Skocz do zawartości
Krzysiek

650GS - Motocykl jest w stanie idealnym?

Recommended Posts

Witam,

Jestem nowy na forum, dlatego chciałbym się na wstępie grzecznie przywitać – Witam wszystkich serdecznie.

Jestem mocno zainteresowany zakupem F650GS. Interesuje mnie egzemplasz z aukcji

http://otomoto.pl/bmw-g-650-gs-M3075993.html

Obserwuję aukcje już od jakiś 2-ch tygodni i motocykl był wcześniej wystawiony za 25tyś, obecnie 23900. Aktualnie nie ma mnie w kraju, wracam za ok. 2,5 tyg. Jednakże mieszkam w Gdyni i prosiłbym forumowiczów o opinie oraz ewentualnie Warszawskich forumowiczów o zerknięcie na niegona żywo i wystawienie swojej opini. Jeżeli niebyłoby wątpliwości co do stanu to wysłałbym szwagra na ostateczne oględziny i ewentualny zakup – ale nie chce go fatygować całą drogę z Gdyni w celu sprawdzenia gs’a w worku.

Jeżeli motocyk faktycznie jest taki jak w opisie to cena wydaje się według mnie być atrakcyjna, pewnie jeszcze do negocjacji. I jeżeli faktycznie jest jak w opisie, to najprawdopodobniej bym się na niego zdecydował.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Krzysiek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak na nowke co podejrzanie tanio.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie wiem w czym widzisz problem jeśli jest tak jak w opisie motocykl powinien być na gwarancji niech podają numer vin dzwoń do serwisa niech powiedzą czy tak jest faktycznie , niech gosć motor wstawi do kontroli do serwisu jesli jest ok ty płacisz jesli jakas lipa to płaci on i po kłopocie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja tam bym nie szukał dziury w całym, co prawda nie widać lewej strony, ale nawet gdyby... kto zabroni biednemu bogato żyć... może komornik chce łapę na nego położyć, albo ktoś potrzebuje drobne na bieżące wydatki :-P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie jestem przekonany jak jest w przypadku motocykli ale ilekroć chciałem dowiedzieć się czegoś więcej o samochodzie po numerze vin od dealera to takowych informacji nie udzielają osobą trzecim.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie jestem przekonany jak jest w przypadku motocykli ale ilekroć chciałem dowiedzieć się czegoś więcej o samochodzie po numerze vin od dealera to takowych informacji nie udzielają osobą trzecim.

Dzwoń do właściciela i go o wszystko wypytaj, możesz się później tu pochwalić co i jak ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wydaje mi się, że jest to mimo wszystko po prostu cena netto, dodamy VAT i wyjdzie raczej spora kwota - ok. 29 kPLN.

Pod koniec wakacji 2011 takiego GS z tym wyposażeniem można było nabyć w drodze kupna za 29-32 kPLN w zależności od siły negocjacyjnej, więc z drugiej strony patrząc, rocznikowo ma już swoje, spadek wartości w pierwszym roku jest największy, więc kto wie ;)

Dzwoń, Pytaj.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie jestem przekonany jak jest w przypadku motocykli ale ilekroć chciałem dowiedzieć się czegoś więcej o samochodzie po numerze vin od dealera to takowych informacji nie udzielają osobą trzecim.

mi udzielili bez żadnego problemu, tym bardziej, że jeden z przeglądów motocykl przeszedł u dealera gdzie go sprawdzałem

nie musiałem się przy tym okazać żadnym dokumentem i nie mam tam żadnych znajomości, a motocykl był zarejestrowany i stal w innym województwie

więc może zamiast szukać dziury w całym idź spróbuj coś sie dowiedzieć, jak nie u jednego dealera to u drugiego.

oczywiście tak informacja jest odpłatna i każdy ma swoje ceny

przy okazji możesz spytać właściciela gdzie był ubezpieczony i spróbować sprawdzić w bazie ubezpieczalni czy miał jakieś szkody, może się uda

a AC raczej powinien mieć bo nówka więc większość sie stara

Edytowane przez Marcin N72

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Krzysiek, jak napisałeś ładnie w Przywitalni, masz nawet chrapkę na "800kę".

Napisz na priva (znajdziesz w górnej zakładce - Użytkownicy) do Bawarki. Myślała nad sprzedażą swojego bike. Motór forumowy - więc sprawdzony i oblukany przez wszystkich :) no i na miejscu (Gdańsk) :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@MarcinN72: można też spróbować na piekne oczy motocyklisty ;) ja taką informację otrzymałem za darmo i nikt nie pytał o pieniądze. Oczywiście nic przez telefon. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zadzwoniłem i wszystko póki co wydaje się być w porządku, jutro będę wiedział więcej, napewno dam znać trzymajcie kciuki :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powodzenia. To byłby drugi nowy GS na forum.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zastanawia mnie rudawy wydech, nie jestem fachowcem i nie jestem przekonany, czy przy tak małym przebiegu ma już prawo tak wygladać, z 2giejstrony łancuch wygląda jak świeżo założony...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

w tym temacie to niech dakarowy się wypowie :-)

gdzieś pisał na jak długo wystarczyło mu wyglansowanie wydechów na błysk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I wszystko jasne, nie taki on ideał. Osobiście nie mogłem pojechać, wysłałem żonę z kuzynem, trochę szkoda kilometrów z Gdyni ale co zrobić. Motocykl super stan zewnętrzny, wkońcu ideał. Jednakże najwyraźniej właściciel nie raczył go odpowiednio dotrzeć (przynajmniej takie motocykl miał objawy, jakby został przegrzany). Nie przyznał się do niczego - słaby akumulator, chociaż w styczniu wymieniony. Motocykl nie chciał odpalić na zimnym, ale ostatecznie zamruczał. Na ciepłym nie odpalał wcale - musiał ostygnąć, później po męczeniu go odpalał i pracował nie równo... Żonie powiedziałem żeby odpóściła, ale zaraz klienci po nas obejżeli i wyłożyli kasę. Może się mylę, może koszty naprawdy nie były by przerażające, ale aż takim optymistą nie jestem, zresztą sprzedawca nieuczciwy i tyle :) Pozdrawiam, Krzysiek.

Edytowane przez Krzysiek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie znam sie, nie znam sprzedajacego, ale wyrokow bym na jego temat tak szybko nie wydawal ... ten silnik ciezko zle dotrzec (odpowiedni watek i polemika nt temat dopiero co przetoczyla sie przez forum) ...

a co do objawow to nie obejrzawszy motocykla nie bede komentowal .... mogly byc dosc prozaiczne ... a moze w Loncin mieli gorszy dzien ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żona przyjechała z Gdyni do Warszawy, ze sprzedającym była umowa że nie sprzeda do jej przyjazdu i zgadza się na ogledziny w serwisie, żona na miejscu jeszcze nie podjęła decyzji zjawilii się inni chętnie, wylozyli kasę i odrazu sprzedał, biznes is biznes ale umowa to umowa, było minęło :) nikomu źle nie życzę :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W temacie dotarcia trudno polemizowac.

A co do sprzedazy... Pozostaje pewien niesmak. Nie bylo nas na miejscu. Prawda jak zwykle lezy posrodku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powodzenia. To byłby drugi nowy GS na forum.

Jak drugi nowy Aliku? Już jest kilka sztuk na Forum. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

?? Ja sobie przypominam tylko Tagdb. Choc moze to dlatego, ze programowo nie pokazuje mi Przywitalni. Moglem cos przegapic.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×