Skocz do zawartości

Recommended Posts

Do lasu to ja mam typowo crossowy, nawet gogle mi przeszkadzają... C3 na drogę także mam - ale takie duale są sexy... i temu mnie męczy :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też mam typowo crossowy z goglami, pojeździłem sezon i ostatecznie po głebszych przemyśleniach mi nie pasuje, bo troche wqrwia (byc może to wina modelu/producenta), więc będę go sprzedawał, a szukam jednak kasku z szybą, która mimo wszystko bardziej mi odpowiada niż gogle.

Lookałem na tańsze alternatywne kaski z szybą z zacięciem enduro, ale jakość ich wykonania budzi moje wątpliwości, a nie stac mnie (znaczy bardziej szkoda kasy) na taki kask za ponad 2 tys zł typu jakas szuja hornet, tudzież taki sam z naklejkami TT.

Niestety dane mi było pojeździc w Uvexie Enduro i w 100% mi odpowiadał, niestety brak go w produkcji, poza tym cena tez zabijała - taki oto mają ludzie problemy :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też mam typowo crossowy z goglami, pojeździłem sezon i ostatecznie po głebszych przemyśleniach mi nie pasuje, bo troche wqrwia (byc może to wina modelu/producenta), więc będę go sprzedawał, a szukam jednak kasku z szybą, która mimo wszystko bardziej mi odpowiada niż gogle.

Lookałem na tańsze alternatywne kaski z szybą z zacięciem enduro, ale jakość ich wykonania budzi moje wątpliwości, a nie stac mnie (znaczy bardziej szkoda kasy) na taki kask za ponad 2 tys zł typu jakas szuja hornet, tudzież taki sam z naklejkami TT.

Niestety dane mi było pojeździc w Uvexie Enduro i w 100% mi odpowiadał, niestety brak go w produkcji, poza tym cena tez zabijała - taki oto mają ludzie problemy :lol:

Szkoda, że nie chwaliłeś się na zlocie, kupiłem niedawno LS2 Stripe Visor i jest ok, jak za te pieniądze, Shoei ADV też miałem na głowie i nie zapłacę za kask prawie 10x więcej :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

NEXX waga, w zależności od wyposażenia, 1550 lub 1450 +-50g

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zakupiłem tego poleconego NEXX-a, czekam na przesyłkę, jak będzie do doopy do mguzzi musi mi oddać moto guzzi jakieś :lol:

P.S. Sprzedam kask enduro Scott 350 rozmiar XL (gogle Scott gratis, bo szybką w zasadzie do wymiany, koszt chyba z 50zł, choć da się jeździć) kolor kasku biało niebieski - dokładnie taki - http://allegro.pl/ka...5287090055.html gogle niebieskie

Cena za komplet 300 zł plus koszty przesyłki ;-)

Dla chętnego porobie fotki dokładne, w wolnej chwili

Zapomniałem dopisać, że kask posiada nalepkę mocy na tyle - forumową wlepkę typu

DSC00342.JPG

przez co jest jeszcze bardziej zajebisty i to jest główny powód sprzedaży :lol:

P.S. Teraz tylko naładuję telefon, bo pewnie będzie non stop dzwonił jak prezydent Bronisław gdy o głosy zabiegał. :lol:

Edytowane przez dakarowy
  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak się wyjmuje blendę przeciwsłoneczną z C3 bo mnie zaraz trafi albo strzeli :twisted:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ciężko ;)

najpierw ją wysuwasz,

potem delikatnie podważasz (rozchylasz) mocowanie na jednym z końców od zewnętrznej strony,

wtedy blenda wyskakuje.

operację powtórzyć na drugim końcu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dokładnie to coś. delikatnie odchylasz od szybki i wyskoczy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

naljepiej robić to dowodem osobistym lub kartą płatniczą ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
naljepiej robić to dowodem osobistym lub kartą płatniczą ;)

VISA czy wystarczy Master Card? ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do mnie w końcu dotarł kask Nexx-a

X.D1 VOYAGER off-road

w dniu wczorajszym, był pierwszy test i:

Zalety:

1. Fajnie wygląda :lol:

2. Można z niego zrobić 3 wersje - enduro (taki jest), szosowy (wywalając daszek) i crosowy (wywalając szybę, po to aby zamontowac gogle i wymieniajac przedni panel na bardziej przewiewny - ogólnie fajny patent).

