźwięki z okolic liczników

Recommended Posts

Witam,

Od dwóch lat jestem użytkownikiem F650GS (2004). W zeszłym sezonie zaskoczył mnie deszcz na trasie i od tamtego czasu jak przekręcam klucz w stacyjce z okolic zegarów dochodzi dziwne bzyczenie. Trwa ono jakieś 2-3 sekundy, po czym milknie. Maszyna odpala normalnie, nie gaśnie, wszystko w porządku. Czasami licznik przebiegu wariuje (przed deszczem nigdy się tak nie zdarzało). Wyświetlany jest przebieg, np. "8576km" po czym wyskakuje coś takiego "- - - - -" . Z kolei jak przełączę na przebieg "trip" to za każdym odpaleniem silnika czas wraca do 36.7km...

Od czego to wszystko może zależeć? Co może być problemem? Spotkał się ktoś z czymś takim?

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziwne krótkotrwałe dźwięki, brzęczenie itp zdarzają się i tym się nie przejmuj.

Zanikanie wyświetlacza może oznaczać zły kontakt lub zwarcie.

Proponuję zdjąć zegary i je przejrzeć zanim narobi się coś gorszego. Może narazie to tylko kwestia brudnych styków w kostkach.

W GSach usterki zespołu wskaźników są często opisywane na zagranicznych forach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zacząłbym od przeczyszczenia styków jak Pitek rzecze :D

z tego co wiem przebieg motoru jest zapisany w licznikach (po wymianie licznika masz inny przebieg) więc to raczej nie komputer tylko rzeczywiście coś od deszczu się rozszczelniło i zwiera...

sam licznik po wyciągnięciu można dość poważnie porozbierać na części, dużo śrubek itd, tak więc może znajdziesz jakiś słaby punkt...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć

Przeżyłem to samo na wyprawie Bałkańskiej – odpalam rano motocykl i też ten dziwny dźwięk w okolicy zegara i problemy ze z wyświetlaczem km. Rozebrałem połowę motocykla- załamany, co się psuje i niczego nie znalazłem – dopiero jak telefon przestał się ładować ( z gniazda zapalniczki) okazało się ze poszedł odpowiedzialny za nie bezpiecznik – to było to. Bezpiecznik – nr 8 :D

Pozdrawiam Klod

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mam model z 2004 roku i też mi bzyczy ze 2-3 sec i odpala bez urazów. Z licznikiem jest OK.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

u mnie natomiast po wyłączeniu zapłonu kluczykiem (nawet gdy silnik nie pracował) słychać przez chwile takie pstryknięcia z licznika tak co 1-2sek. pyk pyk pyk

poza tym na wyświetlaczu nic nie szwankuje

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

U mnie jest to samo :) widocznie "tak ten typ ma". Przyznam że się trochę uspokoiłem - już myślałem że to cykanie jest zwiastunem kolejnych wydatków :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :)

Pozostaje mi tylko znaleźć chwilę czasu, żeby się do wszystkiego zabrać i po kolei posprawdzać co jest grane.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×