3. Ma bardzo duży wizjer, nic nie zasłania widoku na boki.

4. Pinlock - to oczywista oczywistość.

5. Możliwość zamontowania płaskich paneli pod montaż kamery na bokach i na górze kasku (wszystko w zestawie - prosty montaż)

6. Bezpieczny system demontażu wyściółki w przypadku konieczności zdjęcia kasku po wypadku.

7. Blenda przeciwsłoneczna

8. Jakość wykonania na oprzyzwoitym poziomie.

9. Trzy nawiewy na przedniej częsci kasku, cztery na tylnej (to takie trochę +/- - szerzej w wadach) :-P

Wady:

1. Ogólnie słaba wentylacja przyzamknietej szybie, mimo 4 wywietrzników z tyłu i 3 z przodu (nie jeździłem jeszcze z goglami i wyminonym przednim panelem - pewnie będzie dużo lepiej)

2. Szyba ma 2 stopnie uchylenia - pierwszy jest za wysoko, przez co minimalne otwarcie szybki dla lepszej wentylacji jest niemozliwe, otwarcie na pierwszy stopień jest zbyt mocne, do tego krzywizna szyby w tym momencie strasznie zniekształca teren przed oczami :roll: pisze tu o jeździe w terenie

3. Jak wyżej szyba dosyc mocno zniekształca obraz przy jej uchyleniu, przy pełnym zamknięciu jest ok.

4. Największa wada, wg mnie, to 4 tylne wywietrzniki które niestety doprowadzają do tego że kask jest słabo wygłuszony, mimo że nie ma dobrej wentyalcji (po to teoretycznie są zrobione), na poczatku myślałem że mam przepalony wydech, zanim sie przyzwyczaiłem do większego hałasu niż zwykle.

5. Z przyzwyczajenia - brakuje jednak otwieranej szczęki, no ale to kask troche do czegoś innego niz moje obecnie używane, poza crosowym

Jak na kask za takie pieniądze i porównując do konkurencji, która ceni swoje produkty sporo drożej, bo nawet jeszcze raz tyle, to na prawdę nie jest źle i można ten kask polecić, ale czy jako jeden zamiast 3 to chyba bym się kłócił, ja kupiłem do konkretnego celu, nie jako trzy w jednym więc szczerze polecam.

Na dzień dzisiejszy więcej grzechów nie pamiętam. :-)

Jak sobie przypomnę albo wyjdzie coś nowego to doskrobię ;-)

tak oto wygląda

pol_pl_kask-X-D1-VOYAGER-off-road-kolor-bialy-czarny-133000_1.jpg

Edytowane przez dakarowy
  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dakarowy, zdradź wagę o której tu już rozprawialiśmy???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dakarowy, zdradź wagę o której tu już rozprawialiśmy???

Na tyle kasku jest wlepka, że kompletny 1550, a crosowy (czyli bez szyby i ze zmienionymi wlotami) 1450, czyli nie mało ;-)

Edytowane przez dakarowy
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak na crosa lipa panie..... ;-)

A to dlaczego Tomaszu, jakie ma to znaczenie? bo nie bardzo rozumiem tę walkę z wagą... najpierw motocykle za ciężkie, później jeźdźcy i ich problemy z wagą ,a teraz kask... złej baletnicy :-D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zdasz relacje w końcu u juz kupiłeś....... ktoś kiedyś powiedział..... jak coś jest do wszystkiego..... czy jakoś tak......

A przypomniałem sobie kto..... Daniel...:-D ;-)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cena dobra... tylko XS nie ma. ..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cena dobra... tylko XS nie ma. ..

No właśnie. Byłam dzisiaj, mierzyłam s i niestety nawet kilo waty by nie pomogło. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×